Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

Aracınız
Valla reis ben şehir içi hızım 60 bile olmuyor sakin kullanırım eco mod açık yeşil kadrana çok dikkat ederim devamlı şehir dışı da uzun yol arada oluyor 300 ü göremedim adam dedi zaten 400 km görmen lazım die
Bi sıkıntı var belli
Komik olmayin ya sehir ici araba 400km gorur mu hiç. Bu kadar da yapmayın. 400km demek arabanizin yakitinin 25 30 krş yakmasi demek. Şehir içi o dediiginiz olsaydi. Halamin bıyıkları olurdu..

Sent from my Redmi Note 5 using CivicTR Forum mobile app

Komik olmayin ya sehir ici araba 400km gorur mu hiç. Bu kadar da yapmayın. 400km demek arabanizin yakitinin 25 30 krş yakmasi demek. Şehir içi o dediiginiz olsaydi. Halamin bıyıkları olurdu..

Sent from my Redmi Note 5 using CivicTR Forum mobile app
Konuyu başından beri takip ettin mi kardeşim
Bu km yi bana Honda servis lpg cisi söyledi bi kaç arkadaşta 350 400 km gördüğünü de beyan etmiş 36 37 lt alıyor lpg kullanıma da çok dikkat ederim 290 ı zor görüyor aracım ki usta yine aynı şey olursa merkeze bildirelim dedi
Size göre Honda servis bana yanlış Bilgi verdi

Aracınız
Konuyu başından beri takip ettin mi kardeşim
Bu km yi bana Honda servis lpg cisi söyledi bi kaç arkadaşta 350 400 km gördüğünü de beyan etmiş 36 37 lt alıyor lpg kullanıma da çok dikkat ederim 290 ı zor görüyor aracım ki usta yine aynı şey olursa merkeze bildirelim dedi
Size göre Honda servis bana yanlış Bilgi verdi
Honda LPG ustasi midir sanki. Honda kendi motoruna bakar. Lpgden anlamaz. Kendi bildikleri veriler degerleri baz alarak söylemiş size.
Misal 38 lt bi tank var. Araba sehir ici 9.5 lt yaksa diye hesap ediyorlar 400km gider diyorlar. Aldanmatin bunlara. Brn de derim cok kolay.
"Sehir ici 300 km yakti son yakıt aldığımdan beri daha 1 diş var bakalim ne kadar yakacak." diye. Arkadaslar her soylenen gercek dogru diye bir sey yok. Kendi acimizdan bakalim. Ben bu arabayi sakin kullanayim az yaksin aman dersen zevk alamazsin sürüşünden. Ne anladim hondadan o zaman..

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar 2012 eco aracımla izmirde şehir içi 30-32 kuruşun altına düşmedi ancak depo 28 litre. Arkadaşın bahsettiği şehir içi 400 km ler ise 36-38 litrelik depo için. Genede zor bi ihtimal mesele şehir içi olunca değişken çogalıyo.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Honda LPG ustasi midir sanki. Honda kendi motoruna bakar. Lpgden anlamaz. Kendi bildikleri veriler degerleri baz alarak söylemiş size.
Misal 38 lt bi tank var. Araba sehir ici 9.5 lt yaksa diye hesap ediyorlar 400km gider diyorlar. Aldanmatin bunlara. Brn de derim cok kolay.
"Sehir ici 300 km yakti son yakıt aldığımdan beri daha 1 diş var bakalim ne kadar yakacak." diye. Arkadaslar her soylenen gercek dogru diye bir sey yok. Kendi acimizdan bakalim. Ben bu arabayi sakin kullanayim az yaksin aman dersen zevk alamazsin sürüşünden. Ne anladim hondadan o zaman..

Kullandığın araç ne ne yakıyor sizin araç tamam ben senin verilerini baz alayım

Aracınız
Kullandığın araç ne ne yakıyor sizin araç tamam ben senin verilerini baz alayım
Ayni sehirde ayni guzergahta gitmedikce ayni saatlerde yanyana araba sürmesikce her zaman farkli cikar bu sehir ici kullanim. Misal ben sabah aracimla 2 km boyunca hafif asagi egimli gidiyorum işe 2 tane ışık görüyorum. Donuste de tam tersi. Aracim ısınmadan iniyorum nerdeyse. Normal olarak 11 lt gösteriyor ekranda. Bu tabi benzibe göre. Lpg de ben bunun üstüne % 15 daha koyunca tam oluyor. Yaklasik 13 ltlik bir yakit demek. 3 tl den hesap edersen aracim 40 krş yakar.
Gelelim araba 40 krş yakar mi olayina. Tabii ki daha cok da yakar daha az da. Ben her gün okula gidip gelmiyorum baska yerlere de gidiyorum hoş.
Ekranda benim hemen hemen ortalama diyrlim 10.5 gosterir. Yani yaklasik 11.5 lt 12 lt GAZ yakarım sehir icinde. 35 krş yani.
Sen arabanin degerlerini de göz unune al derim

Aracınız
Civic FC5 2018
Dün itibariyle kayseri inciroğlunda 20 bin bakımına girdim. 2017 nisan ayında alığım aracımın şanzıman yağı değişimi dahil 1970 tl verdim. Ayrıca lpğ konusunda bende aynı konudan şikayetimi serviste dile getirdim. Servis lpğ ye müdehale edemediğini ancak aracı resetledikleri için yakıt sarfiyatının düşebileceğini söylediler. Deneyip göreceğiz bakalım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2bin mi off yahu çok yüksek fiyatmış. Bu bakımlar bizi üzecek

2014 model en son 10 bine gittim ve hiç gitmiyorum artuk garanti bitene kadar sorun çıkmaz... garanti bitecek sonra yine cepten... suan napiyoruz ben haric garanti bozulacak diye yine cepten... Sanayide güzel bi usta bulun keyfinize bakin 2000 tl ne bu yaew...

SM-N7500Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar benim fabrikasyon tüp brc 2015 model fb7 neden 28 lt den fazla almıyor normal mi aracı 2 ay oldu alalı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri