3000-4000 aralığında anlık gaz kesme neden olur?

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi akşamlar arkadaşlar. Bende iki hafta önce 2015 model fb7 civic eco elagance alarak aranıza katıldım. 65 binde ve otomatik. Benim sorum şu olacak. D konumunda iken dururken dip gaz yapıp kalkış yaptığım zaman 1.viteste devir 4000 civarında yada o aralıklarda anlık gaz kesmesi mi desem hafif bir aralık veriyor sonra ise hiç kesinti yapmadan devir çevirmeye devam ediyor. Sanki Manuel vitesli araçlarda debriyaja anlık basıp çekiyormusuz gibi. Sanki orda ikinci vitese geçiyor sanıyorum ama değil. Şanzımanda vuruntu titreme hiçbir şey yok. Normal kalkışta ise bu anlattığım olay olmuyor. Diğer viteslerde de yok. Acaba kavramayı mı ayarlıyor. Araç 3 ay önce servise bakım için gitti ve şanzıman yağı değişti. Özelliği mi bu bilemedim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Anladım. Bende ilk başta çok tedirgin oldum ama çözümü olmayan sadece eco LPG'li modellerin bir kısmında yaşanan ufak bir durum. Hiiiiççç sıkıntı etmeyin. Bende video çektim ama videoda belli olmuyor. Eski vtec lerde bu durum yok. Bu sadece fb7 için büyük ihtimal.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Işin garip tarafı aracım eco modeli de değil acaba LPG sonradan takılırken bu durum oluşmuş olabilir mi

VIA_A3_Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Işin garip tarafı aracım eco modeli de değil acaba LPG sonradan takılırken bu durum oluşmuş olabilir mi

VIA_A3_Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen sorun LPG takıldıktan sonra oluşuyormuş. Ama servise bu yüzden gelenlere işlem yapılmıyor. Uzun lafın kısası hiç dert etmeyin. Bu bir sorun bile değil artık benim için.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Geçenlerde buji ve bobinlerin yenisini takıp denedik ustamla durum yine aynıydı. LPG beynini de yenisi ile denedik yine aynı. Ankara'da MOCAN'a götürcem aynı sıkıntıyı yaşayanlar burada çözüm buluyormuş anladığım kadarıyla. O da olmazsa artık bırakcam ustama arabayı inciğini cıncığını çıkaracak :) Yine haber veririm, hayırlı günler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçenlerde buji ve bobinlerin yenisini takıp denedik ustamla durum yine aynıydı. LPG beynini de yenisi ile denedik yine aynı. Ankara'da MOCAN'a götürcem aynı sıkıntıyı yaşayanlar burada çözüm buluyormuş anladığım kadarıyla. O da olmazsa artık bırakcam ustama arabayı inciğini cıncığını çıkaracak :) Yine haber veririm, hayırlı günler.
Hocam Mocan Prins bayisi olmuş ve BRC araçlara bakmıyormuş diye duymuştum.
Mutlaka gitmeden önce bir görüşün ve bilgi alın bence.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Hocam Mocan Prins bayisi olmuş ve BRC araçlara bakmıyormuş diye duymuştum.
Mutlaka gitmeden önce bir görüşün ve bilgi alın bence.
Uyarı için teşekkür ederim. Görüştüm sadece montaj yapmıyorlarmış ama getirin bakarız dediler, sizlerin de haberi olsun ;)

Aracınız
Civic FC5 2018
Vtec 5000 küsürden sonra açıyor demeyin i-vtec civiclerde vtec sıkıştırma oranına göre daha alt devirlerde de devreye girebiliyor

Evet aynısı benim fc5 te oluyor servis VTEC devreye giriyor dedi vites değişimi gibi hafif bir sarsıntı oluyor normal dedi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaşlar 2004 honda civic benzin otomatiklerde Vtec nasıl açılır?

4000 devirde d3 te bi süre gidip sonra d ayıp gazı köklemek mi lazım?
Vtec açmak için özel bir çabaya gerek yok otomatik devri geldimi aktifleşiyor, sizin kasa araçlarda 5000-5500 devir bandında devreye giriyor diye biliyorum.
Daha doğrusunu VTEC kullanıcısı @h.k_ahmet @seckins33 hocalarıma sormak lazım :)

Geri