Bayiden aldığımız güncel fiyatlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Düşmezz. Şuanda dövizlik bir durum yok. Ötvlik durum var. Bu saatten sonra ötv güncellenirse ancak fiyatta düşme olabilir. Tabi yine kesin konuşmamak lazım ama durum böyle
Ben sadece beyin jimnastiği yaptım ama olma ihtimali var mı var.
Dün internettede 2.el araba fiyatlarını durdurmak için sıfır araçlarda 2yıl satmama garantisi veren %30 ,3 yıl için %40 4 yıl için %50 gibi otv indirimi olacak diye ama ben bunu asparagas haber olarak nitelendiriyorum, çünki şu anda devletinen büyük vergi gelirlerinden biri otv, o yuzen hükümet kendi ayağına sıkmaz düşüncesindeyim,

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba bugun Ankara bayisinden aldığım fiyat elegance eco için aldığım fiyat 275 bin, 45 bin elden teslim kalanı banka kanalıyla, fatura 230 bin kesilecekmiş mantıklımı bu şekilde almak ? Yani ötv dilimine sokulmamış oluyor aslında giriyor ama devlete değil bayiye kalıyor ötv tutarı. Tereddütüm araçta sıkıntı olursa ve mahkeme vs uğraşmak durumunda kalırsam aracın bana maliyeti fatura tutarı yani 230 olaraqk görünecek olması ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba bugun Ankara bayisinden aldığım fiyat elegance eco için aldığım fiyat 275 bin, 45 bin elden teslim kalanı banka kanalıyla, fatura 230 bin kesilecekmiş mantıklımı bu şekilde almak ? Yani ötv dilimine sokulmamış oluyor aslında giriyor ama devlete değil bayiye kalıyor ötv tutarı. Tereddütüm araçta sıkıntı olursa ve mahkeme vs uğraşmak durumunda kalırsam aracın bana maliyeti fatura tutarı yani 230 olaraqk görünecek olması ?

iyice araştırın hocam. Ben şahsen ilk defa duydum. ÖTV bayiye asla kalmaz.. E şuan ki ÖTV dilimi %80 dilimine girdiğine göre. Nasıl oluyorda 230 bin fatura kesiliyor ? Aklımda deli sorular..

Aracınız
Civic FC5 2020
Faturayı geçen ayki liste fiyatına göre düzenleyecekler, aradaki 45 bin ellerinde kalmış olacak, sonuçta bayiler liste fiyatından satmak zorunda değildir. Piyasada araç olmadığı için müşteride almak zorunda diye düşünüyorlar sanırım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Faturayı geçen ayki liste fiyatına göre düzenleyecekler, aradaki 45 bin ellerinde kalmış olacak, sonuçta bayiler liste fiyatından satmak zorunda değildir. Piyasada araç olmadığı için müşteride almak zorunda diye düşünüyorlar sanırım.

Hocam
Siz bunu birde maliyede memur kuzenimle konuşun bi isterseniz de bakalım ne diyecekler ulen ülkeye bak ya bune arkadaş adam resmen vergi çalıyor al seri numaraları 45 bin TL nin verirken mali polisi çağır usta len küfür edicem burası yeri değil arkadaş yaaaa

Hürmetler

Ekim ayında bayi satın almıştır. Yani plaka çıkmıştır. 2. El gibi düşünün. Kurumsal firmalar 2. Ele de fatura kesebiliyorlar. Sahibinden de daha ucuza alabilirsiniz günden güne fiyatlar düşüyor. Araç sayıları arttıkça. 265 bine veren olur bence. Acele etmeyin bence.

Aracınız
Civic FC5 2019
0 araca eski fiyattan fatura düzenleyemez. O mantıkla bakarsak diyelim ki vatandaş engelli raporu ile araç alacak. Sınır 303 şuan. Adam gitsin 400 lük araba alsın üstünü elden versin,303 e fatura kesip ötv den kurtulsun. O mümkün değil.
Yalnız bayii o aracı alıp plaka takmıştır. Şimdi size fatura kesip satacaktır. Fazla vergi ödememek için fiyatı düşük gösterecek. Yani 0 araç faturası olamaz .
Ukalalık olmasın ama olay bu şekildedir

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Vergi matrahından dolayı müşteriyi mağdur etmeme adına 230bin banka, 5-10bin elden derse hadi iyi niyette belki derim ama 45bin elden ödeme resmen vergi kaçakçılığı o_O
Bunu teklif eden Efe mi?

Aracınız
Civic FC5 2019
Vergi matrahından dolayı müşteriyi mağdur etmeme adına 230bin banka, 5-10bin elden derse hadi iyi niyette belki derim ama 45bin elden ödeme resmen vergi kaçakçılığı o_O
Bunu teklif eden Efe mi?
Sanmaamm. Koskoca bayi 5-10 bin için hem para cezası hem hapis cezası göze alıp bu işe girmeezz. Akıl işi değil

Geri