Civic Cafe

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Honda sahibi olmanın ayrıcalıkları,

başka forumlara bakın her yaz başı soğutmayan bozulan klimalar hararet yapan motorlar vs. şikayetler sıkıntılar forumları dolduruyor,

her kış başlangıcında da antifrizden tıkanan kalorifer petekleri, patlayan devirdaimler, bozulan termostatlar vs. vs.

Honda larda bu sıkıntılar minimum düzeyde değil mi? arabanızın kıymetini bilin, aaaa değer kazandı 110000 e aldık 150000 olmuş dur satayımda onun yerine bi Egea bir Megane falan alayım diyorsanız yazık olur:)

Bakıyorum foruma da Honda lar hiç sorun çıkartmayınca kullanıcılar kendilerine sıkıntı arıyorlar:) yolda çıtırtı yaptı, tıkırtı etti, çelik jant, body kit, modifiye, yazılım, ekstra donanım vs. vs. yapalım edelim:)

Acaba Honda nızda volkswagen in 2010-2012 yıllarındaki TSI motorları gibi sorunlar olsa idi Alfa Romeo nun habiren bozulan otomatik şanzımanı gibi sıkıntılar olsa idi, Ford sahipleri gibi her 2-3 ayda bir düzenli olarak çeşitli sebepler ile yetkili servislerde uğraşsaydınız böyle olur muydu? yoksa yine modifiye mi kasardınız?

ey forum ahalisi:)

Eş dost akraba yanında kötü laflar etmeye başladım artık dövecekler yakında beni...

kadına etek erkeğe vtec yakışır

motorlu taşıtlar ikiye ayrılır bir Honda, iki diğerleri

kız dediğin taktın mı koluna yakışmalı araba dediğin bastın mı gaza Honda gibi yola yapışmalı

Motoru Honda dan kızı Ankara dan alacaksın

Varsa bir Hondan asla çekmezsin ondan

Hayat 5500 devirden sonra başlar

böyle gidiyor:)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu lastik takılmaz mı Ekli dosyayı görüntüle 259464

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayır takılmaz,

Run Flat lastik ilk çivi girmede komple çöpe gidiyor. Sizin tercihinizdir sonuçta

Bridgestone un normal lastiklerinin kenar yanak ve taban et kalınlığı zaten öbür lastiklere göre çok fazladır bu yüzden sert derler gürültülü derler ama bu yüzden kolay yarılmaz işte, RFT olmayan bir Bridgestone a çivi de girse havası da inse yine rahat şekilde ilerler.

Run Flat lastiklerin çeşitli detayları var jant kuşaklısı kendinden kuşaklısı yanaktan destekli vs. vs. eğer illa ki RFT lastik takacaksanız iyice araştırmadan görmeden ve daha önce kullanan başka kullanıcıların aynı otomobildeki emsallerini ve neticelerini incelemeden alıp kullanmak iyi olmaz.

Ben Bridgestone fanatiğiyim şahsen ama RFT lastikler hiç ilgimi çekmemiştir, çünki gündelik kullanıcı için kullanışlı değildirler. Özel amaçlar doğrultusunda makam aracı, terör bölgesinde sürüş, binlerce km boyunca hiçbir lastik tamircisinin olmadığı yerler vs. gibi hallerde kullanılmalıdır.

Öte yandan RFT lastik otobanda 200km hızda giderken patlasa arabanız burnunun doğrultusunu bile değiştirmez emniyetle sürüş yapmaya devam edebilir ve rahat şekilde durdurabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hayır takılmaz,

Run Flat lastik ilk çivi girmede komple çöpe gidiyor. Sizin tercihinizdir sonuçta

Bridgestone un normal lastiklerinin kenar yanak ve taban et kalınlığı zaten öbür lastiklere göre çok fazladır bu yüzden sert derler gürültülü derler ama bu yüzden kolay yarılmaz işte, RFT olmayan bir Bridgestone a çivi de girse havası da inse yine rahat şekilde ilerler.

Run Flat lastiklerin çeşitli detayları var jant kuşaklısı kendinden kuşaklısı yanaktan destekli vs. vs. eğer illa ki RFT lastik takacaksanız iyice araştırmadan görmeden ve daha önce kullanan başka kullanıcıların aynı otomobildeki emsallerini ve neticelerini incelemeden alıp kullanmak iyi olmaz.

Ben Bridgestone fanatiğiyim şahsen ama RFT lastikler hiç ilgimi çekmemiştir, çünki gündelik kullanıcı için kullanışlı değildirler. Özel amaçlar doğrultusunda makam aracı, terör bölgesinde sürüş, binlerce km boyunca hiçbir lastik tamircisinin olmadığı yerler vs. gibi hallerde kullanılmalıdır.

Öte yandan RFT lastik otobanda 200km hızda giderken patlasa arabanız burnunun doğrultusunu bile değiştirmez emniyetle sürüş yapmaya devam edebilir ve rahat şekilde durdurabilirsiniz.
Ya bizim araclarda stepne yok ya lastıgı değiştirdiğimde patlamaya nından takayım dıyorum ugrasmıyım die

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ya bizim araclarda stepne yok ya lastıgı değiştirdiğimde patlamaya nından takayım dıyorum ugrasmıyım die

bende diyorum ki normal lastiğe eğer çivi girerse yama yaptırması 20-30 lira, ama run flat lastik olurda çivi girerse masrafı 600 lira:)

patladığı zaman normal lastik gibi olmuyor, run flat patlarsa 80km hızı asla geçmeden sürüş yapmanız ve kısa süre sonra bu lastiği yine değiştirmeniz gerekiyor çok uzun mesafeyi o şekilde götüremez, hatta run flat altyapısı hazır olan BMW 5 serisi gibi bir otomobilde run flat lastik patladığı zaman gösgerge ekranında 80km hızı geçmeyiniz şeklinde yazar, Civic te bu yok. Run flat a göre süspansiyonu da yok.

patladığı zaman runflat olsa bile illa ki değişmesi gerekecek ve ciddi masrafı olacak.

Aracınız
Civic FC5 2017
bende diyorum ki normal lastiğe eğer çivi girerse yama yaptırması 20-30 lira, ama run flat lastik olurda çivi girerse masrafı 600 lira:)

patladığı zaman normal lastik gibi olmuyor, run flat patlarsa 80km hızı asla geçmeden sürüş yapmanız ve kısa süre sonra bu lastiği yine değiştirmeniz gerekiyor çok uzun mesafeyi o şekilde götüremez, hatta run flat altyapısı hazır olan BMW 5 serisi gibi bir otomobilde run flat lastik patladığı zaman gösgerge ekranında 80km hızı geçmeyiniz şeklinde yazar, Civic te bu yok. Run flat a göre süspansiyonu da yok.

patladığı zaman runflat olsa bile illa ki değişmesi gerekecek ve ciddi masrafı olacak.
Yok yok onu anladım da o düşünce den dolayı aradıgımı soledım

Aracınız
Bıcı bıcı yaptık.
441976e56a00454845650764c1ac929b.jpg
886f925ec118d533993d536e7bccf6bc.jpg

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic formunda polo paylaşmakta bir tuhaf bişi olmuş

Civic arkada duruyor yaa :)

Aslında önde duruyordu. İlk onu yıkadım. Civic'i dışarı çıkartıp diğerlerini yıkadım sırayla. Civic'i polo'nun arkasına koydum sonrasında. Gölgede kalınca siyah çok belli olmuyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri