Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Bagajına piston taktırdım ama ne bilim hafif bir vurma var pistonun bağlantılı oldugu yere bir de 3 tane yanlıs delik acılmıs 3.5 mm matkap ile biraz ona canım sıkıldı. Normaldr deldirme işine karşıyımdır ama spoilerı için delmiştik nasıl olsa dedim ama işte.. Başkasının yaptıgı işi asla beğenmiyorum kendim montajını yapardım ama ayar yapmak sıkıntı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bagajına piston taktırdım ama ne bilim hafif bir vurma var pistonun bağlantılı oldugu yere bir de 3 tane yanlıs delik acılmıs 3.5 mm matkap ile biraz ona canım sıkıldı. Normaldr deldirme işine karşıyımdır ama spoilerı için delmiştik nasıl olsa dedim ama işte.. Başkasının yaptıgı işi asla beğenmiyorum kendim montajını yapardım ama ayar yapmak sıkıntı.

Ben kendim montaj yapmayacağım bir şey ise mutlaka başında dururum. Serviste bakım yapılırken bile hep tamirhaneye gelip "İçerde durmanız yasak sizi bekleme salonuna alalım" gibi ıvır zıvır şeyler söylerler. Her ne işlem olursa olsun en güzeli başında durmak.

Aracınız
Civic FB7 2015

Bende ustalara guvenemedigim icin kendim yaptim deldikleri yer sonucta bagaji tutan en onemli kollar.
Ben akilli vida ile tutturdum 2 mm vida deligi ile zayiflatmadan yaptim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bugün değil de bu ay arabam ilgiye alakaya doydu.

¬8 Aralıkta 60.000 bakımı yaptırdım Sakarya Sandıkçıda kampanya varmış 1100 TL ye yapıldı.

¬15 Aralıkta ilk muayenemizi yaptırdık. İstasyon tıklım tıkış olmasına rağmen 2 saatte bütün işler halloldu.

¬20 Aralıkta trafik sigortam ve kaskom bitti yenilettim. Geçen yıl aldığımda sadece kaskoya 2900 TL vermiştim...
Ethica 595 TL TS Sompo 2160 TL kasko

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

Aracınız
Civic FD6 2010
Soğuk sabahlarda araç çok titriyor, biraz ısınınca geçiyor tabi tamamen değil. Sebebi büyük ihtimalle yan sanayi yağlı motor kulağı idi , emin olmak için o bölgeyi (aşağıda sarı işaretli) bugün sıcak hava tabancası ile ısıtıp aracı çalıştırdım ve titreşim azdı.

Kayseri HONDA, işçilik dahil 1100 tl nin yolu göründü bana :)

1609080108847.png

Aracınız
Bende ustalara guvenemedigim icin kendim yaptim deldikleri yer sonucta bagaji tutan en onemli kollar.
Ben akilli vida ile tutturdum 2 mm vida deligi ile zayiflatmadan yaptim.

Basindaydim ama 5 dk sigara iceyim diye on tarafina gecmistim arabanin o ara sol baglantili oldugu yerde gordum bagajin icine girince. Bagaj ayaklari degil. Bu islerle surekli hasir nesir olan birileridir dedim yanlis delmezler dedim tuttu 20 yasindaki cocugu soktu bagaja.. Yoksa kendim valla daha temiz bir iscilik yapardim fren hidroligi balatalari tamponu kapi panellerini trim parcalarini antifirizi bu tarz ufak tefek isleri yapan biriyim ama belim hemen tuttugu icin ugrasmak istemedim. Gunlerce cekiyorum agrisini ondan sonra. Neyse oldu bir kere yapacak bir sey yok bu saatten sonra.

Aracınız
Civic FB7 2015
Soğuk sabahlarda araç çok titriyor, biraz ısınınca geçiyor tabi tamamen değil. Sebebi büyük ihtimalle yan sanayi yağlı motor kulağı idi , emin olmak için o bölgeyi (aşağıda sarı işaretli) bugün sıcak hava tabancası ile ısıtıp aracı çalıştırdım ve titreşim azdı.

Kayseri HONDA, işçilik dahil 1100 tl nin yolu göründü bana :)

Ekli dosyayı görüntüle 263442
Gecmis olsun arkadasim
Bir ihtimal de arabanin gaz ayarindan olabilir ozellikle soguk havalarda iken motor rolentili calisir durumda titreme yapiyor olabilir park hslinde iken minimum seviyede gaz verdiginde titreme yapmaz ise umarim gaz ayarindan dir masraftan da kurtulursun

Aracınız
Civic FB7 2015
Basindaydim ama 5 dk sigara iceyim diye on tarafina gecmistim arabanin o ara sol baglantili oldugu yerde gordum bagajin icine girince. Bagaj ayaklari degil. Bu islerle surekli hasir nesir olan birileridir dedim yanlis delmezler dedim tuttu 20 yasindaki cocugu soktu bagaja.. Yoksa kendim valla daha temiz bir iscilik yapardim fren hidroligi balatalari tamponu kapi panellerini trim parcalarini antifirizi bu tarz ufak tefek isleri yapan biriyim ama belim hemen tuttugu icin ugrasmak istemedim. Gunlerce cekiyorum agrisini ondan sonra. Neyse oldu bir kere yapacak bir sey yok bu saatten sonra.

Ben montaji bitirdikten sonraki iki gun bel agrisi cektim ?
Vurma problemide umarım pistonlar bir muddet sonra zayıflayınca gececektir.

Geri