Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Aracınız
Civic FC5 2020
Şeçkins yoğun trafikten dolayı 10 dikakada gidebileceğiniz yolları 2 saat te gidebildiğinizi düşünürsek daha az yakan arabaya gereksinim çok fazla.Yakıt bu gibi durumlarda fasa fiso.Ömrünüzden gideni ve yaşadığınız stresi düşündüğümde naçizane düşüncem bu.Ama bu durum LPG ile ilgili düşüncemi değiştirmiyor,çünkü bende arabayı çalıştırıp 500 metre-bin metre gibi mesafelerde stop ediyorum,yani kısa mesafelerde kullanıyorum.Daha önce LPG li araç da kullanmıştım.Şimdi LPG fiyatları benzin ve dizele oranla düşük.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Şeçkins yoğun trafikten dolayı 10 dikakada gidebileceğiniz yolları 2 saat te gidebildiğinizi düşünürsek daha az yakan arabaya gereksinim çok fazla.Yakıt bu gibi durumlarda fasa fiso.Ömrünüzden gideni ve yaşadığınız stresi düşündüğümde naçizane düşüncem bu.Ama bu durum LPG ile ilgili düşüncemi değiştirmiyor,çünkü bende arabayı çalıştırıp 500 metre-bin metre gibi mesafelerde stop ediyorum,yani kısa mesafelerde kullanıyorum.Daha önce LPG li araç da kullanmıştım.Şimdi LPG fiyatları benzin ve dizele oranla düşük.
Kısa mesafe kullandığınız için LPG size tasarruf sağlamıyor olabilir. Ancak genele baktığımız zaman LPG gayet tasarruflu ve temiz bir yakıt. Kendimden örnek verecek olursam, sizin 150 TL ile yaptığınız menzili ben 100 TL'lik LPG ile yapabiliyorum. Şimdi LPG tasarruf edilmeyen, sizin tabirinizle fasa fiso bir yakıt mı?
Not: Lütfen mesajlarınızda siyasi polemik yaratacak ifadeler kullanmayın. Mesajınızı düzenledim.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Yoğun olmayan ortalama hızın 30 civarı olduğu trafikte gereksiz hızlanma da yapmazsam (Eco sürekli açık) 400 km sık sık görüyorum. Kasmadigim, ve nispeten aceleci olduklarimda ise 330km'nin altına dusmedim. Uzun yolda ise bilgisayardaki ortalama hızın 90 olduğu yolculuklarda 500 km standart (yağmur rüzgar yoksa). Bir defasında (yazın) 550 km gördüm. Onda da bursa Ankara arası gittim ve dönüşte Sivrihisar yakınlarında bitti.

Dolayısıyla kullanım şartları ve motor türünu göz önünde bulundurarak kullandiginizda LPG kesinlikle tercih edilebilecek bir yakıt. Tabi sürekli 500mt git dur gibi bir ttafikte kullanılıyorsa çok da avantajı olmayacaktır. Hele ki turbolu bir araçta.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Sakarya şehir içi kullanımda 3.33x26.64=87.38TL (petrol ofisi) 319 km yol yaptım. Ortalama hız 35 km

Ekli dosyalar

• B8FD1D75-8F99-4850-881C-AC7A870F40DA.jpeg
    B8FD1D75-8F99-4850-881C-AC7A870F40DA.jpeg
    127.9 KB · Görüntüleme: 67

ZMZ

Arkadaşlar selamlar ,

Ocak 15 de eco elegance aldım sıfır.

Arkadaşın dediği gibi bende sizin 300-400 km yaptığınız mesafelere gıpte ediyorum :)

2 gün önce aracın ilk ay kontrolü vardı hiç bir problem çıkmadı.

Bende 36lt LPG ile 250km yapıyorum. Bunu sordum bayinin vermiş olduğu cevap beni tatmin etti ki bende öyle düşünüyordum.

Aracı İstanbul’un en yoğun bölgesi Beşiktaş Levent Gültepe Kağıthane civarı full trafikte kullanıyorum ve hız ortalamam 11-12 km :)

Felaket bir trafik içerisinde kullanıyorum ve bu değerler normal diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz ??

12.3/100 civarı olan değer, biraz uzun yola hafif gazlamaya başlayınca 7/100 lere düşüyor.

Herşey normal sanırım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim evim ile işim arası trafik çok yok uzun yok gibi. Bu aracın şehiriçi yakacağı en düşük 7.0 TL/100km. Sizin anlattığınıza göre 9.0 lt civarı bişey yakması lazım

Aracınız
Civic FC5 2017
hız, hava sıcaklığı, yol durumu, araç yükü vb. bir çok faktör araçlarımızın yakıt sarfiyatını etkilemektedir. Ancak şuda bir gerçek ki lpg benzine göre ortalama %30 tasarruf ettiren bir yakıttır.

Benim evim ile işim arası trafik çok yok uzun yok gibi. Bu aracın şehiriçi yakacağı en düşük 7.0 TL/100km. Sizin anlattığınıza göre 9.0 lt civarı bişey yakması lazım

Yok ya sürekli dur kalk gidip geliyorum en boş zamanda 50-60 km hıza çıkıyorum o da 1 dakika falan sürüyor. Birde araç daha 1 aylık 700 km de

Bence bir sıkıntı yok uzun yol deneyip birde öyle bakıcam

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar selamlar ,

Ocak 15 de eco elegance aldım sıfır.

Arkadaşın dediği gibi bende sizin 300-400 km yaptığınız mesafelere gıpte ediyorum :)

2 gün önce aracın ilk ay kontrolü vardı hiç bir problem çıkmadı.

Bende 36lt LPG ile 250km yapıyorum. Bunu sordum bayinin vermiş olduğu cevap beni tatmin etti ki bende öyle düşünüyordum.

Aracı İstanbul’un en yoğun bölgesi Beşiktaş Levent Gültepe Kağıthane civarı full trafikte kullanıyorum ve hız ortalamam 11-12 km :)

Felaket bir trafik içerisinde kullanıyorum ve bu değerler normal diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz ??

12.3/100 civarı olan değer, biraz uzun yola hafif gazlamaya başlayınca 7/100 lere düşüyor.

Herşey normal sanırım

Sizin günlük girdiğiniz trafik insanı kanser edecek cinsten. Yani 100 km'de LPG sarfiyatı 14 litre ~ 15 litreye kadar yükselebilir bu gayet normal. (Bursa'da tepe mahallelerde 1 depo 220 km'de bitenler biliyorum, siz de isyan etmeyin)

Aracınız
Civic FC5 2020
Yoğun Trafikli bölgede yaşıyorsanız eco modu açın fayda edecektir . Trafik olmayan bölgede yaşıyorsanız eco modunu kapatın.

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Geri