Arka koltuk su alıyor

Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar bende 97 euro civic var sunrooflu merak ettiğim şey bu su giderleri sadece ön tarafta mı var yoksa arkada da varmi.Sadece ön tarafta varsa onları susta ile açtım su gideri normal akıyor ama bir kaç gündür fark ettiğim arka koltuk sağ ve sol taraf üstü ıslanmış tı tavanı elimle yokladim ıslaklık göremedim. Tavan döşemesinin kapılara bağlandığı köşelerde sanki biraz nem vardı. Şimdi benim sorum sunroof un arkada da su çıkışı varmı göremedim çünkü
genelde olur bende Cooper vardı ön sol direk altından içeriye su geliyordu giderler tıkalı olunca kanallardan iç kısım kanal yani aşağılara kadar ince ince geliyor su esnek ince 2-3 mm lik hortum ile önde sağ sol arkada sağ sol olmak üzere tavandan camurluklara kadar soktum sonrasında su doktugimde 4 köşeden sular camurluklardan akiverdi .senin aracında da muhtemelen olabilir çünkü yukarıya meyilli bir yerde aracın park halinde olduğunu düşün sunroof fitilinden azda olsa içerisine giren su bir şekilde tahliye olması gerekiyor vardır diye düşünüyorum

FC5_CVT

Aracınız
Civic FC5 2018
[MENTION=4999]Pembeluzu[/MENTION] Bagaj fitilin de ezilme yıpranma olan bir yer var mı?
2018 sıfır araç nasıl olur anlamıyorum Koltuk kılıfı takmaya calişirken farkettim arka koltuk altı acayip derecede su almış farjetmesem çürüme koku VS servise gidicem bakalım nolcak bu mu honda kalitesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Aynısı bende oldu o kadar para ver bu mu karşiligi

Aracınız
Civic FD6 2008
2008 Dream de de aynı sorunla karşılaştım.Çözüm veya arıza tespiti bulan yazabilir mi ?
"Serseri0101, post: 261376, member: 21408"]Aynı sorun bende var çözüm buldunuz mu acaba

Aracınız
Civic FD6 2011
[/QUO

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
2010 premium da bugün farkettim arka koltuk oturma kısmını kaldırınca altında ıslaklık vardı koltuk süngeri çürümeye durmuş. Neden olur çaresi nedir. Araç lpg li

Arka koltuk altında paspaslar altından su almasının nedeni birinci olarak bagaj bölümündeki sağ ve sol tarafta olan havalandırma mazgallarının kenarlarından sızıntı yaparak stepne bölümüne suyun dolması hareket ettikçe arka koltuk altına suyun süzülmesidir çözüm olarak havalandırma mazgallarının kenarlarını silikonlayabilirsiniz aynı sorunla karşılaştım daha önce ayrıca arka sağ sol stop vidalarınun bulunduğu bölgelerden de su sızıntısı oluyor oraları da silikonla desteklerseniz aracın arka kısmından gelen suyu engellemiş olursunuz arkadaşlar kısa süre önce bu sorunla kaşılaşıp bu şekilde sorunu giderdim bilginiz olsun bizim araçların büyük çoğunluğunda bu sorun mevcut

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri