Ara Ara Gazdan Benzine Atma

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar,

2013 model fb7 aracımla ortalama 60 km hızla giderken yolda anlık vites düşürür gibi gaz kesme problemi yaşıyorum bunu yaşayan çözüm bulan varmıdır
Ayrıca sabahları çalıştırırken ilk marşta basmıyor 2 cide çalıştırabiliyorum artık araçtan sıkılmaya başladım yıllardır hondaya binerim böyle bişey yaşamadım en az 10 sefer tüpçüye gittim subap ayarına kadar yaptırdım çözüm bulamıyorum. motor ışığımda hiç sönmüyor ayda 2 gün sönük 28 gün yanık geiziyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2014
Sorunu halen cozemedik. Ozellikle depoyu doldurduktan sonra yapiyor farkettigim kadariyla. Sonra belli bir sure yapmiyor 7-10 gun.. sonra yeni gaz aliyorum ve bir kac gun icinde yine yapiyor.. yani anlayamadim gitti. Kokunden kapatip benzinle bineyim diyecem de kardesim benzinin fiyati uctu gitti..ne yapacam bilemiyorum :(

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sorunu halen cozemedik. Ozellikle depoyu doldurduktan sonra yapiyor farkettigim kadariyla. Sonra belli bir sure yapmiyor 7-10 gun.. sonra yeni gaz aliyorum ve bir kac gun icinde yine yapiyor.. yani anlayamadim gitti. Kokunden kapatip benzinle bineyim diyecem de kardesim benzinin fiyati uctu gitti..ne yapacam bilemiyorum :(
Sizin sorun çözüldü mü?
Son durum nedir?
LPG tankındaki gaz kesici valf kontrol edildi mi? Linkteki videoyu kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Sizin sorun çözüldü mü?
Son durum nedir?
LPG tankındaki gaz kesici valf kontrol edildi mi? Linkteki videoyu kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Merhaba hamid bey..sorun cozuldu gibi. Map ve isi sensoru degisimi cozum olmamisti biliyirsunuz. Brc merkez ile yazistim ve beni bir bayiye yonlendirdi. Oradaki usta araci uzaktan baglanti ile italyada bulunan bir teknisyene bagladi (kendisi turk) bu teknisyen map ve basinc ayarlariyla ilgili sistemi orjinal fabrika ayarlarina ayarladi.. 2.depoyu kullaniyorum su an ve benzine atma durumu olmadi. Bayideki usta, dediginiz gibi tekrarlarsa guvenlik valfine bakacagiz dedi ama tekrarlamadi sorun simdilik sukur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba hamid bey..sorun cozuldu gibi. Map ve isi sensoru degisimi cozum olmamisti biliyirsunuz. Brc merkez ile yazistim ve beni bir bayiye yonlendirdi. Oradaki usta araci uzaktan baglanti ile italyada bulunan bir teknisyene bagladi (kendisi turk) bu teknisyen map ve basinc ayarlariyla ilgili sistemi orjinal fabrika ayarlarina ayarladi.. 2.depoyu kullaniyorum su an ve benzine atma durumu olmadi. Bayideki usta, dediginiz gibi tekrarlarsa guvenlik valfine bakacagiz dedi ama tekrarlamadi sorun simdilik sukur.
Geri dönüş için teşekkürler :)(y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok sıcağı sıcağına yazıyorum :) Az önce BRC LPG servisinden çıktım. Başıma gelen tuhaf sorunu benzer sorunu yaşayanlara tecrübe aktarımı olması amacıyla paylaşıyorum.

Aracı ailedekiler kullandiginda ara ara kendiliğinden LPGden attigini söylüyorlardi, geçen hafta bende bu durumla karşılaşınca araca kendi OBD cihazımı bağladım ve LTFT yani uzun dönem yakıt düzeltme verisinin nerdeyse -15lere kadar çıktığını gördüm.

Bu gözlem sonrası araci BRC servisine götürdüm, bilgisayara bağlandığında LPG basıncinda duzensizlik gördüler, kontrol ettiklerinde regülatör diyaframi da hafif kaçırmaya başlamıştı.

Regülatör tamirine yöneldik ve conta takımı değişti, bu esnada LPG filtrelerini de kontrol edelim gerekirse değiştirelim dusuncesiyle büyük filtreyi sokunce, filtreyi sabitleyen iç parçanın bir ayağının kırık olduğunu farkettik.
IMG_20210623_124442.jpg

Tahminen basinctaki düzensizlik eskimeye başlayan bu parçanin kirilmasinda rol oynamış olabilir dediler, ayrıca nedensiz LPGden ani atmalarinda bu kırık parçadan kaynaklı olma ihtimalinin regulator basınç dengesizligine göre daha yüksek olduğunu dusunduklerini soylediler. Büyük LPG filtre kutusu komple dış kabıyla birlikte değişti.

LPG regülatör tamiri sonrası ECU resetlenip yarım saat trafikte gezerek sıfırdan yeni bir LPG yol ayarı yapıldı, 1-2 hafta deneyip 1000 km sonra kontrole gelmemi istediler.

Biraz aracı kendimde kullandim, nerdeyse -11 lerde başlayan LTFT ve STFT değerleri şu aşamada normale dönmüş görünüyor gibi.

IMG_20210623_130437.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Bu regulator diyaframinin yenilenmesi benim de gundemimde..yazi cikarayim ben de kışa girerken bir revizyon istiyorum, fakat ustalar genelde yanasmiyorlar regulator revizyonuna nerede yaptirabilirim bilmiyorum.

Bu regulator diyaframinin yenilenmesi benim de gundemimde..yazi cikarayim ben de kışa girerken bir revizyon istiyorum, fakat ustalar genelde yanasmiyorlar regulator revizyonuna nerede yaptirabilirim bilmiyorum.
Arka tank üzerindeki switch leri şok tak benimde başıma gelmişti. Hatta gaz olmasına rağmen gaz yok diyip benzine atıyordu. Ben bu şekilde çözdüm. 'tan üzerinde yer alan kabloları kontrol.et

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar FB7deki sorun galiba devam ediyor gibi, geçen hafta araç kırmızı ışıkta beklerken rolantide stop etmiş, yolda ilerlerkende LPGden atma ile yine karşılaşılmış. Bu durum için aracı LPGciye bırakmam ve tesisatın detaylı incelenmesi gerekiyor ama şu aşamada buna vaktim yok, bu nedenle şu anda aracı benzinle kullanıyoruz.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar FB7deki sorun galiba devam ediyor gibi, geçen hafta araç kırmızı ışıkta beklerken rolantide stop etmiş, yolda ilerlerkende LPGden atma ile yine karşılaşılmış. Bu durum için aracı LPGciye bırakmam ve tesisatın detaylı incelenmesi gerekiyor ama şu aşamada buna vaktim yok, bu nedenle şu anda aracı benzinle kullanıyoruz.
Aynısı neredeyse benim de 1 yıldır başımda. Benim araçta Prins VSA-1 var, ışıkta beklerken stop ediyor. Sürüş halinde benzine geçiyor, gaz-benzin-gaz-benzin kafasına göre geçiş yapıyor, lpg düğmesine bassan bile algılamıyor. 3 tane Prins bayisi gezdim Kayseri'de bilgisayara bağlıyorlar hata kodu görünmüyor diye işlem yapmadılar. Kayseri'de bir tane işi bilen usta bulsam farklı markadan bile yaptıracağım ama yok maalesef. 2 hafta önce 500 km yaptım uzun yol, 200km yi benzinde gittim resmen, çok sinir bozucu.

Geri