Ağır Hasarlı Araç Alınır Mı?

Aracınız
Civic aracım yok
Merhabalar ben bir Honda hayranıyım yıllardır hayalim olan honda'yı almak bir türlü nasip olmadı size iki sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.

1. Ağır Hasarlı Araç Alınır Mı?
2. Sigortadan Alınmış Araç Alınır Mı?

Cevaplarsanız sevinirim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Mümkünse ağır hasarlı araçlarda uzak durun, ne çıkacağı cidden belirsiz oluyor. Satışı da oldukça uzun süre alıyor, tanıdığını bir aracı alıp uzun süre satmama niyetiniz varsa düşünülebilir.
Bence en iyi yol tanıdığınızın kondisyonunu bildiğiniz bir aracı perte çıkarsa darbe aldığı bölgeye göre sigortadan uygun fiyatlı satılıyorsa alınıp tamir edilerek kullanılabilir diye düşünüyorum. Tabi bunun için tamir edilecek parçaları iyi tanıyor olmanız gerekiyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ağır hasar sonrası trafiğe çıkarılmış araçlara yapılan kaskolarda mevcut şartları hakkında sigortacıyla görüşmek lazım, muhtemelen 2.pert ihtimali olmayan bir sözleşmedir.

Eğer uygun fiyata almak istiyor iseniz yüksek hasar kayıtlı araçları almak bence daha mantıklı aldığı hasar durumuna göre tabi. Ağır hasarlı araçları şahıs sigorta şirketinden alıp kendi istediği gibi toplatıyor kimi parça çıkma takılıyor kimi parça onarılıyor. O yüzden ilerde ne sıkıntı çıkaracağı muamma. Çok iyi bakılıp yine de alınabilir tabi. Ben kendim de 30 bin normal hasar kayıtlı araç aldım yetkili serviste onarılmış ve orjinal araçdan hiçbir farkı yok. Yetkili servise gidip kayıtları inceledim herşey anlatıldığı gibi ve yaklaşık 30 bin daha ucuza aldım. Yani sonuç orjinal parça ile toplanan araç alınır oda normal hasarlı olanlar da oluyor. İsterse kayıt 100 bin olsun fark etmez.

Sigortadan daha önemli olan ağır hasarlı aracın kim tarafından ne şekilde onarildiği.
Araç dışardan yapısal olarak çok iyi durabilir fakat bana göre en önemli faktör olan "GÜVENLİK" ne durumda aracın Airbaglerine DİRENÇ takmis olabilirler.
ABS beyni hasar almış ise yazılımla sorunsuz gibi gösterilebilir. Yeniden bir kaza durumunda airbagler ve fren sistemi bu nedenle görevini yapmayabilir.
Eğer araç turbo ise ve önden darbe almışsa turbo sisteminin pozisyonuna göre tüm parçalarin yenilenmesi gerekebilir bunun yerine yapılmış küçük bir onarımlarla yada çıkma parçalarla değiştirilip araç yine size satabilirler.

Az önce verdiğim motor örneği bunların içinde en masum olanı ÇITIR HASARLI TABİRİ TAM BİR SARI SİTE AĞZIDIR.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri