3000-4000 aralığında anlık gaz kesme neden olur?

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi akşamlar arkadaşlar. Bende iki hafta önce 2015 model fb7 civic eco elagance alarak aranıza katıldım. 65 binde ve otomatik. Benim sorum şu olacak. D konumunda iken dururken dip gaz yapıp kalkış yaptığım zaman 1.viteste devir 4000 civarında yada o aralıklarda anlık gaz kesmesi mi desem hafif bir aralık veriyor sonra ise hiç kesinti yapmadan devir çevirmeye devam ediyor. Sanki Manuel vitesli araçlarda debriyaja anlık basıp çekiyormusuz gibi. Sanki orda ikinci vitese geçiyor sanıyorum ama değil. Şanzımanda vuruntu titreme hiçbir şey yok. Normal kalkışta ise bu anlattığım olay olmuyor. Diğer viteslerde de yok. Acaba kavramayı mı ayarlıyor. Araç 3 ay önce servise bakım için gitti ve şanzıman yağı değişti. Özelliği mi bu bilemedim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2015
Sanki baskı balatası bitik araç gibi yani. Tekrar söylüyorum bu normal kullanımda değil sadece dipgaz kalkışta oluyor

Oncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız keyfini sür kardeşim.

12 senedir AT civic kullanırım bu dediginiz 4000 devir kalkma işini hic yapmadım. Yapmamda . Sağlam mal da bozulur.
Çok agresifliği kaldıracak ya da sağ da solda yarış yapacak bir araba değil ki. Spor araba hic değil.

Senin sorun olarak gördüğün durum da bence sorun değil.

Aracınız
Civic FB7 2015
Oncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız keyfini sür kardeşim.

12 senedir AT civic kullanırım bu dediginiz 4000 devir kalkma işini hic yapmadım. Yapmamda . Sağlam mal da bozulur.
Çok agresifliği kaldıracak ya da sağ da solda yarış yapacak bir araba değil ki. Spor araba hic değil.

Senin sorun olarak gördüğün durum da bence sorun değil.
Hocam 4000 devir kalkma yapmıyorum sıfırdan normal ayağımı frenden çekip gaza dip gaz basınca 4000 devirde sanki kaçırıyormuş bir anlık ara veriyormuş gibi yapıyor

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün hem LPG hemde benzinde denedim. İkisinde de 3000-4000 aralığında anlık gaz kesme yapıyor. Sorunun şanzıman ile alakası yok. Sanzuman saat gibi işini yapıyor. Geçişler falan yağ gibi. Olası problemlerin başında ilk aklıma gelen

1.sibob ayarı. Bundan dolayı aşırı yüklemede anlık kesmesi yaparmı

2. Fabrikasyon LPG'li olan civiclerde böyle bir tekleme oluyormuş doğrumu.

3. Araç tam o devirlerde vtec açıyor acaba o sırada anlık bir değişim mi oluyor.

Çünkü S modunda gaza çok abanmadan normal kalkışta kesici ye kadar sıkıntı yok.
Cevaplarınızı bekliyorum

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Normal kullanımda bir sorun yoksa ve sadece agresif kullanımda yapıyorsa bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz kullanım tarzı çokta normal değil açıkçası.

Aracınız
Civic FB7 2015
Normal kullanımda bir sorun yoksa ve sadece agresif kullanımda yapıyorsa bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz kullanım tarzı çokta normal değil açıkçası.
Normal olmayan ne. Yani ışıktan kalkışta ayağımı frenden çektikten sonra dip gaz ile kalkmam mı yanlış.

Geri