Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Aracınız
Civic aracım yok
Merhaba.Aracım 2018 eco elegance. Aracımı 20000 bakımı için servise götüreceğim. Daha önce hiç lpg li araç kullanmadım. Araç 2 yaşında olduğu için şanzuman yağınında değişeceğini söylediler ve 2200 tl gibi bir fiyat söylendi. Aracı alalı 10 gün oldu ve forumda yeniyim. Servislerde genelde subap ayarına zorlandığı şeklinde okudum. Subap ayarı yaptırmam gerekir mi, subap ayarının araç km ile ilgisi var mı. Ve serviste tabiri caizse yolunmamak için neye dikkat etmeliyim.

SM-A530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Kilometresi dolmayıp senesi dolan arabalar da ne gibi olaylarla karşılaşılıyor. Mesela benim araç 2000 kmde , büyük olasılık aracı senesi dolduğu için bırakacağım. 10 bin bakımı olsun veya 40 bin bakımı olsun km dolmayıp sene dolarsa nelerle karşılaşacağız bununla ilgili fikri olan varsa bu durumla karşılaşan varsa bilgi alabilirse sevinirim

Aracınız
Merhaba.Aracım 2018 eco elegance. Aracımı 20000 bakımı için servise götüreceğim. Daha önce hiç lpg li araç kullanmadım. Araç 2 yaşında olduğu için şanzuman yağınında değişeceğini söylediler ve 2200 tl gibi bir fiyat söylendi. Aracı alalı 10 gün oldu ve forumda yeniyim. Servislerde genelde subap ayarına zorlandığı şeklinde okudum. Subap ayarı yaptırmam gerekir mi, subap ayarının araç km ile ilgisi var mı. Ve serviste tabiri caizse yolunmamak için neye dikkat etmeliyim.

SM-A530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben 3 ay önce 40 bin bakımı yaptırdım, subap ayarında ısrar ettiler ama ben yaptırmadım,

Araç 45 bin oldu, şimdilik bir sıkıntı yaşamadım,

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam garanti süresi kaç yıl yeni aldım aracı
Honda Garanti Süresi: Aracın teslim tarihinden itibaren başlar, 3 yıl veya 100.000 km´dir; hangisi önce dolarsa biter. Ancak, aracın yasal garanti süresi, teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km’dir (hangisi önce dolarsa biter). Tüketicinin, TKHK’dan doğan aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesi, bedel iadesi ve ayıp oranında bedel indirimi gibi seçimlik hakları, 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti süresinde geçerlidir. Yasal garanti süresinden sonra, Honda garanti süresi sonuna kadar tüketicinin aşağıdaki şartlarda sadece onarım hakkı bulunmaktadır.

Honda garanti süresi; taksi, kiralık araç, sürücü kursu araçlarında ve ticari şirket araçlarında ise teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km´dir (Önce hangisi dolarsa). Pert olan araçların garantisi pert olduğu tarih itibariyle biter.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda Garanti Süresi: Aracın teslim tarihinden itibaren başlar, 3 yıl veya 100.000 km´dir; hangisi önce dolarsa biter. Ancak, aracın yasal garanti süresi, teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km’dir (hangisi önce dolarsa biter). Tüketicinin, TKHK’dan doğan aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesi, bedel iadesi ve ayıp oranında bedel indirimi gibi seçimlik hakları, 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti süresinde geçerlidir. Yasal garanti süresinden sonra, Honda garanti süresi sonuna kadar tüketicinin aşağıdaki şartlarda sadece onarım hakkı bulunmaktadır.

Honda garanti süresi; taksi, kiralık araç, sürücü kursu araçlarında ve ticari şirket araçlarında ise teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km´dir (Önce hangisi dolarsa). Pert olan araçların garantisi pert olduğu tarih itibariyle biter.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Hocam cvp için çok teşekkürler, araç 2018 Mart çıkışlı garanti 3 yıl ise 7 ay kalmış, piyasada temiz bir bakımı ne kafada yaparlar fiyatı da kıyaslamak lazım tabi.

Periyodik bakımları yetkili servislerde devam ettirirsek 6 yıl garantili bildiğim kadarıyla Honda 6 Yıl Garanti’nin sağladığı en önemli avantajlardan biri, aracın 2. el olarak satılması durumunda 6 Yıl Garanti’nin aracın yeni sahibine aynı şartlarda devrolmasıdır. Aracın 6 yıl veya 150.000 kilometre garanti kapsamına girebilmesi için gerekli tüm periyodik bakımlarının Honda Yetkili Servisleri'nde ve eksiksiz yapılmış olması gerekir.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri