Bir depo Lpg ile 300 km bile gidemiyorum ( Bayi yanıtı )

Aracınız
Civic FB7 2012
Başka bir başlıkta yazmıştım, 2012 FB7 orijinal BRC LPG, bir ay oldu aracı alalı, tam bitirdikten sonra ortalama 25 litre civarı almıştı, geçen hafta uzun yola çıkarken bir kere 32 lt aldı ve şaşırdım, uzun yolda üç defa doldurdum ve yine 21-25 lt arası aldı. İstanbul'da bir OPET bayiinde doldurdum ve bu sefer 37 lt aldı. Yalnız oradaki pompaci dedi ki dolum ağzındaki plastik bir aparat içine kaçmış, taktım yerine dedi. O aparat nedir, ne işe yarar, tam takılı olmaması depo dolumunda 10 lt'den fazla fark ettirir mi?

Başka bir başlıkta yazmıştım, 2012 FB7 orijinal BRC LPG, bir ay oldu aracı alalı, tam bitirdikten sonra ortalama 25 litre civarı almıştı, geçen hafta uzun yola çıkarken bir kere 32 lt aldı ve şaşırdım, uzun yolda üç defa doldurdum ve yine 21-25 lt arası aldı. İstanbul'da bir OPET bayiinde doldurdum ve bu sefer 37 lt aldı. Yalnız oradaki pompaci dedi ki dolum ağzındaki plastik bir aparat içine kaçmış, taktım yerine dedi. O aparat nedir, ne işe yarar, tam takılı olmaması depo dolumunda 10 lt'den fazla fark ettirir mi?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu daha çok istasyonlardaki pompa basınçları ile alakalı. Bildiğim kadarıyla tanklar 40 lt ancak genelde 28 civarinda alıyo.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam yolu geri döneceğim şu an, 37lt dolduran opetten tıka basa doldurayım da 100 km daha giderim dedim, bu sefer 22 lt aldı yine boş depo. Kafayı yememek elde değil.
Bu daha çok istasyonlardaki pompa basınçları ile alakalı. Bildiğim kadarıyla tanklar 40 lt ancak genelde 28 civarinda alıyo.

Bence bunun sebebi pompa basıncı kimi 2.5 kimi 3 ile basıyor birimi nedir bilemedim. Pompa inin biride bole demişti... binin gezin valla ben ole yapiyom armudun sapı uzumun copu... arabalarimiz güzel vesselam

SM-N7500Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İzmitte oturuyorum 2018 eco elegance var bendede. Depoyu doldurup sadece mahallede bakkala çakkala gidip geldiğimde 290 300 km felan yapıyor ama işe gidip geldiğimde yani biraz daha Düz ayak bir yol yaptığımda 330 340 görüyorum. Özellikle kalkışlarda ve rampalarda çok dikkat etmek lazım. Bende senin gibi servise gitmiştim 300 anca yapıyorum diye. Çünkü exe eco olan bir arkadaşım 370 yapıyorum demişti. Yani oturduğumuz yerin hava şartlarının bile etkisi oluyor. Kişiden kişiye bir depoda 20 30 km oynaması normal

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Valla reis ben şehir içi hızım 60 bile olmuyor sakin kullanırım eco mod açık yeşil kadrana çok dikkat ederim devamlı şehir dışı da uzun yol arada oluyor 300 ü göremedim adam dedi zaten 400 km görmen lazım die
Bi sıkıntı var belli

Merhaba dert etmenizi gerektirecek bir durum yok kullanımla ilgili biraz 4 bin km benim aracım exe eco ilk aldığım zaman 200 -220 km de bitti ilk üç dört depom fakat sonra cvt şanzımana alıştım son depom 330 km istanbul içi yol yapar duruma geldim şu an 270 km de ve iki diş var yani gene aynı değere yakın yakalarım diye düşünüyorum ama sizin uzun yolda 350 km üstü görmeniz gerekir biraz devirli kullanıyorsanız nacizane ECO modu kapalı kullanın 330 km menzili ben o şekilde yaptım ve şu anda kapalı konumda dediğim gibi 270 km de anladığım kadarıyla eco modu devir yakalasın diye gaza bastırıyor buda yakıta etki ediyor şahsi düşüncem ama forumda bu konu ile ilgili daha başka başlıklar var onlarada bakmanızı tavsiye ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şehir içi full 280, şehir dışı full 435 km gittim.Bende şöyle bir sıkıntı oldu.Araç23000 km de iken sabahları ilk çalıştırmada çiğ benzin atmaya başladı.Servise götürdüm garantiden yaptılar.30000 de gelseydiniz buna ücret almak gerekiyordu dediler.Verdikleri servis kağıdında doğru dürüst birşey yazmıyor.Sizce sebebi neydi.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri