Aracında yazılım olan var mı

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınız 1.5Turbo CVT'li ise oldukça sıkıntı ama manuel olanlar yazılım attırabilir. CVT'yi çok kısa sürede elinize alabilirsiniz. Dizel civic'lerdeki ZF'de sıkıntı ihtimali daha az ama manuel olmayan arkadaşlar asla ve asla riske girmesin.

Riske girmek isteyenler ise araç garantiliyse riske girsin. Daha sonra yazılımı vs. sıfırlayıp öyle servise götürsün. CVT bozulduğu gibi direkt servise çektirmesin.
Cvtyi 1.6 125 lik ecolar da bozabiliyor.
Önemli olan bilinçli kullanmak.
Arkadaşlarımız arasında turbo büyütüp yaklaşık 280-300beygir güce ulaşana cvt araçlar var. Kucaklayan eline alan göğüsleyen çok şükür

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Yazılımlı 1.5t kullandınız mı hiç bilmiyorum ama stok ile yazılımlı arasında çok fark ve keyif var

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O cvt'nin sıkıcı karakteristiğinin yarattığı hissiyatsızlığı da iyileştiriyor mu yazılım? Yani genel olarak tavsiye eder misiniz artı ve eksilerini göz önünde bulundurduğumuzda?

1.5T için stage 1 maliyeti nedir güncel olarak ?

Ayrıca diyelim yazılım yaptırdık ama servis işimiz oldu. Servise gitmeden stock hale döndürmek ve daha sonra yazılıma geri dönmek için tekrar ücret ödeniyor mu ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Ayrıca diyelim yazılım yaptırdık ama servis işimiz oldu. Servise gitmeden stock hale döndürmek ve daha sonra yazılıma geri dönmek için tekrar ücret ödeniyor mu ?
1. sorunuzun cevabı:
Bahsettiğim ünitelerin baz fiyatları dolar üzerinden olduğu için devamlı artıyor. 8 -10 bin tl arasında. WP gruplarından 2. el satan bulursanız daha uyguna gelebilir.
Yerel firmalar kendilerine göre fiyat politikası belirliyor değişebilir ücretler; onlarda 2-4 bin tl arası düşünebilirsiniz.

2. sorunuzun cevabı:
bahsettiğim ktuner veya hondata ünitesi alırsanız dilediğiniz zaman stock yazılıma dönebilirsiniz. ve ya farklı güç aralıklarında aracınızı tune yapabilirsiniz.
servise giderken de bir problem olmaz bu sayede.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
O cvt'nin sıkıcı karakteristiğinin yarattığı hissiyatsızlığı da iyileştiriyor mu yazılım? Yani genel olarak tavsiye eder misiniz artı ve eksilerini göz önünde bulundurduğumuzda?
Tavsiye ederim. İşin özünü anlayıp, kavrayıp o şekilde kullanırsanız da bir problem yaşamazsınız.
1.5T manuel kullanan arkadaşım yanıma oturduğundaki tepkisi ve kurduğu cümle: "yazılımlı cvt böyle gidiyorsa biz boşuna hamallık yapıyoruz manuel ile."

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021

Benim duyduğum kadarıyla serviste yazılım olduğunu anlamıyorlarmış ( eksper bile anlamıyor ) eski aracımda yazılım yoktu alacak kişi ekspere soktu arkada ecufast stickerı vardı yazılım mı var diye bana soruyor :)

Ama servis neye göre anlamıyor bilemiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1. sorunuzun cevabı:
Bahsettiğim ünitelerin baz fiyatları dolar üzerinden olduğu için devamlı artıyor. 8 -10 bin tl arasında. WP gruplarından 2. el satan bulursanız daha uyguna gelebilir.
Yerel firmalar kendilerine göre fiyat politikası belirliyor değişebilir ücretler; onlarda 2-4 bin tl arası düşünebilirsiniz.

2. sorunuzun cevabı:
bahsettiğim ktuner veya hondata ünitesi alırsanız dilediğiniz zaman stock yazılıma dönebilirsiniz. ve ya farklı güç aralıklarında aracınızı tune yapabilirsiniz.
servise giderken de bir problem olmaz bu sayede.

Soruyu buraya yazdıktan sonra BTG Maslak'a instagram üzerinden de sormuş bulundum.

Yazılım fiyatı 600usd cihaz da alayım derseniz 1380usd imiş.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Bu şartlarda en mantıklısı amazon üzerinden K-Tuner satın almak.
Kendinize ait cihaz ile dilediğiniz zaman fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.
Ayrıca gelecekte yapacağınız açık hava filtresi, intercooler, kat iptali gibi geliştirmelerde yazılımı istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

Kargo + Gümrük derken 583 dolara geliyor??️

Bu arada bende 1 yıldır takipteyim ama bir türlü gözümü karartıp alamadım k-tuner. O kadar da gerekli değil deyip erteliyorum hep...?

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Tavsiye ederim. İşin özünü anlayıp, kavrayıp o şekilde kullanırsanız da bir problem yaşamazsınız.
1.5T manuel kullanan arkadaşım yanıma oturduğundaki tepkisi ve kurduğu cümle: "yazılımlı cvt böyle gidiyorsa biz boşuna hamallık yapıyoruz manuel ile."
yan koltuktan bile hissediliyor mu etkisi o kadar gerçekten

Geri