2018 Eco executive cvt vuruntu hk.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Başlıkta belirttiğim aracımı kasım sonunda aldım. Daha önce cvt şanzıman hatta otomatik şanzıman kullanmama rağmen vites artma ve azalmalarda arabada hafif bir vuruntu hissettim.

Serviste ustayla konuştum. 1000-2000 devir arasında bunun normal olduğunu vtec motorun da bunun etkili olduğunu söyledi. Biraz açıklama yaptı ama açıkçası çok anlamadım zaten onun amacı da oydu.

Sizin bu hakkındaki deneyimleriniz ve görüşleriniz nelerdir?

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Açıkçası şiddetli mi hafif mi sezemiyorum çünkü daha önce otomatik bir araç kullanmadım. Bana göre hafif ama dsg den daha fazla diyebilirim. Deneme sürüşüne çıktı usta normal dedi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Açıkçası şiddetli mi hafif mi sezemiyorum çünkü daha önce otomatik bir araç kullanmadım. Bana göre hafif ama dsg den daha fazla diyebilirim. Deneme sürüşüne çıktı usta normal dedi.

Bende o konuda tereddut yasiyorum, daha once otomatik kullandim astra j, totoya corolla, wv polo ama cvt ilk defa kullaniyorum. Okuduklarimdan sonra hic vites gecisi hissedilmeyecek sanmistim ama o gecislerdeki vuruntu gercekten hissediliyor. Ozellikle trafikte fren gaz fren gaz giderken bayagi bayagi hissediyorum. Yani bu diger araclardaki vites gecisi gibi de degil bildigin vuruntu yapiyor, bu bir gercek. Artik vtec teklemesi midir yoksa lpg uyumsuzlugu mudur orasini bilemiyorum ama pek hos degil acikcasi yeni bir arabada bunu hissetmek.

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Yüksek devirlerde olmuyor sadece 1000-2000 devir arası oluyor. Ve trafikte o devirlere çok çıkılmadığı için sürekli bu vuruntuya maruz kalınıyor

Bu olay fb7 lerde de oluyordu. Sanki aracı birisi anlık tutup bırakıyor gibi hissediliyordu. Vtec deyip geçiyorlar ama bu benzinde hissedilmiyor. Bunun bir ayarı olmalı bence.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Vtech teklemezi dedikleri hadise, ozellikle lpg de bunu yapiyor, lpg beyni ile motor beyni anlik senkronu kaybettigi için yapıyor ve bilinen bir çözümü yok diye konuşuldu daha önceden

Geri