Civic FC5 Civic FC5 20.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2019
Genelde servislerin tamamı pahalı.Aralarinda çok bir fark yok.İnsanin canını sıkan hondanin bu şanzıman yağının 2 yıl ya da 20bin olması.Diger firmalarda bu kadar kısa zamanda şanzıman yağı değişimi görmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018
1 yılda sanzıman yagı degısıyorsa benzınden cok sanzıman yagı yakıyor demektır. ;)

Bu arada bir dip not bırakayım 2017 c180 40 bın bakım ucretı 4400 tl. Icınde ekstra sadece 1 takım bujı degısımı farkı var. :)
C200d modeline sanırım 3500 tl bakım fiyatı verirler.Fiat ile Renaultların bakım fiyatları daha ekonomiktir.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaşım 20 bin bakımı 1000 Tl ye yaptırdım diyosun. iyide serviste ne yapıldı yazmamışsın ? herkes biliyor ki 20 bin bakımda şanzıman yağı değişiyor, normal şartlarda 1800 tl den aşağı tutmaması gerekir. Bizi aydınlatırsan seviniriz. Faturayı paylaşın bi zahmet görelim neler yapılmış
Aydınlatıyımda servisde yapılanları tek tek buruyamı yazıyım periyodik bakım yapıldı. Şanzıman yağı değişmiyor değişmesini tavsiye ediyolar normalde 40 binde değişir senin bütçen varsa değiştir zararı olmaz ama ücreti pahalı olduğu ve ilk sahibi aracımın ben olduğum için ayrıca sakin kullandığım için değiştirmeye gerek duymadım. Umarım faydam olmuştur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Şanzıman yağı otomatik viteslerde 40.000 manuel viteslerde 60.000 km de bir değişir. 20.000 km bakımında hava, polen, motor yağı filtreleri değişir, motor yağı değişir. Rot Başları, Direksiyon Kutusu, Körükler, Süspansiyon Parçaları, Aks Milleri ve Körükleri Ön Arka Fren Balataları, Fren Rekorları, Kabloları Tüm Sıvıların Seviyeleri Lastik Durumu ve Rotasyon Yakıt Boruları ve Bağlantılar kontrol edilir. Evet sanayide çok iyi ustalar var işlerini güzel yapıyorlar fakat bende yeni araçlarda servise gidilmesi taraftarıyım
Ağzına sağlık tek tek yazmışsın kardeşim servis 1 fatura 3 sayfa iş emri açılış kapanış formu verdi onda kalem kalem yazıor hepsi sen coğunu belirtmişssin ama kısaca 20 bin periyodik bakımda yağ hava polen lpg filtreleri değişimi 4 lt yağ 0W-20 yağ değişimi vs bunlar yapıldı. Yeni den ziyade garantili her araç servise gitmeli sonuçda kolay imkanlarla alınmıyor araçlarımız. Hepimizin araçları değerli ? unutmayalım saygılarımla?‍♂️

Aracınız
Aracım 2. Yıl bakımına girecek henüz 15000 km de ve servis şanzıman yağı da değişecek diyor değiştiremezsiniz şanzıman grantiden düşer dediler. Kitapçıkta 40000km de bir yazıyor. Her yılda kontrol edilir diyor.

Ne yapmam gerekiyor?

Aracınız
Civic FC5 2018
Fatura lütfen.

Ağızdan dolma laflara kanmayın bence. wv lena bayisinin bakım ücretlerini biliyorum ve bizden kalır bir yanı yok.
Yükledim faturayı hocam. Alt kısım kafanızı karıştırmasın. Ordaki işlemler yapılmadı ve bakıma alakalı değil. Sunroof ile ilgili20190808_183210.jpeg

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracım 2. Yıl bakımına girecek henüz 15000 km de ve servis şanzıman yağı da değişecek diyor değiştiremezsiniz şanzıman grantiden düşer dediler. Kitapçıkta 40000km de bir yazıyor. Her yılda kontrol edilir diyor.

Ne yapmam gerekiyor?
Merhaba hangi şehir ve hangi servis bilmiyorum ama ben yeni 20 bin bakımını yaptırdım şanzıman yağı ile ilgili de yorum yaptım diğer servislere sorabilirsiniz fikrimi sorarsanız zaten pek km yapmamışsınız bütçeniz varsa değiştirin yoksa periyodik yağ bakımı yaptırın kafanıza takmayın pek ??‍♂️

Geri