? 2021 Yeni Honda City Türkiye'de satışa sunuluyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Olası donanımlar hakkında fikir sahibi olmak açısından faydalı gördüğüm videoları paylaşıyorum, muhtemelen yurtdışında RS donanım olarak satılan versiyon Türkiye'de Executive olarak satılacak.

Aracınız
Civic FD6 2010
Elegance boş Cruise control katlanır ayna anahtarsız çalıştırma yok. Exe bildiğimiz gibi dolu. Her iki pakette de çelik jant var. Exe de LED far LED sis filan da var. Her iki pakette de arka stoplar LED ve arka tekerlekler kampana fren sistemine sahipler. Beyaz rengi sedefli güzel duruyor a kırmızısı baya bı dikkat çekici duruyor. Rs donanımla ilgili videoyla exe arasında farklar var. Rs olan video exeden de dolu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Elegance boş Cruise control katlanır ayna anahtarsız çalıştırma yok. Exe bildiğimiz gibi dolu. Her iki pakette de çelik jant var. Exe de LED far LED sis filan da var. Her iki pakette de arka stoplar LED ve arka tekerlekler kampana fren sistemine sahipler. Beyaz rengi sedefli güzel duruyor a kırmızısı baya bı dikkat çekici duruyor. Rs donanımla ilgili videoyla exe arasında farklar var. Rs olan video exeden de dolu ?
Hocam sizce bu aracın LPG uyumluluğu nasıl olacaktır?
Ayrıca dikkatimi çeken diğer bir hususta motor kısmını incelediğimde ES7 kasalardaki gibi manifold önde katalizör arkada olacak şekilde bir motor yerleşimi var, Civiclerde FD6dan sonra motor tam tersi düzende yerleştiriliyordu.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam sizce bu aracın LPG uyumluluğu nasıl olacaktır?
Ayrıca dikkatimi çeken diğer bir hususta motor kısmını incelediğimde ES7 kasalardaki gibi manifold önde katalizör arkada olacak şekilde bir motor yerleşimi var, Civiclerde FD6dan sonra motor tam tersi düzende yerleştiriliyordu.
Bildiğim kadarıyla direk enjeksiyonlu motor. Yani karma sistem olacaktır büyük ihtimalle. LPG ile ne kadar ekonomik olur bilemem ama bunlar içinde uygun kitler illaki yaygınlaşacak tır . Zira düz atmosferik motor kalmıyor gibi artık.

Aracınız
Civic FC5 2020
Okuduğum bir haberde motor bilgisi verilmiş.
Yeni City ülkemizde sadece 1.5 L i-VTEC motoru ile satışa sunulacak. 121 bg güç ve 145 Nm tork çıkışa sahip model, CVT şanzıman ile eşleştirilmiş durumda. Honda'nın verilerine göre bu motor 100 kilometrede 6.2 litre yakıt tüketiyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk tanıtım videosu gelmiş, aracı düşündüğümden daha detaylı anlatmış, müsait vakti olanların izlemesini tavsiye ederim. Anlatıma göre de Executive paket alınması gereken paket gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Benim gözümde tek dezavantajı orta pakette 4 hava yastığı bulunurken dolu pakette 6 hava yastığına sahip olması. Honda gibi bir marka bu konuda ödün vermemeli görüşündeyim. Fiyat olarak bayiiler aksesuar diyerek 20-40bin lira fazla fiyata satmazsa en mantıklı B sınıfı araç olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Motor sanırım direct injection değil. Bu şekilde bir bilgiye ulaşamadım internette. Lpg konusunda üzmez gibi görünüyor ama tipini beğenmedim açıkçası.

Geri