Arka koltuk su alıyor

Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
İlk kez honda sahibi oldum çok da sevdim aracı ama bugün tesadüfen farkettim moralim düştü.verdiğiniz bilgiler doğruştusunda hareket edicem.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Dediğin gibi yaptım. Ustaya koltuk altı ıslak dediğimde direk bagajı açmamı istedi. Araca dıştan hortumla su tutup bagaj kapağını açınca (tabi iç döşemeleri söküldü önceden) havalandırma mazgallarının etrafından sızıntı tespit ettik.silikonla tamiri yapıldı. 120 tl masrafı oldu.
Arka koltuk altında paspaslar altından su almasının nedeni birinci olarak bagaj bölümündeki sağ ve sol tarafta olan havalandırma mazgallarının kenarlarından sızıntı yaparak stepne bölümüne suyun dolması hareket ettikçe arka koltuk altına suyun süzülmesidir çözüm olarak havalandırma mazgallarının kenarlarını silikonlayabilirsiniz aynı sorunla karşılaştım daha önce ayrıca arka sağ sol stop vidalarınun bulunduğu bölgelerden de su sızıntısı oluyor oraları da silikonla desteklerseniz aracın arka kısmından gelen suyu engellemiş olursunuz arkadaşlar kısa süre önce bu sorunla kaşılaşıp bu şekilde sorunu giderdim bilginiz olsun bizim araçların büyük çoğunluğunda bu sorun mevcut

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Dediğin gibi yaptım. Ustaya koltuk altı ıslak dediğimde direk bagajı açmamı istedi. Araca dıştan hortumla su tutup bagaj kapağını açınca (tabi iç döşemeleri söküldü önceden) havalandırma mazgallarının etrafından sızıntı tespit ettik.silikonla tamiri yapıldı. 120 tl masrafı oldu.

Geçmiş olsun

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba bende Honda civic 2008 model var arabayı yeni aldım kılıfları vardı sökerken fark ettim arka sol alt tarafı baya ıslanmış ve istetmenin orası da ıslanmış baya çözüm olarak ne yaptırabilirim yardım ederseniz sevinirim

Merhaba bende Honda civic 2008 model var arabayı yeni aldım kılıfları vardı sökerken fark ettim arka sol alt tarafı baya ıslanmış ve istetmenin orası da ıslanmış baya çözüm olarak ne yaptırabilirim yardım ederseniz sevinirim

Merhaba geçmiş olsun öncelikle sorununuz bagajın sağ ve sol taraflarındaki hava peteklerinin kenarlarındaki sızmadan ve stop arkası vidaların arsındaki sızıntıdan kaynaklanıyor suya dayanıklı silikonla havalandırma mazgallarının kenarını ve stop lambalarının arkasındaki vida yerlerini silikonlayarak sorundan kurtulabilirsiniz

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba geçmiş olsun öncelikle sorununuz bagajın sağ ve sol taraflarındaki hava peteklerinin kenarlarındaki sızmadan ve stop arkası vidaların arsındaki sızıntıdan kaynaklanıyor suya dayanıklı silikonla havalandırma mazgallarının kenarını ve stop lambalarının arkasındaki vida yerlerini silikonlayarak sorundan kurtulabilirsiniz

Teşekkür ederim abi 2 gündür uğraşıyordum bunu denicem

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende yaşadım aynı sıkıntıyı. Silikonlattım ama beceremedi usta. Hatta delikleri komple silikonlamış. Bu da içerde hava sıkışmasına neden oldu. Orjinal iki taraf içinde havalandırma mazgalı aldım taktırdım şimdilik sıkıntı yok. İnce içşilikten anlamayan bi usta silikonla da kapatamuyor.

Teşekkür ederim abi 2 gündür uğraşıyordum bunu denicem

Genelde bu dediğim yerlerden yapar hocam kolay gelsin ayrıca silikonlama yapmadan sızıntı yapan yerleri görmek isterseniz elinize bir elfeneri alarak bagaja girip dışardan bolca su tutturmanız lazım o şekilde nokta atışı sızıntılarıda tespit edebilirsiniz

Bende yaşadım aynı sıkıntıyı. Silikonlattım ama beceremedi usta. Hatta delikleri komple silikonlamış. Bu da içerde hava sıkışmasına neden oldu. Orjinal iki taraf içinde havalandırma mazgalı aldım taktırdım şimdilik sıkıntı yok. İnce içşilikten anlamayan bi usta silikonla da kapatamuyor.

Doğrudur hocam mazgal deliklerini kapatmaması lazım araç içerindeki basıncı alıyor hava delikleri kenarlara ince işçilik lazım veya deforme olan mazgalı değiştimek

Geri