Civic FC5 2018 Civic Otomatik Vites Vuruntu

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 eco elegans var bende.arkadaşların vuruntu dedikleri sanırım zıplama olayı ki ilk mesajdanda bu anlaşılıyor.kendi aracımdan yola çıkarak cevap yazacak olursam şu konu net olsun bu zıplama yada sarsıntı parketme koşullarıyla ve motor soğuk olayı ile ilgili değil.tersine bende çok sıcakkende yapabiliyor.burdaki ana hedef R YE GEÇİŞLERDE yaşanıyor bu olay.(N-R /N-R-P /P-R-N-D...) doğru parketme koşulları elbetteki geçişlere vs etki yapıyor bunu yanlış anlamayalım.
sürekli yapmasada zaman zaman zıplama yada sarsıntı olayını araç dururken R kaynaklı geçişlerde bendede oluyor.bu güne kadar bir sorun vermedi.bunu yapmasının sebebi CVT ŞANZIMAN çalışma perensibi kaynaklımıdır yada bir arızamıdır bilemiyorum.kullanıcıların yorumlarına bakılırsa bu şanzımanın doğasından kaynaklı bir olay gibi gözüküyor.
özellikle yakuş aşağı ve yukarı parketme durumlarında olması gereken parketme koşullarını uygulamamız bizim yararımıza olacaktır

Aracınız
Civic FC5 2018
2017 eco elegans var bende.arkadaşların vuruntu dedikleri sanırım zıplama olayı ki ilk mesajdanda bu anlaşılıyor.kendi aracımdan yola çıkarak cevap yazacak olursam şu konu net olsun bu zıplama yada sarsıntı parketme koşullarıyla ve motor soğuk olayı ile ilgili değil.tersine bende çok sıcakkende yapabiliyor.burdaki ana hedef R YE GEÇİŞLERDE yaşanıyor bu olay.(N-R /N-R-P /P-R-N-D...) doğru parketme koşulları elbetteki geçişlere vs etki yapıyor bunu yanlış anlamayalım.
sürekli yapmasada zaman zaman zıplama yada sarsıntı olayını araç dururken R kaynaklı geçişlerde bendede oluyor.bu güne kadar bir sorun vermedi.bunu yapmasının sebebi CVT ŞANZIMAN çalışma perensibi kaynaklımıdır yada bir arızamıdır bilemiyorum.kullanıcıların yorumlarına bakılırsa bu şanzımanın doğasından kaynaklı bir olay gibi gözüküyor.
özellikle yakuş aşağı ve yukarı parketme durumlarında olması gereken parketme koşullarını uygulamamız bizim yararımıza olacaktır
Aynen sürekli yapmıyor bazen yapıyor bazen yapmıyor herkeste aynı olduğuna göre yüksek ihtimal bu sekilde çalışıyor

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaslar sabah araci ilk calistirdigimda hava sogukken biraz bekleyip araci r konumuna aliyorum tabiki devir 1300 lerde falan oluyor bir vuruntu yapiyor daha sonra d konumuna aldigimda yine tak tuk bir ses geliyor. Ama arac devri normal seyrinde iken boyle birsey soz konusu degil . Cvt den kaynakli oldugunu dusunuyorum aynisini yasayanlar varmidir . Arac sicakken yada o sarsintidan sonra ilerlerken hicbir problem yok . Sadece devir 1.300 lerde iken yapiyor bu sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam birebir aynı sorun ya da değil bende de var. Yukarıda daha önce bahsettim. 2019 makyajlı kasa benimkisi. 10 bin bakıma götürünce soracağım onlar da muhtemel “bir şey yok” diye başlarından savacaklar.

Aracınız
Civic FD6 2008
Devirin dusmesini bekleyince boyle bir sorun olmuyor sadece devir 1200 devirlerdeyse ses geliyor onun haricinse gelmiyor

Benim başıma crv de geliyordu.ayağınız tam olarak frende olmalı zaten soğuk havada otomatik jikle açık olduğu için yüksek devirde gaz veriyor. Birden r ye taktığınızda araç direk hareket etmeye başlıyor. Bu yüzden bir harete geçme oluyor oda bu vuruntu denilen şeyi yapıyor.Sizde de gündüz hava daha sıcakken böyle bir şey yapmıyorsa sebebi büyük ihtimalle budur.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Benim başıma crv de geliyordu.ayağınız tam olarak frende olmalı zaten soğuk havada otomatik jikle açık olduğu için yüksek devirde gaz veriyor. Birden r ye taktığınızda araç direk hareket etmeye başlıyor. Bu yüzden bir harete geçme oluyor oda bu vuruntu denilen şeyi yapıyor.Sizde de gündüz hava daha sıcakken böyle bir şey yapmıyorsa sebebi büyük ihtimalle budur.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ilk calistirmada 1000 devir ve altina dusmesini bekledigimde boyle bir sikinti olmuyor hocam

Aracınız
Ya da ayağını frenden cekmeden el frenini cek. Sonra ayagini frenden kaldır ki sanzumana degil el frenine yuk binsin. 9 zaman bi daha bak bakalim ses gelecek mi

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri