Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba.öncelikle şunu belirtmek isterimki şehir içi 400 km işi hikayeden ibaret.uzun yol da bu rakamları görürsünüz.
Bende 2017 eco lpg var.genelde 33.7 lt civarı alıyor.şehir içi normal kullanımda eco kapalı 330-340 ları görüyor.econun hiç faydasını görmedim defalarca denememe rağmen.tabi bu km yi sadece shell de görüyorum.
Bp,opet,po kullandığımda kesinlikle 290 ı geçemedim.genelde 270-290 arası gidiyorlar.ama shell de bunları yaşamadım.ben markadan ziyade pompayla yani istasyonlarla alakalı bir durum diyorum kendimce.
Öncelikle istasyon ve diğer markaları deneyin derim.halen sakin kullanmanıza rağmen yükselme olmuyorsa biryerde bi eksiklik var.kullanımın da çok büyük rolü var ama siz zaten yeşil kadrana dikkat ediyorum demişsiniz.

R
@Senpaituyun sizin depo simit değil mi? Boş depoyu doldurduğunuzda kaç liraya yada kaç litre alıyor? Bana kalırsa aracınızda sıkıntı yok. Bende de simit depo var. Şehir içi 300 km bulmuyor ama şehir dışı hız sabitleyiciyle 350-360 km yapıyor. Sizin usta en az 400 km yapar diye Nasıl diyor anlamadım şehir içi. Depoyu en son kaça doldurdunuz? O fiyatı 400 km ye bir bölün kaç krş çıkacak? Şu an LPG'li araçlar ortalama 0,27-0,30 krş yakıyor.
Ayrıca bi yakınımın jettasını 10.k bakıma götürdü. 1200 TL standart yağ değişim fiyatı. Servislerin geneli böyle aslında.

reis araç 17 model eco lpg fabrika tüplü depo 36 37 litre felan alıyormuş dediğine göre ustanın ki usta ana bayi servisi Lpg ustası Honda çalışanı yani
Bu adam 400 km gitmeli bi depoyla uzun yolda 450 km yapan bile var dedi 350 400 ü bulmazsa aracınız arayın merkeze bildirelim dedi kendisi lpg 3.15 den aldık depo doldurduk bakalım kaç km gidecek

Resim 270 290 a
Merhaba.öncelikle şunu belirtmek isterimki şehir içi 400 km işi hikayeden ibaret.uzun yol da bu rakamları görürsünüz.
Bende 2017 eco lpg var.genelde 33.7 lt civarı alıyor.şehir içi normal kullanımda eco kapalı 330-340 ları görüyor.econun hiç faydasını görmedim defalarca denememe rağmen.tabi bu km yi sadece shell de görüyorum.
Bp,opet,po kullandığımda kesinlikle 290 ı geçemedim.genelde 270-290 arası gidiyorlar.ama shell de bunları yaşamadım.ben markadan ziyade pompayla yani istasyonlarla alakalı bir durum diyorum kendimce.
Öncelikle istasyon ve diğer markaları deneyin derim.halen sakin kullanmanıza rağmen yükselme olmuyorsa biryerde bi eksiklik var.kullanımın da çok büyük rolü var ama siz zaten yeşil kadrana dikkat ediyorum demişsiniz.

Reis şimdi servisin ustası beni yanlış yönlendirdi 350 400 ü görmesi gerekiyor abi dedi hatta sonradan taktığımız lpg lerde biz ayar yapıyoruz ve bu km leri görüyoruz dedi sizin aracın 300 ü görmemesi problem bakımdan sonra aynı şekilde devam ederse merkeze bildirelim dedi
Siz 350 km demişsiniz farklı bayilerden 270 290 demişsiniz marka pompa 70 80 km fark ettirir mi

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar benim o zaman çok kötü 2 ay oldu aracı alalı bakım da yaptım fabrikasyon tüplü 2015 model fb7 daha 30 lt yakıt almadı hep 28 lt de kalıyor tüp 2’96 dan alıyorum 246 km şehir içi karma da 275 gitti neden böyle arkadaşlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ankara'da ikamet ediyorum. Samsun Yolu uzerinden Siteler'den Toptanci Hali'ne ve ayni guzergahtan tekrar eve geliyor araç. Fazla trafige girmiyor buna sehir ici demekte yanlis olur sehir disi demekte. Gelelim asil konuya aldigimiz gunden beri 300 km altina 1 yada 2 kez ancak dusmustur. Arac su anda 20k km'ye yaklasti. 350-400 km civari yol yapiyoruz. Fakat soyle bir durum var bu kmleri abim kullaninca yakaliyoruz ben kullandigimda dusuyor. CVT sanzimana alisamadim devir araligini bir turlu ayarlayamiyorum :) Isin ozu bu durum kullanima da bagli kimse kabul etmek istemiyor fakat durum bu. 3 nesil otomatik Civic kullandim bu kasada ki sanziman isin acigi beni zorladi.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

kayhanbozkus

0
Yönetici
28 lt ortalama 3 tl'den alsaniz gazi km'de 30 krs civari yakiyor. Bu da normal. Direksiyonda ki kulakciklari daha fazla kullanmayi deneyin. Faydasini goreceksiniz.
Arkadaşlar benim o zaman çok kötü 2 ay oldu aracı alalı bakım da yaptım fabrikasyon tüplü 2015 model fb7 daha 30 lt yakıt almadı hep 28 lt de kalıyor tüp 2’96 dan alıyorum 246 km şehir içi karma da 275 gitti neden böyle arkadaşlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

xdrive

0
Aracınız
Siz yine iyiymissiniz. Benim araç bir depo lpg ile şehir ici 220 km geçtiğini görmedim. Aracim honda civic 2018 eco executive.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar...

Bu ifadelerle yakıt tuketiminizi tam anlatamıyorsunuz.

100 km de kaç litre tüketim var? Bu dur önemli olan

Boş depo kaç litre aldı... kaç km yaptı. Şehir içi şehir dışı.
Yanı araçlardaki BRC kit OBD bağlatısı yok. Atmosfer basıncı dış ortam sıcaklığı vb bir kaç değişken var.

Tüm bunları geçtim. Ben tam yoğun trafikte 3 km de 6 lambali bir yol hayal edin. 15 litre benzin ölçtüm. Bu da 18 litre LPG demek.

FC5 CVTşanzıman li bi araç çok nazik kullanmak gerekiyor. 1500 deviri geçmeden at arabası gibi sürerek 11 litrelere düşürmek mümkün.

Ancak illaki araç ta arıza olabilir enjektörü bozar ecu yu bozar gaz valfini bozar bir yerden delinir gaz kaçırır inceden.

LPG konusunda extra bilgi almak isteyen olursa özelden cevaplayabilirim.

Geri