Civic FC5 android auto ve navigasyon hakkında.

arkadaşlar telefonum samsung galaxy s8 . android auto yükledim telefonda açılıyor ama kablo ile araça bağladığımda araç cihaz tanınmadı diyor. bu android auto nun ayrıntılı kurulumu vs. nelere dikkat edilmeli var mı bi yerde ? bi yardım lütfen.
Telefon ile aracınızın bluetooth ile birbirine bağlı olması lazım
Samsung da bazen bluetooth ile Bağlantıda sorun olabiliyor

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
ben de android auto kullanıyordum. 3 aydır telefonu usbye bağladığımda telefonda mirror link ile bağlanıyor diye uyarı vermeye başladı. (konsolun altındaki usb'yi kullanıyorum) android auto güncellemesi yaptım olmadı. kabloyu değiştirdim mirror link uyarısı olmuyor artık. ama telefonda android auto açılmasına rağmen arabaya bağlanmada sorun var.
sorun ne olabilir. birkaç defa denedim ama yine de olmadı. android auto'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz.

Aracınız
Civic FC5 2018
ben de android auto kullanıyordum. 3 aydır telefonu usbye bağladığımda telefonda mirror link ile bağlanıyor diye uyarı vermeye başladı. (konsolun altındaki usb'yi kullanıyorum) android auto güncellemesi yaptım olmadı. kabloyu değiştirdim mirror link uyarısı olmuyor artık. ama telefonda android auto açılmasına rağmen arabaya bağlanmada sorun var.
sorun ne olabilir. birkaç defa denedim ama yine de olmadı. android auto'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz.
Bende Samsung s8 var ve üzerinde android auto 3.8.584564 versiyonu yüklü, gayet sorunsuz kullanıyorum, bilginize

Aracınız
Civic FC5 2018
Bugün yeni bir ara kablo aldım Huawei için, tık diye oturdu
Android auto'yu kullanmaya başladım, gerçekten muazzam bir tecrübe...

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı problem bende de oldu. Normalde iPhone ile beraber CarPlay kullanıyordum. iPhone'dan Huawei'e ve Android Autoya geçtim. Kabloyu arabaya takmak tam bir işkence. Bir türlü oturmuyor 1-2 dk uğraştıktan sonra ancak girdi 2 sefer de. USB girişleri standard olduğu için uyumsuzluk olabileceğini düşünmemiştim ama siz de aynı sorunu yaşadıysanız demek ki ufak bir farklılık var.

Huawei ile bunu gözlemleyen başka biri oldu mu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2018
Sorunu çözebildiniz mi aynı sorun bende de mevcut

VTR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Telefonu araca baglayinca andoid auto devre dişi birakilsin mi diye sorabiliyor baze. Eger evet derdeniz bir daha devreye almiyor. Tekrar arac ayarlarindan aktive etmeniz gerekiyor.

Maalesef suan bu ayar menusunun nerede oldugunu hatirlayamadim ama baglanti ayarlarindadir tahminim.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar,
Ekim itibariyle makyajlı Eco Elegance ile aranıza katıldım. Doğal olarak bazı konularda bilgilenmek istiyorum sizlerden.
Ankara yolunda Navigasyonu kullandım, fakat şöyle bir durum var, Her araca bindiğimde Navigasyon çalışıyor, Onu nasıl kapatabilirim. :) :unsure:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar,
Ekim itibariyle makyajlı Eco Elegance ile aranıza katıldım. Doğal olarak bazı konularda bilgilenmek istiyorum sizlerden.
Ankara yolunda Navigasyonu kullandım, fakat şöyle bir durum var, Her araca bindiğimde Navigasyon çalışıyor, Onu nasıl kapatabilirim. :) :unsure:

Ayarlar kısmından multimedya açılında navigasyonun açılmasını iptal edebilirsiniz, ayar kısmı cihaza göre değişiyor biraz karıştırarak bulabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu Android Auto konusu çözülse iyi olacak, Bende de Makyajlı Elegance Eco var ve ben de bağlantı kuramadım. Kolaylık sağlayan bir uygulama, ama maalesef çözemedik. :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bende 2019 eco elegance var. Bu uygulamanin ne oldugunu anlamadım. Simdi telefona bir program indiriyoruz ve teli kablo ile usb girisine bağlıyoruz. Programi actigimiz zaman arac ekranini telin ekrani gibimi kullaniyoruz. Eger böyleyse hangi program ve Google Play'de mi indiriyoruz. Teşekkürler

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri