Ara Ara Gazdan Benzine Atma

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar,

2013 model fb7 aracımla ortalama 60 km hızla giderken yolda anlık vites düşürür gibi gaz kesme problemi yaşıyorum bunu yaşayan çözüm bulan varmıdır
Ayrıca sabahları çalıştırırken ilk marşta basmıyor 2 cide çalıştırabiliyorum artık araçtan sıkılmaya başladım yıllardır hondaya binerim böyle bişey yaşamadım en az 10 sefer tüpçüye gittim subap ayarına kadar yaptırdım çözüm bulamıyorum. motor ışığımda hiç sönmüyor ayda 2 gün sönük 28 gün yanık geiziyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar FB7deki sorun galiba devam ediyor gibi, geçen hafta araç kırmızı ışıkta beklerken rolantide stop etmiş, yolda ilerlerkende LPGden atma ile yine karşılaşılmış. Bu durum için aracı LPGciye bırakmam ve tesisatın detaylı incelenmesi gerekiyor ama şu aşamada buna vaktim yok, bu nedenle şu anda aracı benzinle kullanıyoruz.
Daha önceki mesajıma güncelleme yapayım, aracı 2-3 hafta benzinde kullandıktan sonra (yakıt haritası bozulmuşsa kendini düzeltmesi için) LPG enjektörlerin yanındaki "Basınç Sensörü"nü değiştirdik, tekrardan LPG yol ayarı yaptık ve LPGden atma sorunu 1 aylık süre zarfında şimdiye kadar tekrarlamadı, sonra da tekrarlamaz inş :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynısı neredeyse benim de 1 yıldır başımda. Benim araçta Prins VSA-1 var, ışıkta beklerken stop ediyor. Sürüş halinde benzine geçiyor, gaz-benzin-gaz-benzin kafasına göre geçiş yapıyor, lpg düğmesine bassan bile algılamıyor. 3 tane Prins bayisi gezdim Kayseri'de bilgisayara bağlıyorlar hata kodu görünmüyor diye işlem yapmadılar. Kayseri'de bir tane işi bilen usta bulsam farklı markadan bile yaptıracağım ama yok maalesef. 2 hafta önce 500 km yaptım uzun yol, 200km yi benzinde gittim resmen, çok sinir bozucu.
Siz bu sorunu çözebildiniz mi?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Siz bu sorunu çözebildiniz mi?
Yok hocam halen devam ediyor ama son 1 ayda 2 kez oldu. Daha düzgün bir Prins bayisi buldum, o da aracı bilgisayara bağladı ama göremedi. Sorun yaşandığında hemen getirebilirsen bulabiliriz dedi.
Yine ne borularda kaçak var mı diye baktılar, ne soketler düzgün mü, sigortası düzgün mü, basıncı mı düşük vs bir tane bakan usta bulamadım. Şu bilgisayar programı olmasa bunların ustalığı neci olacaktı merak ettim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yok hocam halen devam ediyor ama son 1 ayda 2 kez oldu. Daha düzgün bir Prins bayisi buldum, o da aracı bilgisayara bağladı ama göremedi. Sorun yaşandığında hemen getirebilirsen bulabiliriz dedi.
Yine ne borularda kaçak var mı diye baktılar, ne soketler düzgün mü, sigortası düzgün mü, basıncı mı düşük vs bir tane bakan usta bulamadım. Şu bilgisayar programı olmasa bunların ustalığı neci olacaktı merak ettim.
Bu yakıt fiyatları ile devam edilirse artık uğraşmanıza da gerek kalmayacak gibi duruyor ?

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Tankin ordaki guvenlik valfine baktirin arkadaslar.
Bende bu durum geçen yıl tank değiştikten sonra oldu, ilk olarak gösterge doğru göstermedi, depo doluyken de boş gibi kırmızı ışık yanıyordu, sonrasında gaz-benzin atlamaları olmuştu, tekrar sanayiye göstereyim teşekkürler.

Geri