Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2018
anladım siz ne tavsiye edersiniz hocam ? birde motor 4 litremi alıyor tam ne kadar alıyor ?
Forumdaklier Eneos öneriyorlar. Ben Mobil 1 alacaktım ama 4 ya da 5 litreliği henüz yok. Motul veye Liqui moly arasında kalmıştım, Liqui Moly aldım 5 litrelik. 4.3 litre gerekliymiş. Size bağlı ne kullanacağınız ama her halükarda daha karlısınız. Gitmeden servis ile görüşün ama bayiden bayiye farklı uygulama olabilir. Adamlar kafasına göre element uyduruyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Liqui Moly çok kaliteli bir yağdır. bende bunu tercih ederim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Çarşamba günü Bursa Honda İnallara fc5 dizel 10.000 bakımı için aracımı bıraktım.

Periyodik bakım haricinde şikayetlerimi de dile getirdim.

• Silecekler otomatik ayarda kararsız çalışıyordu.
  • Kolçaktan tıkırtı sesi geliyordu.
  • Ön direklerlerden ve göğsün sol tarafından tıkırtı sesi geliyordu.
  • Sunroof açıkken bozuk yolda gidince tıkırtı sesi geliyordu
  • Sağ arka cam açıldığında en sona dayanınca tak diye ses geliyordu
  • Uzun yolda sabit hızla giderken rampaya geldiğinde vtec teklmesine benzer hafif bir sarsıntı oluyordu.
  • Ayrıca avmde sağda solda aracım park halindeyken göçük olayını merak edenlerin aracı kurcaladığına şahit oldum. Bir çok kez aracıma döndüğümde c sütunları parmak izi içinde kalmıştı. Aracın c sütunundan arka stoplara kadar olan kısmı resmen göçerttiler bir seferinde. Bunu da düzeltebilir misiniz dedim.

Sonuç olarak:

• Periyodik bakım zaten yapıldı. O işlem standart sonuçta.
  • Tüm trim seslerini gidermişler. Ses gelen her yere yalıtım yapmışlar.
  • Sunrooftan gelen ses için tavan döşemesini söküp müdahale etmişler ve yalıtım yapmışlar.
  • Kolçak için de yalıtım yapmışlar.
  • Yağmur sensörüne yazılım yükleyip tekrar kalibrasyon yapmışlar
  • Sağ arka camın ayarını yapıp sesi kesmişler
  • Meraklı insanların kurcalayıp göçerttiği c sütununu düzeltmişler
  • silkeleme olayı için de beraber test sürüşüne çıktık ve bu sarsıntının değişken sübap zamanlaması özelliğinden kaynaklandığını söylediler. Araç uzun yolda sabit hızla giderken ekonomik sürüş yapmak için sübap zamanlamasını değiştitiyor. Rampaya gelince ya da sollama yapmak isteyince devir 1500—2000 arasındaysa gaza oturunca küçük bir silkeleme yapıyor. Nedeni bu. Benzinli, dizel, lpgli hepsinde var bu durum.

Tüm yapılan düzeltmeleri kontrol ettik, ben aracı sürüp hepsine dikkatlice baktım. Tüm şikayetlerimi giderdiler.

Bu işlemlerin hepsi için 1240₺ ücret talep ettiler. Bu ücret sadece periyodik bakım ücreti.

Göçükler dış kaynaklı olmasına rağmen ücret almadılar. Dış kaynaklı olduğuna gözümle görmesem inanmazdım açıkçası.

Honda fabrikadan Kasım ayında müşteri memnuniyeti anketi için davet etmişlerdi. Anket sonunda da periydok bakımda kullanmak üzere 400₺ indirim çeki verdiler.

İndirim çekini de düşünce 840₺ ödedim. World karta 5 taksit yaptılar.

Genel olarak servis yaklaşımından ilgiden memnun kaldım.

İndirim çeki olmasaydı bakım ücreti gerçekten çok fazla. 20.000 bakımında Allah yardımcımız olsun.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Çarşamba günü Bursa Honda İnallara fc5 dizel 10.000 bakımı için aracımı bıraktım.

Periyodik bakım haricinde şikayetlerimi de dile getirdim.

• Silecekler otomatik ayarda kararsız çalışıyordu.
  • Kolçaktan tıkırtı sesi geliyordu.
  • Ön direklerlerden ve göğsün sol tarafından tıkırtı sesi geliyordu.
  • Sunroof açıkken bozuk yolda gidince tıkırtı sesi geliyordu
  • Sağ arka cam açıldığında en sona dayanınca tak diye ses geliyordu
  • Uzun yolda sabit hızla giderken rampaya geldiğinde vtec teklmesine benzer hafif bir sarsıntı oluyordu.
  • Ayrıca avmde sağda solda aracım park halindeyken göçük olayını merak edenlerin aracı kurcaladığına şahit oldum. Bir çok kez aracıma döndüğümde c sütunları parmak izi içinde kalmıştı. Aracın c sütunundan arka stoplara kadar olan kısmı resmen göçerttiler bir seferinde. Bunu da düzeltebilir misiniz dedim.

Sonuç olarak:

• Periyodik bakım zaten yapıldı. O işlem standart sonuçta.
  • Tüm trim seslerini gidermişler. Ses gelen her yere yalıtım yapmışlar.
  • Sunrooftan gelen ses için tavan döşemesini söküp müdahale etmişler ve yalıtım yapmışlar.
  • Kolçak için de yalıtım yapmışlar.
  • Yağmur sensörüne yazılım yükleyip tekrar kalibrasyon yapmışlar
  • Sağ arka camın ayarını yapıp sesi kesmişler
  • Meraklı insanların kurcalayıp göçerttiği c sütununu düzeltmişler
  • silkeleme olayı için de beraber test sürüşüne çıktık ve bu sarsıntının değişken sübap zamanlaması özelliğinden kaynaklandığını söylediler. Araç uzun yolda sabit hızla giderken ekonomik sürüş yapmak için sübap zamanlamasını değiştitiyor. Rampaya gelince ya da sollama yapmak isteyince devir 1500—2000 arasındaysa gaza oturunca küçük bir silkeleme yapıyor. Nedeni bu. Benzinli, dizel, lpgli hepsinde var bu durum.

Tüm yapılan düzeltmeleri kontrol ettik, ben aracı sürüp hepsine dikkatlice baktım. Tüm şikayetlerimi giderdiler.

Bu işlemlerin hepsi için 1240₺ ücret talep ettiler. Bu ücret sadece periyodik bakım ücreti.

Göçükler dış kaynaklı olmasına rağmen ücret almadılar. Dış kaynaklı olduğuna gözümle görmesem inanmazdım açıkçası.

Honda fabrikadan Kasım ayında müşteri memnuniyeti anketi için davet etmişlerdi. Anket sonunda da periydok bakımda kullanmak üzere 400₺ indirim çeki verdiler.

İndirim çekini de düşünce 840₺ ödedim. World karta 5 taksit yaptılar.

Genel olarak servis yaklaşımından ilgiden memnun kaldım.

İndirim çeki olmasaydı bakım ücreti gerçekten çok fazla. 20.000 bakımında Allah yardımcımız olsun.
Hocam kolçak içine nasıl yalıtım yapmışlar? Ben de aynı şikayetten başvurduğumda yağlayıp geri vermişlerdi tabi işe yaramadı eğer mümkünse fotoğraflayıp gönderebilir misiniz?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam kolçak içine nasıl yalıtım yapmışlar? Ben de aynı şikayetten başvurduğumda yağlayıp geri vermişlerdi tabi işe yaramadı eğer mümkünse fotoğraflayıp gönderebilir misiniz?
Benim aracımda ses kolçak kapağından geliyordu. Bu şekilde yalıtım yapmışlar. Şimdi hiç ses yok. IMG_20190309_122422.jpeg

Geri