Civic FB7 Civic FB7 orjinal silecek bilgileri Mitsuba

Aracınız
Civic FC5 2020
Orjinal MITSUBA 2 yıla yakın dayanıyor, oldukça kaliteli kauçuğu var ve eskise bile sessiz kalabiliyor.
Bosch Aerotwin gibi kaliteli muadillerde orjinalle aynı kaliteyi 1 yıl boyunca verebiliyor.
Diğer yandan 20 liraya yan sanayi 6 ay kullanıp atılabilir, sonuç olarak orjinali maliyet olarak ülkemiz şartlarında yüksek kalıyor.
FB7 aracımda fabrika çıkış haliyle 3 seneyi aşkın süre boyunca kullandım hala silecek istemiyordu.

Orjinal sileceklerin bu kadar iyi iş yaptığını görünce yaz aylarında kötü olmasın diye FC5 e inwells marka 25 liraya takım aldım.
Eylül ayında tekrar orjinalleri takacağım :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim araba 2013 model 2. El aldım bu kış ve üzerinde Mitsuba vardı orijinali ile değişmedi ise 6 senelikken ben değiştirdim ? ses yapmıyordu ama istediğim gibi silmiyordu. 30 liralık rbw aldım memnunum suan 1 kış atlattı bakalım bu kış nasıl bir performans gösterecek. Ama 340tl bir silecek için çok uçuk bir rakam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim araba 2013 model 2. El aldım bu kış ve üzerinde Mitsuba vardı orijinali ile değişmedi ise 6 senelikken ben değiştirdim ? ses yapmıyordu ama istediğim gibi silmiyordu. 30 liralık rbw aldım memnunum suan 1 kış atlattı bakalım bu kış nasıl bir performans gösterecek. Ama 340tl bir silecek için çok uçuk bir rakam.
Aslında Amazon.com'da takımı 20 dolar ama ülke faktoru+servis karı+paramızın pul olmasi da eklenince bu şekil fiyatlamalar ortaya çıkıyor.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Aslında Amazon.com'da takımı 20 dolar ama ülke faktoru+servis karı+paramızın pul olmasi da eklenince bu şekil fiyatlamalar ortaya çıkıyor.
20x7=140tl tabi orada 20 dolara satanda kâr ediyor ? Nasıl bir maliyet çıkarıp 340 TL isteyebiliyorlar anlamış değilim doğrusu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
20x7=140tl tabi orada 20 dolara satanda kâr ediyor ? Nasıl bir maliyet çıkarıp 340 TL isteyebiliyorlar anlamış değilim doğrusu.
Silecek lastikleri ile benzer fiyat politikası nerdeyse her parçada var, Amazon.com'da şu anda 22 dolara satılan hava hortumu parçası ülkemizde servislerde 350ye satılıyordu.

mayfe

0
özel honda servise aldanıp sileceklerimi değiştirmesini istedim, 80 tl ye inwells marka silecek takmış, . keşke orijinal sileceklerimi orada bırakmasaydım çok pişmanım, bu kadar ses çıkaran silecek görmedim ben, orijinali kalsaydı üzerinde bundan bin kat daha iyiydi, siz siz olun orijinal parçalarınızı bir müddet saklayın, yetkili ya da özel serviste çıkan parçalarınızı bırakmayın. bir sonraki gidişimde sordum elinde çıkma varmı orijinal diye yok dedi haliyle tabiki, çöpe atmışmış inanmadım ama neyse...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
özel honda servise aldanıp sileceklerimi değiştirmesini istedim, 80 tl ye inwells marka silecek takmış, . keşke orijinal sileceklerimi orada bırakmasaydım çok pişmanım, bu kadar ses çıkaran silecek görmedim ben, orijinali kalsaydı üzerinde bundan bin kat daha iyiydi, siz siz olun orijinal parçalarınızı bir müddet saklayın, yetkili ya da özel serviste çıkan parçalarınızı bırakmayın. bir sonraki gidişimde sordum elinde çıkma varmı orijinal diye yok dedi haliyle tabiki, çöpe atmışmış inanmadım ama neyse...
Çıkmacıya satmış olma ihtimali yüksek, çünkü orjinal silecekte ana kol parçası duruyor, sadece lastik değişiyor.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Hocam Bosch aerotwin al bak keyfine
Yani tamam mekanik parçalarda orijinal parça önemli sonuna kadar arkasındayım bu olayın ama silecek için gerek yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sileceklerini değiştirirken sadece lastiklerini mi değiştirdi yoksa silecek süpürgelikleri ile beraber mi değiştirdi?
Umarım sadece lastiklerini değiştirmiştir.
Şöyle bir olay anlatayım. Benim silecekler de eskidiğinde değiştirmek için orijinal olsun diye servisi aradım. Servise , lastiği anlatacağıma süpürgelikleri anlattım. 2 sene önce bir tanesine 350 lira çekti. 700 liraya silecek mi olur deyince lastiğin fiyatına da 205 TL istemişti.
O özel servise hesabını kesinlikle sorun.
Öncelikle sileceğin sadece lastiği değişeceğini bilmesi gerekir.
Hadi elinde yoktu başka taktı. Bu sefer orijinal süpürgelikleri teslim etmesi gerekir.
Şu an almaya kalk 1000 liradan aşağı alacağını zannetmem( servisten orijinal)
Başka bir arkadaşın o özel servise gitsin, süpürgelik lazım kaça olur diye bir sorsun. Ne diyecek bakalım.
Size o silecekleri temin etsin. Hakkınızı arayın. Gerekirse savcılığa suç duyurusunda bulunun. Hadi siz bilmiyordunuz fiyatını da , özel servisçi de mi bilmiyor.
Yetkili servisi arayıp orijinal fiyatını da öğrenmeyi unutmayın. Böyle ustalar sinir oluyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam ben de inwells aldım 1 ay önce, memnunum şu an için. Şaşırdım memnuniyetsizliğinize?

Geri