Ara Ara Gazdan Benzine Atma

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar,

2013 model fb7 aracımla ortalama 60 km hızla giderken yolda anlık vites düşürür gibi gaz kesme problemi yaşıyorum bunu yaşayan çözüm bulan varmıdır
Ayrıca sabahları çalıştırırken ilk marşta basmıyor 2 cide çalıştırabiliyorum artık araçtan sıkılmaya başladım yıllardır hondaya binerim böyle bişey yaşamadım en az 10 sefer tüpçüye gittim subap ayarına kadar yaptırdım çözüm bulamıyorum. motor ışığımda hiç sönmüyor ayda 2 gün sönük 28 gün yanık geiziyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2014
Bir de bu map sensörü fb7 lerde neree kendim sökup bir temizleyip denemek istiyorum oncesinde. Konuyla ilgili deneyimi olan var mi acaba? Nasil temizlenir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tesekkurler..
Normalde bilgisayara bagladigimizda degerler normal cikiyor.. Ama sikayetim surekli olmadigi icin sensor arizasi dedi servis..cunku her zaman yapmiyor..Ara ara basincla ilgili dusuk deger okuyor sanirim sensor. Ne oneririsiniz? Degisim yapip 1hafta denemeli miyim?
Durum elemesi yapmak için ücret vermeden ustanın elinde hazır çalışan var ise değişim yapılıp test edilebilir.

Aracınız
Hocam benim de bir ara LPG olmasına rağmen benzine alıyordu kendini. Çorumdaki BRC servisine götürmüştüm. Yol testi yaparken basıncın sürekli değiştiğini, Map sensörünün arızalı olabileceğini söyledi. Yenisini taktı. Onda da dalgalanma oluyordu. Sıkıntı elektrik tesisatında çıkmıştı. Temassızlık yapıyormuş. Temassızlık yapan kabloların yeri hava filtresinin altındaydı. Beyine giden kablolar mı pek anlamıyorum. Ama ucunda soket vardı. Kablolar galiba servis montajında burgulu kaldığı için zamanla temassızlık yapıyormuş. Kablolara herhangi bir işlem yapmadılar. Yani kesme ek filan. Soketi yuvasından çıkardılar kablonun etrafındaki bez bandı söküp soketin içini kontrol edip geri taktılar. Sorun halloldu. Bir daha da tekrarlamadı. Hatta LPG göstergesi önceden hatalı gösteriyordu. O da düzeldi.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Durum elemesi yapmak için ücret vermeden ustanın elinde hazır çalışan var ise değişim yapılıp test edilebilir.
Galiba oyle yapacagim, yenisini takalim 1 hafta bakarsin duzelirse ucretini oyle verirsin dedi servis..Neticede servisin parca garantisi var..

Aracınız
Civic FB7 2014
Tekrardan merhaba..
Civic fb7 fabrikasyon lp aracimda Lpgden benzine atma sorununu halen cozemedik. Servis map sensorunu degisti yine yapti. Isi sensorunu degisti yine yapti bugun. Dikkatimi ceken ve tesbit ettigim sey ise : Lpgyi fulledikten sonra bir iki kez yapiyor sonra tekrar lpg alana kadar yapmiyor..
Yani depo tam doluyken yapiyor.. ( Bu arada map ve isi sensoru degisimi icin ucret odemedim halen servise)
Çare nedir? Aracimi seviyorum ama bu mesele canimi sıkıyor..Çozemezsem satacagim arabayi..Lpg şamandirasinda veya depo uzerindeki valfte mi sikinti var? Servis bu surecte sistemi bastan sona kontrol ettik dedi, arac 2 gun serviste kalmisti..Ama bugun yine benzine atti depoyu fulledikten sonra.. Tecrubesi olan bilgi verirse memnun olurum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Tekrardan merhaba..
Civic fb7 fabrikasyon lp aracimda Lpgden benzine atma sorununu halen cozemedik. Servis map sensorunu degisti yine yapti. Isi sensorunu degisti yine yapti bugun. Dikkatimi ceken ve tesbit ettigim sey ise : Lpgyi fulledikten sonra bir iki kez yapiyor sonra tekrar lpg alana kadar yapmiyor..
Yani depo tam doluyken yapiyor.. ( Bu arada map ve isi sensoru degisimi icin ucret odemedim halen servise)
Çare nedir? Aracimi seviyorum ama bu mesele canimi sıkıyor..Çozemezsem satacagim arabayi..Lpg şamandirasinda veya depo uzerindeki valfte mi sikinti var? Servis bu surecte sistemi bastan sona kontrol ettik dedi, arac 2 gun serviste kalmisti..Ama bugun yine benzine atti depoyu fulledikten sonra.. Tecrubesi olan bilgi verirse memnun olurum
Şu linkteki konuyu okumanız fayda sağlayabilir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Şu linkteki konuyu okumanız fayda sağlayabilir.
Ahmed bey inceledim konuyu.. Dedigim gibi aracimda rolanti sorunu gaz yememe sorunu tekleme falan yok.. Yeni gaz alinca yapiyor genellikle. Bu yazida depo samandira ve lpg gostergesi arizasi olursa yeni gaz aldiginizda benzine atma olabilir diyor. Sevise iletecegim bu bilgiyi..Daha önce şamandira kaynakli bu sorunu yasayan oldu mu acaba forumda?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmed bey inceledim konuyu.. Dedigim gibi aracimda rolanti sorunu gaz yememe sorunu tekleme falan yok.. Yeni gaz alinca yapiyor genellikle. Bu yazida depo samandira ve lpg gostergesi arizasi olursa yeni gaz aldiginizda benzine atma olabilir diyor. Sevise iletecegim bu bilgiyi..Daha önce şamandira kaynakli bu sorunu yasayan oldu mu acaba forumda?

Şamandıra takılması ile ilgili hatırlıyorum. Bu problemde ise lpg alımını engelliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tekrardan merhaba..
Benzeri LPGden atma durumu benimde başıma gelmişti, bence sorunun @hakankara hocamın belirttiği gibi tesisatı kaynaklı olma ihtimali yüksek, LPG ustasının tesisatı derinlemesine kontrol etmesini öneririm.
Ayrıca benim başıma gelen sorunu Ankara Honda Bora’daki diagnoz ustası Cengiz Usta farketmişti, yanlış hatırlamıyorsam enjektörlere giden kablolarda olmaması gereken bir büküm zamanla direnç oluşumuna neden olduğu için araç LPGden atıyordu, ilgili kısımdaki kablolar düzeltildikten sonra şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım, inşallah da karşılaşmam.
Ayrıca o zaman 1 gün boyunca aracın tüm LPG tesisatı da başka bir anormal bağlantı varmı diye kontrol edilmişti.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benzeri LPGden atma durumu benimde başıma gelmişti, bence sorunun @hakankara hocamın belirttiği gibi tesisatı kaynaklı olma ihtimali yüksek, LPG ustasının tesisatı derinlemesine kontrol etmesini öneririm.
Ayrıca benim başıma gelen sorunu Ankara Honda Bora’daki diagnoz ustası Cengiz Usta farketmişti, yanlış hatırlamıyorsam enjektörlere giden kablolarda olmaması gereken bir büküm zamanla direnç oluşumuna neden olduğu için araç LPGden atıyordu, ilgili kısımdaki kablolar düzeltildikten sonra şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım, inşallah da karşılaşmam.
Ayrıca o zaman 1 gün boyunca aracın tüm LPG tesisatı da başka bir anormal bağlantı varmı diye kontrol edilmişti.
2 hafta once servise bu sorun nedeniyle araci biraktim, 2 gun boyunca tum tesisati kontrol ettik bir sorun yok dediler. Artik ne kadar baktilarsa..Birakirken ozellikle tesisata iyi bakin diye de tembihlemistim..Bilmiyorum da bu lpg isinden tiksinmeye basladim artik..Biraz daha çozemezsem sorunu ya araci satacagim, ya da benzinde binecegim.

Geri