Civic FB7 Civic FB7 orjinal silecek bilgileri Mitsuba

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bosch silecek için fb7 lerde yağmur sensörü bölümüne tam erişim sağlamadığını okumuştum. Yağmur sensörü çalışması sorun oluyor mu

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bosch silecek için fb7 lerde yağmur sensörü bölümüne tam erişim sağlamadığını okumuştum. Yağmur sensörü çalışması sorun oluyor mu
Bu şoför tarafındaki sileceğim boyu ile alakalı. Doğru ebat takarsanız sorun olmaz.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hangi markanın doğru ebatta modeli var hocam değiştirmeyi düşünüyorum silecekleri
Orjinal silecek ebatları sol 70 cm, sağ 57,5 cm.dir. Bu ebatlarda alacağınız sileceklerde sorun yaşamamanız lazım.
Yağmur sensöründe sorun yaşayanların sol silecek ebadı 60 veya 65 cm daha kısa ebatta olduğu için bu sorunu yaşama ihtimalleri yüksek.

Michelin Rainforce Hibrit silecek kullanan var mı aranızda? Kalite ve performansı bosch aerotwin’e göre nasıl acaba ? FB7 araçların silecek ebatları sol 70cm, sağ 57.5cm. N11 de gördüğüm kadarı ile Michelin de 70cm mevcut ancak diğer seçenekler 56cm ve 60cm olarak görünüyor. 60cm kullansak silme alanı daha fazla olabilir mi, yoksa silecekler çalışırken temas sorunu olur mu sizce ? Hibrit modellerin tanesi 75TL civarı. Aynı ebatların telli modelleri de mevcut ve fiyatları daha ucuz. Bosch silecek kullanıyorum şu an ve kalite olarak orjinale yakın ancak kilit kısmındaki kapak çok dandik ve otomatik araç yıkama makinesine girdiğimde kırılmıştı, şu an kilit kapaksız kullanıyorum. Michelin kullanan varsa diye sormak istedim.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Michelin Rainforce Hibrit silecek kullanan var mı aranızda? Kalite ve performansı bosch aerotwin’e göre nasıl acaba ? FB7 araçların silecek ebatları sol 70cm, sağ 57.5cm. N11 de gördüğüm kadarı ile Michelin de 70cm mevcut ancak diğer seçenekler 56cm ve 60cm olarak görünüyor. 60cm kullansak silme alanı daha fazla olabilir mi, yoksa silecekler çalışırken temas sorunu olur mu sizce ? Hibrit modellerin tanesi 75TL civarı. Aynı ebatların telli modelleri de mevcut ve fiyatları daha ucuz. Bosch silecek kullanıyorum şu an ve kalite olarak orjinale yakın ancak kilit kısmındaki kapak çok dandik ve otomatik araç yıkama makinesine girdiğimde kırılmıştı, şu an kilit kapaksız kullanıyorum. Michelin kullanan varsa diye sormak istedim.

Michelin konusunda deneyimim yok ama sağa 60 cm almayın, max 58 cm olsun.
Ben 60cm.lik kulllandım ve diğer sileceğe çok yakın hareket ediyordu, yoğun yağışlı bir günde max hızlı kullanımda sileceğin kenarları ufak temas etti ve bir tarafın kenarı kırıldı. Cama veya silecek motoruna zarar verebilir diye çekinmiştim ama bir sıkıntı olmadı.

Michelin konusunda deneyimim yok ama sağa 60 cm almayın, max 58 cm olsun.
Ben 60cm.lik kulllandım ve diğer sileceğe çok yakın hareket ediyordu, yoğun yağışlı bir günde max hızlı kullanımda sileceğin kenarları ufak temas etti ve bir tarafın kenarı kırıldı. Cama veya silecek motoruna zarar verebilir diye çekinmiştim ama bir sıkıntı olmadı.

Teşekkürler. Evet 60cm sıkıntı olabilir diye düşündüm ben de. Sonuçta sağ tarafta 1cm daha alandan taviz verilebilir bence, ancak yeterki Michelin silecekler kaliteli olsun. Bu noktada kullanıcılar varsa yorumları bana yol gösterecektir. Her ne kadar fransız almayı tercih etmesem de bu aralar hep fransız malı karşıma çıkıyor. Araç lastiklerini araştırdım, gittim Michelin aldım. Ayak pompası araştırdım, gittim onuda michelin aldım. Silecek lastiği araştırıyorum karşıma Michelin çıktı. Herhalde TR’de piyasaya yeni geldi, ya da ben karşılaşmadım daha önce.

Geri