Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Honda Garanti Süresi: Aracın teslim tarihinden itibaren başlar, 3 yıl veya 100.000 km´dir; hangisi önce dolarsa biter. Ancak, aracın yasal garanti süresi, teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km’dir (hangisi önce dolarsa biter). Tüketicinin, TKHK’dan doğan aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesi, bedel iadesi ve ayıp oranında bedel indirimi gibi seçimlik hakları, 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa biter) yasal garanti süresinde geçerlidir. Yasal garanti süresinden sonra, Honda garanti süresi sonuna kadar tüketicinin aşağıdaki şartlarda sadece onarım hakkı bulunmaktadır.

Honda garanti süresi; taksi, kiralık araç, sürücü kursu araçlarında ve ticari şirket araçlarında ise teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km´dir (Önce hangisi dolarsa). Pert olan araçların garantisi pert olduğu tarih itibariyle biter.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Benim Garanti belgesinde 6 yıl 150.000 km uzatılmış garanti kapsamındadır bölümü işaretli hocam. Bu Alıcı ve satıcı arasında olan bir ek madde mi oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim Garanti belgesinde 6 yıl 150.000 km uzatılmış garanti kapsamındadır bölümü işaretli hocam. Bu Alıcı ve satıcı arasında olan bir ek madde mi oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sebebini üyemiz izah etti. Bakımları serviste yaptırırsanız garanti uzuyor. Devir teslimde ona göre olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
özel servis 1700 tl efe ve bora ankarada 2600 tl istiyor bu nedir ya
Hocam benim aracım dizel, 30.000 bakımını 1500 TL’ye yaptırdım yakında 40.000 var oda artı mazot filtresi 400 TL civarı. 1.5’lerinde bakım maliyeti dizelle aşşağı yukarı aynı.. İlk alış maliyetini bir yana koyuyorum ama fabrikasyon lpgli civic bakım maliyeti olarak gerçekten çok pahalı ve aracı alıncaya kadar kimse bilmiyor bunu.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yetkili serviste değişenler ve yapılan bakım görünmüyor olabilir. Ancak fatura ve/veya belge ile aracı ne zaman bakım yaptırdığınız ve nelerin değiştiği, hangi parçaların kullanıldığı çok net ispat edilebilir. Fabrikanın garantiyi bu sebeple kabul etmemesi mantıklı değil.

Yasalar ile bakım yaptırdığınız zaman garantinin bitmemesi için şart var. Bu da bakım yaptırdığınız yerin TS 12047 yetki belgesine sahip olması. Bir diğer şart da ağır bakım olmaması. Yasal olarak bu belgeye sahip bir yerde bakım yaptırdığınızdan dolayı garantinizi bozamazlar. Ancak olayın farklı bir boyutu var. Zaten hepimiz biliyoruz ki 6 yıl (başka ürünlerde 2 yıl) garanti biraz markanın eline bağlı. Çok rahat kullanıcı hatası deyip işin içinden sıyrılabiliyorlar. Bu sebeple başka yerden yaptırsanız ve garanti bozulmamış olsa bile garanti kapsamı dışında değerlendirbilirler. Veya şöyle düşünebiliriz. Zaten normal şartlar altında garantiye alınıp alınmayacağı belli değil. Ben yetklili yerde yapayım. Sıkıntı çıkarsa bir şekilde hakkımı aramaya çalışırım. Türkiye'de şartlar tüketici lehine gelişmiyor malesef. Yani burada 6000 km'de DPF sıkıntısı yaşayan arkadaşı gördük. Onu bile garantiye almadılar. Göçük sorununu saymıyorum bile.

Daha önce şöyle bir haber görmüştüm. Onu da burada paylaşayım. http://www.hakimiyet.com/garantili-araca-yetkili-servis-sart-degil-1195049h.htm
Merhaba,küçük bir detay TS 12047 belgesinde bakım yapılacak olan aracın markasının bulunması gerekmektedir diye biliyorum diğer türlü yine kapsam dışı kalacaktır,

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda Kayseri İnciroğlu 40.000 Bakımı subap ayarını çıkarttırdım. Normal 10bin bakımın üzerine şanzıman yağı değişti. fiyat 2291 TL Subap ayarı yaptırsaydım fiyat 2700 TL idi.
Sanırım bu bakım yetkili servisteki son bakımın oldu. Bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Dışarda kayserinin iyi honda ustalarından olan Honda Metin bana 40bin bakımı için klasik 10bin bakımı+şanzıman yağ+subap ayarı ve 4 fren balata değişimi için 1800 TL fiyat çıkarttı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Honda Kayseri İnciroğlu 40.000 Bakımı subap ayarını çıkarttırdım. Normal 10bin bakımın üzerine şanzıman yağı değişti. fiyat 2291 TL Subap ayarı yaptırsaydım fiyat 2700 TL idi.
Sanırım bu bakım yetkili servisteki son bakımın oldu. Bir daha gitmeyi düşünmüyorum. Dışarda kayserinin iyi honda ustalarından olan Honda Metin bana 40bin bakımı için klasik 10bin bakımı+şanzıman yağ+subap ayarı ve 4 fren balata değişimi için 1800 TL fiyat çıkarttı.

40 bin bakımda bana da şanzıman yağı demişti yetkili servis kullanım klavuzu 60 binde yazıyordu bende değiştirmedim ama özel servise gittim 3 lt yağ için cok yuksek rakamlar bunlar yazık servisler iyice zıvanadan çıktı artık.

Aracınız
Civic FC5 2018
40 bin bakımda bana da şanzıman yağı demişti yetkili servis kullanım klavuzu 60 binde yazıyordu bende değiştirmedim ama özel servise gittim 3 lt yağ için cok yuksek rakamlar bunlar yazık servisler iyice zıvanadan çıktı artık.
manuel mi hocam sizin ki? manueller 60bin. cvtler 40bin

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam herkes muzdarip bu yağ ve bakım ücretlerinin yüksekliğinden.

Servisleri savunmak gibi olmasın ama yağ piyasada da çok pahalı. Bunu alıyım ustaya gidiyim desen yine çok para tutar. Bence çift kavramalı viteslere göre yine de daha çok güven veriyor CVT'ler. Arkadaşın Octavia'da bir kavrama parçası değişti 7 bin tl tuttu misal...

Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam herkes muzdarip bu yağ ve bakım ücretlerinin yüksekliğinden.

Servisleri savunmak gibi olmasın ama yağ piyasada da çok pahalı. Bunu alıyım ustaya gidiyim desen yine çok para tutar. Bence çift kavramalı viteslere göre yine de daha çok güven veriyor CVT'ler. Arkadaşın Octavia'da bir kavrama parçası değişti 7 bin tl tuttu misal...

Alaman araçlarını beğenmiyorum Japon araçları tercihim ama cvt ya da çift kavrama şanzıman almam ya tam otomatik olacak ya da hybrid e-Cvt :)

Geri