Civic FB7 Boncuğa Nazar Değdi Kaza Yaptık

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ufak bir kaza yaptık arkadaşlar. Canımızda birşey çok şükür.
Kontrolsüz kavşakta vatandaş karşı şeritten önümüze çıktı. Sigortacımın söylediği sağdan gelene yol vermem gerektiği.bu yüzden hatalı olduğum yönünde karar çıkabilirmiş. Hoş fırsat olmadı yol vermeye. Araç kayıt kameram vardı ondan bi netice çıkarmı bilmiyorum. Videoda ben vuruyormuşum gibi görünüyor ama karşı taraf hem yanlış şeritten hemde telefonla konuşurken önüme hızlıca geliyor.
Kaskom vardı allahtan
Maddi hasar oluştu. Ben hava yastığı açar diye korktum şükür ki açmadı.
Aracı anlaşmalı servise bıraktım şimdi. Tamponun tamir olmasını istedim mümkünse. Tampon demiri değişecek. Far yıkamaların ikiside değişecek. Sisler sağlam. Ön panjur değişecek. Alt ızgara değişecek. Farlarda ve ayaklarında birşey yok.
Bekleyip göreceğiz bakalım aracı sanayiye bıraktım exper gelicek.

Ekli dosyayı görüntüle 260576
Ekli dosyayı görüntüle 260577
Ekli dosyayı görüntüle 260578
Ekli dosyayı görüntüle 260579
Ekli dosyayı görüntüle 260580
Ekli dosyayı görüntüle 260581
Ekli dosyayı görüntüle 260582

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun hocam. Ucuz atlatmışsınız. Görmenizle vurmanız bir olduğu için çok talihsiz bir kaza olmuş. Kurtarma ihtimali sıfır. Sizin hızınız yavaş yoksa kafa kafaya çarpardınız. Birde kör nokta olan biryer sağda kocaman bir direk var ve köşe sivri. Daha burnunuzu çıkarmadan önünüze atlamış. Telefonla konuşması ise dikkat çekici. Sırf bunun için araç kamerası alınır. Sizin kozunuz video, cep telefonu, şerit ihlali ve hızlı olması olabilir.
Yeni yaptırdığınız panjur sağlam duruyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Çok geçmiş olsun hocam. Bence o size vurmuş. Tekrar tekrar izledim tam vurma anını. Sizin sol yanınızdaki binanın önüne doğru geliyor. O yüzden yanlış şeritte. Sizin aracın burnu köşeden çıktığında diğer araçda sola doğru yanaşmaya çalışıyor. Hızı da fazla. Diğer aracın gittiği yol cadde olarak geçmiyorsa bence siz haklısınız.

Kün feyekün..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun. Karşı taraf kesinlikle %100 kusurlu. Şerit ihlali, seyir halinde cep telefonu ile konuşma, dönüşlerde sinyal vermeme gibi kabahatlerde bulunmuş. Video kaydi sizi hakli cikarmak icin yetecektir. Iciniz rahat olsun.

Aracınız
Geçmiş olsun.
Kırmızı araç neredeyse kendi yolunda sol şeritte gidiyor, telefonla konuşuyor.
Evet sağdan gelene yol verilir fakat araç en sola yaslamış resmen.
Hatayı karşı tarafa vereceklerdir. Kamera herşeyi yakalamış yoksa ispat zor olurdu.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Çok geçmiş olsun.
Tamamen karşı tarafın hatası yüzünden yazık olmuş arabanıza.
Bence de kusur tamamen karşıda, eğer o telefonla konuşmuyor olsa bu kaza olmazmış.
Yine de sağlık olsun, cana geleceğine mala gelsin demek lazım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun.
Kırmızı araç neredeyse kendi yolunda sol şeritte gidiyor, telefonla konuşuyor.
Evet sağdan gelene yol verilir fakat araç en sola yaslamış resmen.
Hatayı karşı tarafa vereceklerdir. Kamera herşeyi yakalamış yoksa ispat zor olurdu.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Karşı taraf sağ şeritten kontrollü olarak gelip hızını düşürerek sinyal vermesi gerekirdi. Bu pozisyonda arkadaşımızın kazaya karışmaktan başka bir seçeneği kalmıyor. Çok şükür yaralanma olmamış.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dörtlü kavşak ve dar sokaklı sanayi bölgesi en tehlikeli bölgelerden biridir, ihtiyatlı davranmanız gerekir, kavşağa yaklaşırken çok geç yavaşlıyorsunuz sağ tarafınızdaki yolun görüş açısı çok dar kavşak çıkışında görüş mesafenizi yüksek tutabilmek için kavşak çıkışına yaklaşırken sol bankete yakın pozisyon almanız ve daha erken yavaşlamanız gerekirdi.

Geçmiş olsun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ufak bir kaza yaptık arkadaşlar. Canımızda birşey çok şükür.
Kontrolsüz kavşakta vatandaş karşı şeritten önümüze çıktı. Sigortacımın söylediği sağdan gelene yol vermem gerektiği.bu yüzden hatalı olduğum yönünde karar çıkabilirmiş. Hoş fırsat olmadı yol vermeye. Araç kayıt kameram vardı ondan bi netice çıkarmı bilmiyorum. Videoda ben vuruyormuşum gibi görünüyor ama karşı taraf hem yanlış şeritten hemde telefonla konuşurken önüme hızlıca geliyor.
Kaskom vardı allahtan
Maddi hasar oluştu. Ben hava yastığı açar diye korktum şükür ki açmadı.
Aracı anlaşmalı servise bıraktım şimdi. Tamponun tamir olmasını istedim mümkünse. Tampon demiri değişecek. Far yıkamaların ikiside değişecek. Sisler sağlam. Ön panjur değişecek. Alt ızgara değişecek. Farlarda ve ayaklarında birşey yok.
Bekleyip göreceğiz bakalım aracı sanayiye bıraktım exper gelicek.

Ekli dosyayı görüntüle 260576
Ekli dosyayı görüntüle 260577
Ekli dosyayı görüntüle 260578
Ekli dosyayı görüntüle 260579
Ekli dosyayı görüntüle 260580
Ekli dosyayı görüntüle 260581
Ekli dosyayı görüntüle 260582

Çok geçmiş olsun :(
Araç kamerasının ne kadar önemli olduğu tekrardan ortaya çıkıyor (y) kameradan olay izlenmezse kağıt üstünde siz suçlanırsınız ama videoda bariz şekilde hatalı karşı taraf, en basidinden çift yönlü yolda soldan ilerliyor ve dönüş yapıyor, ayrıca kaza anında telefonla konuşuyor, bu hususları mutlaka tutanağa yazsaydınız, bildiğim kadarı ile ters şeritten geliyorsa sağdan gelenin üstünlüğü kalmaz (o bölgede yol ayrım çizgilerinin olmaması ciddi dezavantaj). Trafik kusur raporunu takip edin, bildiğim kadarı ile 7 gün içinde itiraz hakkınız var, o itirazda dikkate almamışlarsa muhakkak videoyu delil olarak sunun. (Ek: Kişi sola dönüş yaptığını belirtmişse videoda herhangi bir sinyal kullanmadığı da açıkça görülüyor, bunu da itirazda kullanın.)
Kazada zaten hızınız çok düşük, böyle olmazsa o darbeden bu kadar az hasarla kurtulmazdınız.
Aracınızda tampon demirinin bile gövdesi radyatöre temas edecek şekilde bükülmemiş, asıl ucundaki plaka çıkıntısı darbeyi sönümlemiş (o parça nedense FD6 ve FC5lerde yok ama tampon demirinin ufak temaslarda hasar görmesini engellediği için oldukça faydalı). Bu sayede de klima radyatörü de hasarsız kurtulmuş.
Tekrar çok çok geçmiş olsun, açıkçası bu tip diğer kullanıcıların aşırı rahat ve umursamaz hallerini de gördükçe araç yenileme hevesim pek kalmıyor :(

Geri