Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracım 1000 km'de şu an. Malum dönem nedeniyle Mersin dışına çıkamıyoruz. Yakıt tüketimim şu şekilde. Silifke ilçe içinde LPG yol bilgisayarı göstergem 9.3 litre. LPG alımında km sıfırlıyorum. Tekrar alımda kontrol edip yol bilgisayarı ile karşılaştırıyorum. Sonuçlar örtüşüyor. Silifke 120 bin nüfuslu bir yer. Büyükşehir trafiği elbette değil ama dediğim gibi kullanım tamamen şehir içi sakın kullanım. Bugün 250 km olmuştu tekrar doldurdum 2.6 liradan 65 liralık LPG aldı depom.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu arada yakıtı Silifke Mersin karayolu üzerindeki bir Bp istasyonundan 2.6 liradan aldım.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Bahsettiğim tüketim şehir içi 10-15 km süren yolculuklarda en az 5-6 trafik ışığı, en fazla 500-600 metre durmadan gidilebilen, zaman zaman 50-60 metre 8-10 km hıza düşülen, zaman zaman da en fazla 70-80 km hıza çıkılan yollarda gerçekleşiyor.

kullanılan mesafe çok önemli. ben rs ile 15 km kullandığım zaman 7 litre tüketiyor ancak 5 km git 5 km gel kullanırsan 14 litre. motor ısınan kadar yol bitiyorsa tabi ki çok yakıyor

Aracınız
Siz neden 0.9 Clio almadınız ?

Araba bu yakacak tabi 20 litreleride gördüm 5.5 litreleride.

Aracınız yeni parçalar alışana kadar sabredin.

Yol güzergahları eğimi önemli.

Hava sıcaklığı önemli, soğuk havalarda yakıt alırsanız daha fazla alsada aynı km leri gidecektir.

Lpg yi 15 derece ile 25 derece arasında satın alın.

Hala şikayetiniz varsa bencede yanlış bir karar vermişsiniz demektir.

Arabanızı tanımıyorsunuz uzun yola kaç kere gittiniz ? Daha detaylı yazın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Siz neden 0.9 Clio almadınız ?

Araba bu yakacak tabi 20 litreleride gördüm 5.5 litreleride.

Aracınız yeni parçalar alışana kadar sabredin.

Yol güzergahları eğimi önemli.

Hava sıcaklığı önemli, soğuk havalarda yakıt alırsanız daha fazla alsada aynı km leri gidecektir.

Lpg yi 15 derece ile 25 derece arasında satın alın.

Hala şikayetiniz varsa bencede yanlış bir karar vermişsiniz demektir.

Arabanızı tanımıyorsunuz uzun yola kaç kere gittiniz ? Daha detaylı yazın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kışın nerde bulucan 15 derece ile 25 derece yı bunuda daha yenı duyuyorum he

Aracım yakıtı tamamen güzergah a bağlıdır . Yukarıdaki arkadas cok guzel acıklamış.

Ayrıca 100 km de benzin verısını hala beklıyoruz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam araçlarımız km, model, donanıma kadar aynı. Hatta bende 17" jant var. Şuan Corona olayından dolayı Ankara'da trafik olmadan şehir içinde hergün işe gidip gelirken kullanıyorum. Günlük mesafem 20 km. 3 kmsi yokuş bunun. Son 3 depomda da 32 Lt Lpg ile 350 km yapıyorum ortalama. Yakıtı Shell'den alıyorum. Eco mod kapalı kullanıyorum. Shell büyük Lpg İndirimi yapmadığı için bu sefer artık Petrol Ofisinden alıp öyle deneyeceğim.
Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mi 9T Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar. Bende aracimi 20000 km de iken satin almis ve sizin gibi lpg tüketiminden memnun değildim hemen hemen sizin araciniz gibi lpg tuketimi vardi aracimin.hatta https://www.civictr.com/index.php?threads/4713/ bu başlık altında aracının aşırı fazla olan lpg tüketimi ile ilgili birçok paylaşımımı bulabilirsiniz.
Yaklasik 2 ay önce ankara efede 40000 bakimini yaptirdim şanzıman yağı degisti, subap ayarı da yapıldı. Bu 40000 bakımından sonra 3 depodur takip ediyorum bir depo ile şehir içi 300 km nin altına hiç düşmedi 340 a kadar gittigide oldu. Sebebini bilemiyorum artik. bakımda söylemedikleri birşey mi yaptılarki. Yoksa subap ayarının etki ettiğini düşünüyorum. Şu an için şehir içi tüketimden eskiye nazaran çok memnunum. Gozlemlemeyede devam ediyorum tüketimi.
Arkadaşlar aracım 2018 eco executive otomatik fc5 civic. Aracım şuan 22 bin kmye geldi 2. Bakımını yaptıracağım ve aldığımdan beri en fazla 230 240 civarı şehir içi yol haptım 1 depo lpg ile. Tam dolu şeklinde 36 37 lt LPG alıyor aracım. Böyle araba olmaz olsun defalarca hesapladım her benzinlikten aldım econ açık kapalı kullandım yok fayda etmedi. Arkadaşlar araç 5bin km ye gelene kadar kaç defa götürdüm servise böyle bişey olamaz diye. Çok yakıyor litre bazında fazla yakıyorbunun 11 litre yapması lazım maksimum 16 17 litre lpg yakıyor şehir içinde neredeyse. Genelde 230 km de bitiyor depo. Nereden aldım bu arabayı bilmiyorum lanet olsun diyorum sadece. Servis hiçbirşey yapmıyor. Aracın beynine başlanıp yakıt gaz karışımı iyi diyor hepsi bu. Ayrıca arabayı çok yumuşak kullanırım pedal tepkilerim çok düşüktür. Yani anasını ağlatıyor yakıtın.

Mi Note 10 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-J530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri