Civic FC5 Civic FC5 80.000 km bakımı

Makina ile basıp yapanlarda hava kalma riski var. Ekleme yöntemi ise alttan boşalt üstten ne kadar alırsa koy şeklindedir. Risksiz ve temiz iş. Cvt'de dişli yoktur. Kayış vardır. Tork konvertörlü şanzımanla Cvt çok farklı. Karşılaştırma yaparken çalışma mantığına dikkat etmek gerekiyor.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Bizim araçlarda Ahmet ustanın dediği gibidir.çok duydum araç 2003 kasa adam değişmemiş km 260 binde.şanzıman deyince bir dururum gözüm uzaklara dalar :) aracın kalbi hiç riske gerek yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu garanti olayını çok ciddiye almayın derim, aracınızda kronik bir arıza varsa 15000 -20000 km de ortaya çıkar. Bundan sonra araçta meydana gelen arızalar kullanıcı hatası denilecektir. Servisler fahiş fiyat veriyor.gidin iyi bir usta bulun yarı fiyatına yaptırın kaziklanmis duygusu yaşamayın derim

O paraları imkansız vermem, bakımlı araç demek illaki serviste bakım yapılmış araç demek değildir. Benim araç 80 bin olsa servis falan dinlemem

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Yukarıdan aşağı 43 mesajın hepsini okudum. Honda kullanıcılarının az km yapmasını ben de anlamış değilim. Çok km yapmasın diye otobüse binenler bile var. Halbuki LPG'li sistemle yakıt tüketimi en az olan araç diyebilirim. Ama binmek yerine izlemek daha cazip geliyor herhalde. Honda araçları sorunsuz olur tâbiki. Kimse binmiyor ki.

Ben şirket aracıyla yılda 120bin km yapıyorum. Keşke şirket aracım Civic olsaydı da zor şartlarda deneme şansım olsaydı.

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar 80 bin bakımı ile ilgili şanzıman yağının değişmesi gerektiğini öğrendim. İzmir de özel servisle görüşmem de şanzıman yağını ENEOS yağ ile değiştirdiklerini söylediler. Honda gri kutu içinde satılan orjinal yağında ENEOS tarafından üretildiğini, aynı yağ olduğunu hiçbir sıkıntı olmayacağını söylediler.Bir de izmirin en yoğun honda servislerinden biri. Merak ettim acaba bu durumla ilgili bilgisi olan varmı. Değiştirsek sıkıntı olurmu. Olmadı ben de yetkili servise götüreceğim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Honda markalı kapalı kutu yağlarda eneos yazısını görmüştüm ama Hcf-2 kutusunda en ince detayına kadar inceledim herhangi bir marka görmedim. Mutlaka bir firmaya ürettiriyorlardır ama hangisi olduğunu bilmek zor. Ben bakımlarımı hep dışarıda yaptırdım yalnızca şanzıman yağı için yetkili servise gittim. (özel servisle arasında 150 TL oynuyordu o yüzden kafam rahat olsun dedim)
Şahsi görüşüm şanzıman yağını yetkilide değiştirin.

Aracınız
Civic FC5 2016
Sağolasın, benim gittiğim özel serviste kesinlikle aynı yağ, farkı yok eneos honda için yağ üretiyor sadece kutusu farklı dedi. Kafama takıldı gerçekten aralarında bi fark varmı yokmu bilemiyoruz bide, ortada Net de bi şey yok. Yetkili servisle arasındaki fark da 150 tl gibi bir rakam olunca da bende yetkili servisemi götürsem acaba dedim.Forum da aynı durumu yaşayan varmı ya da bu durumu bilen varmı sorayım dedim.

Sağolasın, benim gittiğim özel serviste kesinlikle aynı yağ, farkı yok eneos honda için yağ üretiyor sadece kutusu farklı dedi. Kafama takıldı gerçekten aralarında bi fark varmı yokmu bilemiyoruz bide, ortada Net de bi şey yok. Yetkili servisle arasındaki fark da 150 tl gibi bir rakam olunca da bende yetkili servisemi götürsem acaba dedim.Forum da aynı durumu yaşayan varmı ya da bu durumu bilen varmı sorayım dedim.

Kutusu farklı demesi şüpheli.direkt yetkili servis bulun düzgün zaten arasında 100-150 oynuyor.arkadaş değiştirdi oradan biliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Kutusu farklı demesi şüpheli.direkt yetkili servis bulun düzgün zaten arasında 100-150 oynuyor.arkadaş değiştirdi oradan biliyorum.

Aynen arkadaşlar sağolsun yazdılar,, yetkili servisten randevu aldım, riske gerek yok,,bu kasa bu şanzıman şakaya gelmiyor belliki, yetkili servise götürüp şanzıman yağını orada değiştirmek en mantıklısı.

Geri