Arka koltuk su alıyor

Yağmurlu havada 100 km yol yaptıktan sonra arka koltukta oturan annem bana oğlum bu koltuk ıslak, pantalonun ıslandığını söyledi. Bagajı açıp boşalttıktan sonra stepne kısmının vede sol tarafının ıslak olduğunu gördüm. Arka sol Koltuğun altını kaldırdığımda da zemininde ıslaklık vardı. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Merhaba arkadaşlar bu sorun bende de başladı. Serviste Arkacam altında metal birleşim yeri esnemiş dediler ve yaptılar, beraberinde mazgal çevresine, stop altına tampon klipslerine kadar silikon sıkıldı ama sabah baktım yine ıslanmış. Önerisi olan var mı?

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
mazgal çevresine silikon her zmaan işe yaramıyor. çünkü tutmuyor. mazgalın kendi üzerindeki fitiller yıprandıysa değişmesi gerek. ya da mazgalın kendi perdeleri de yırtılmış olabilir bakmanız gerekir.orjinal mazgal değişmiştim ben de fd6 da. seyidoğlu otomotivden sipariş etmiştim orijinal. değiştikten sonra sıkıntı olmadı. silikon işe yaramamıştı.

Aracınız
Civic FD6 2010
benim araçta sol arkada paspas altında ıslaklık oluyordu. ankara'da hondacı mehmet ustaya gittim. sorun çözüldü. arka park sensör kablosunun arka teker içinden araç içine alındığını ve buradaki izalasyonun zaman içinde yıprandığını söylediler.

Geri