Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

2 gün İstanbul Ayışığı servisinde çok yoğun trafikte dediğim gibi hız ortalamam 12-15 arası değişiyor. Servis görevlileri 250 km altına düşmediği sürece sorun yok normal akıcı yolda menziliniz artacaktır dediler.

Bende dedikleri gibi full depo ile minimum 250km yapıyorum. Bir sefer 300 km yapabildim , adamların dediği gibi trafikten çıkıp akıcı yolda menzili arttı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sehir ici 35 litre ile en fazla 250 goruyorum bende. Surus tarzinizdan ziyade yolun durumu ile alakali bence. Sehir disi 500 kmyi gordugum depo ile sehir ici 250 uzerine cikamadim. Ev ile is arasinda ciddi yokuslar var. Ve yokusu az yaktiricam diye 10 km hizla cikamiyorsunuz. Bana kalirsa tamamen yol durumu ile alakali.

Aynen durum böyle

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün kışlık lastik .Hız sabitleme genellikle 118 e sabitlenmiş durumda 443 km yol yaptım. Lpg bitti sesli uyarısı vermeden doldurdum. Sanırım 10-15 km arası daha gidebilirdim.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Artvin de de 32-33 litre LPG ile 200 km civarı gidiyordu aracım, İzmir’de de aynı. Bu sebepten LPG yi bıraktım benzinde biniyorum

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Artvin de de 32-33 litre LPG ile 200 km civarı gidiyordu aracım, İzmir’de de aynı. Bu sebepten LPG yi bıraktım benzinde biniyorum

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız eco mu? Yoksa lpg sonradanmı montaj yapıldı. Belki montajda ya da ayarlarında problem olabilir diye soruyorum

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Sonradan taktırdım hocam aracıma LPG yi ama İzmir Karabağlar 2A da takıldı
Brc bölge bayi ve bakımlarını da orada yaptırıyorum.
Bizim araçlar uzun yolda LPG de gayet güzel tasarruflu ancak şahsi fikrin;
LPG bakım fiyatları, LPG den dolayı 40 binde yapılması gereken subap ayarının 15-20 binde yapılması, LPG den kaynaklı çekiş güçlüğü (zaten arabalar güç konusunda zayıf) beni LPG den soğuttu hocam. Uzun zamandır benzinde kullanıyorum ve bu şekilde devam edeceğim. Ayrıca titiz birisiyimdir aracın ilk sahibi ve bakımlarını kesinlikle aksatmayan birisiyim. Aracım 98 bin km de.

Geri