Civic FB7 Boncuğa Nazar Değdi Kaza Yaptık

Aracınız
Geçmiş olsun.

Kameranın olması iyi ancak farklı suç teşkil eden konular bu kazada sizin hatanızın önüne geçmez. Hata derken sigorta şirketlerine göre demek istiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Bu kayda göre polis şahsa telefonla konuştuğu için ceza kesebilir ama bu kazanın oluşmasına sebep demek değil. O yüzden hatanın %100ünü size verirler.

Kavşaklarda durup sağ taraf kontrol edilip hareket edilir kanuna göre. Hele birde araç sizden önce kavşağa giriyor.

Siz bence yolun azizliğine uğramışsınız. Diğer aracın gideceği yol kavşakta sola doğru gidiyor gibi geldi bana çünkü.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş olsun hocam, benzer kaza başıma gelmişti. Sokaktan çıkarken aracımın burnu çıkarmış yavaş yavaş sola bakarak çıkıyordum ve sola servis aracı park etmişti yeni kör nokta oluşmuştu. Soldan şeridinde gelen adam sırf yol vermemek için karşı şeride geçip bana çarpmıştı fakat araç içi kameram olmadığı için kusurlu çıkmıştım.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun.

Kameranın olması iyi ancak farklı suç teşkil eden konular bu kazada sizin hatanızın önüne geçmez. Hata derken sigorta şirketlerine göre demek istiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Bu kayda göre polis şahsa telefonla konuştuğu için ceza kesebilir ama bu kazanın oluşmasına sebep demek değil. O yüzden hatanın %100ünü size verirler.

Kavşaklarda durup sağ taraf kontrol edilip hareket edilir kanuna göre. Hele birde araç sizden önce kavşağa giriyor.

Siz bence yolun azizliğine uğramışsınız. Diğer aracın gideceği yol kavşakta sola doğru gidiyor gibi geldi bana çünkü.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
videoyu dikkatli izleyin bence derim daha yol ayrımına tam gelmeden sağ tarafı kontrol edebilecek duruma gelmeden araç karşısına geliyor. Her şekilde video'da görünen honda'nın haklı olması.
Diğer araç sokağa girecek gibi gelmiyor bana göre orada park halindeydi ve direk kontrolsüz olarak yola çıktı ve sonuçta kaza meydana geldi.
Tekrardan geçmiş olsun.

Ben zaten yavaş şekilde ilerliyorum.Yolu kontrol etmeye fırsatım olmadı bile hızlı geldi.
Farkettiyseniz benim araç kaldırım hizasında daha.Beyefendi ralli pilotluğu yapar gibi viraja dipten ve hızlı giriyor.
Ben frene bastım ama vatandaş üstüme gelmeye devam etti.Telefonla konuşmuyor olsa idi zaten bu kaza yaşanmazdı.
Hayırlısı olan oldu artık.Ama ben haksız çıkarsam itiraz edeceğim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben zaten yavaş şekilde ilerliyorum.Yolu kontrol etmeye fırsatım olmadı bile hızlı geldi.
Farkettiyseniz benim araç kaldırım hizasında daha.Beyefendi ralli pilotluğu yapar gibi viraja dipten ve hızlı giriyor.
Ben frene bastım ama vatandaş üstüme gelmeye devam etti.Telefonla konuşmuyor olsa idi zaten bu kaza yaşanmazdı.
Hayırlısı olan oldu artık.Ama ben haksız çıkarsam itiraz edeceğim.
hakkınızı sonuna kadar arayın derim. Ama hatalı çıkma durumunuz bu videoya göre hiç yok.
Çünkü dediğim gibi siz daha sokak arasında çıkmamışsınız ve karşı araç sokağa girmek için dönüş yapmıyor sanki park halindeymiş ve direk yola çıkmış gibi duruyor videoda bakıldığında.
Allah'tan araç içi kameranız varmış yoksa kendinizi haklı çıkarmak için bin takla atmak zorunda kalırsınız.
Benim asıl merak ettiğim ise; kaza sonrasında karşı araçtaki inip neler söyledi acaba kendini haklı çıkarmak için?(Tabi paylaşmak isterseniz)

hakkınızı sonuna kadar arayın derim. Ama hatalı çıkma durumunuz bu videoya göre hiç yok.
Çünkü dediğim gibi siz daha sokak arasında çıkmamışsınız ve karşı araç sokağa girmek için dönüş yapmıyor sanki park halindeymiş ve direk yola çıkmış gibi duruyor videoda bakıldığında.
Allah'tan araç içi kameranız varmış yoksa kendinizi haklı çıkarmak için bin takla atmak zorunda kalırsınız.
Benim asıl merak ettiğim ise; kaza sonrasında karşı araçtaki inip neler söyledi acaba kendini haklı çıkarmak için?(Tabi paylaşmak isterseniz)

Karşı tarafın kendini savunacak birşeyi yok oda bunu biliyordu.Kabahatli olan kendisi.Birazda şok geçirdi sanki.Bir süre inmedi araçtan.
Kendi aracına bakmadı hiç.Öyle sanıyorum aklında benim aracı nasıl yaptıracağı düşüncesi vardı.
Ben çok fevri davranmadım.Sakince telefonla konuşacağına dikkatli neden gelmiyorsun dedim yanlızca.
Babası geldi sonra geçmiş olsun dedi aynı şekilde cevap verdim.Tutanak tuttu sigortacım.Kasko belki talep edebilir diye polis çağırıp alkol testi yaptırdık.
En son kardeşim geçmiş olsun olacağı varmış artık sigorta şirketleri arasında hallederler dedim ve ayrıldık.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam geçmiş olsun bu arada
Birşey danışnak isterim , araçda kamera ses kaydı yapan cihaz bulundurmak KİŞİSEL VERİ ihlaline girmiyormu ? Sonuçda resmi değil , sayılmıyor diye biliyorum.. Kanıt olarak kullanılıyor mu ? Benim bildiğim adliyelerde mahkemeler kabul etmiyor diye biliyorum. Sonuçda resmi bir kamera değil ..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Birşey danışnak isterim , araçda kamera ses kaydı yapan cihaz bulundurmak KİŞİSEL VERİ ihlaline girmiyormu ? Sonuçda resmi değil , sayılmıyor diye biliyorum.. Kanıt olarak kullanılıyor mu ? Benim bildiğim adliyelerde mahkemeler kabul etmiyor diye biliyorum. Sonuçda resmi bir kamera değil ..
Öyle olmasa bile rapor tutacak olan trafik ekibine izletmeniz durumunda avantaj size dönecektir.

Hocam kişinin mahremine müdahale olmadıkça bir mahsuru yok.İşyeri güvenlik kamerası ne ise buda o.
Örneğin:Kendi aracımda olan bir kişi ile mahkemelik olduk ben araç kameram ile kaydedilen ses veya görüntü kaydını mahkemede delil olarak sunamam.Kişisel veriye girer hatta suçlu durumuna düşerim.
Burdaki durum kazanın oluş şekli ıspatı.Kişinin hak ve özgürlüğünü ihlal eden bir durum yok.

Aracınız
Civic aracım yok
Hocam kişinin mahremine müdahale olmadıkça bir mahsuru yok.İşyeri güvenlik kamerası ne ise buda o.
Örneğin:Kendi aracımda olan bir kişi ile mahkemelik olduk ben araç kameram ile kaydedilen ses veya görüntü kaydını mahkemede delil olarak sunamam.Kişisel veriye girer hatta suçlu durumuna düşerim.
Burdaki durum kazanın oluş şekli ıspatı.Kişinin hak ve özgürlüğünü ihlal eden bir durum yok.

İş yeri kameraları farklı hocam güvenlik için , aslında bunu en iyi cevaplıyacak avukatlarıdır. Çünkü yakın zamanda bir arkadaşım karşıdan gelen araca çarpmamak için ağaca çarptı ve kamera kaydı var ve kabul etmemişlerdi.

Geri