BRC Sistemlerinde AFR ayarının gerekli midir, değil midir?

Aracınız
Civic FC5 2020
Obd2 bağlantısı olmayanlarda afr ayarı gereksiz demek yanlış, çünkü obd2 düzeltmelerinde anlık dipgaz durumlarında yanılmıyorsam 2sn lik gecikmeli düzeltme gerçekleşir o yüzden ayar en iyisidir her zaman, hatta ayar yaparken obd kapatılır afr vs bütün ayarlar yapılır sonra aktif edilir obd.
Kapalı ve açık döngü tam olarak ayarlansa da ki zahmetli ve zaman alıcıdır afr ayarına göre;
Yine de afr ayarına geçildiğinde küçük düzeltmeler gözlemlenir. Küçük düzeltmelerin çok önemli olduğu bir gerçek. 5 yılda bulunamayan kışın lpg ye geçerken stop etme sorunu vardı eski aracımın(opel) defalarca ayar yapıldı olmadı afr ayarı yaptılar ve düzelmişti üstelik obd2 li bir kit vardı üzerinde.
Mehmet özenç i de tanırım aracıma lpg takmıştı mükemmel bilgili bir insan çok memnun kalmıştım, afr gereksiz demiyor zaten reklam ve para tuzağına karşıyım diyor haklı olarak.
Bir araçta obd bağlantısı olsa da, açık ve kapalı döngü mükemmel yapılsa da en son afr ayarı ile sonlandırılmalı. Afr yapılacaksa kapalı açık döngüyü ayarlamamak ta yanlış sırayla hepsi yapılmalı
Son olarak bizim hondalardaki vuruntular eğer ayar yapılabiliyorsa afr ile kaybolma ihtimali çok yüksek

Mate 20 pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ufak detaylara takılma hocam sende bu kadar evet Alamancı ve Dizelci bir üye kendisi net ifade ile
Geçmişte o "Alamancı dizel" sevenlerle donanimhaber gibi plaftormlarda yeterince mücadele verip bezdiğim için artık bu ifadeyi duyduğumda direk kaçıyorum ;) Alman markalarını seven kitlenin bağlılığı birçok kişide maalesef saplantı düzeyinde ve bu kitleye bir hususu anlatmak çok zor oluyor, bence vakit harcamaya gerek yok. Herkes sevdiği aracı kullansın işte :)
Zaten doğruyu bulmak isteyen Avrupa'da neden benzin-LPG değilde dizeller yasaklandığı araştırdığında aradığı bilgiyi fazlasıyla bulacaktır.

Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmişte o "Alamancı dizel" sevenlerle donanimhaber gibi plaftormlarda yeterince mücadele verip bezdiğim için artık bu ifadeyi duyduğumda direk kaçıyorum ;) Alman markalarını seven kitlenin bağlılığı birçok kişide maalesef saplantı düzeyinde ve bu kitleye bir hususu anlatmak çok zor oluyor, bence vakit harcamaya gerek yok. Herkes sevdiği aracı kullansın işte :)
Zaten doğruyu bulmak isteyen Avrupa'da neden benzin-LPG değilde dizeller yasaklandığı araştırdığında aradığı bilgiyi fazlasıyla bulacaktır.

Doğru DHF de ne tartışmalı günler oldu taraflı yancı adminler de cabası açık ara en çok ceza yiyen de ben olmuştum Honda seviyoruz diye neyse net bir yanıt gelmeyince kafam karıştı LPG de yayılan emisyonu da bulamadım netten bence de misliyle azdır gerçi :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Doğru DHF de ne tartışmalı günler oldu taraflı yancı adminler de cabası açık ara en çok ceza yiyen de ben olmuştum Honda seviyoruz diye neyse net bir yanıt gelmeyince kafam karıştı LPG de yayılan emisyonu da bulamadım netten bence de misliyle azdır gerçi :)
Aracınızın emisyon değerlerine bakın orada yazar. Alt yakıtın tanımı Lpg demektir.

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar bendede brc kit var 8 yıllık, en son ne zaman afr ayarı yapıldı bilmiyorum. 35 litre lpg ile istanbul şehir içi 300-350 km gidiyorum araç otomatik. Afr yaptırmama gerek varmı ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar bendede brc kit var 8 yıllık, en son ne zaman afr ayarı yapıldı bilmiyorum. 35 litre lpg ile istanbul şehir içi 300-350 km gidiyorum araç otomatik. Afr yaptırmama gerek varmı ?
İstanbul şartlarında yakıt harcamanız normal duruyor. Afr ayarı için aracınızın Stf ve Ltf değerlerini takip etmelisiniz. % - 10 ve + 10 arasında seyrediyor ise gerek yok. 20 üstü ve altında arıza lambası yanar.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam değerleriniz istanbul şehiriçi için normal. Başka sıkıntınız yoksa (fakir/zengin karışım), arıza lambası yanmıyorsa gerek olmayabilir. Arabam stop ediyor diye yaptırmıştım geçen sene. Ayardan sonra daha bir performanslı sürüyorum arabayı?

Aracınız
Civic FD6 2009
İstanbul şartlarında yakıt harcamanız normal duruyor. Afr ayarı için aracınızın Stf ve Ltf değerlerini takip etmelisiniz. % - 10 ve + 10 arasında seyrediyor ise gerek yok. 20 üstü ve altında arıza lambası yanar.
hocam bende obd cihazı ve tam sürüm torque programı var ama ben bu dediğiniz ayarı nerden bakacağımı bulamadım .

Bu arada teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
hocam bende obd cihazı ve tam sürüm torque programı var ama ben bu dediğiniz ayarı nerden bakacağımı bulamadım .

Bu arada teşekkür ederim.
Torgue programında ana ekrana istediğiniz bilgiler siz seçiyorsunuz. Belirttiğim kısaltmalar o seçeneklerin içinde olması lazım. Onları ana sayfaya ekleyip günlük takip edersiniz.
images (3).jpeg

Geri