Civic FC5 Civic FC5 Gaz yememe ve stop etme sorunu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

42.000 km de Fc5 aracımda, yaklaşık 2 aydır gaz yememe, gazdan ayağımı çektiğimde devir göstergesinin 1 in çok altına düşmesi sonucu stop etme gibi sorunlar yaşıyorum. Bu problemi bazen hareket halinde iken ayağımı gazdan çektiğim zaman da yaşıyorum, bu şekilde 40 km hızla giderken stop ettiği de oldu.

Çözüm kısmına gelir isek sorun henüz çözülmedi. Yapılan işlemleri yazıyorum, lpg enjektörleri ve regülatör değişti. Lpg parçaları beklenirken aracı 10 gün kadar benzinde kullandım sorun devam ediyordu. Lpg parçaları montaj yapılırken servis aracı tekrar kontrol etti, sorunun subap ayarından olabileceği söylenildi ve araca subap ayarı yapılarak araç teslim edildi. Aracın arızası devam ettiği için tekrar servise gittim, test sürüşüne çıktık ancak test sürüşü esnasında araç hiç bir sorun çıkarmadı. Şu anda arıza halen devam ediyor, önümüzdeki hafta tekrar servise gideceğim. Servisin vermiş olduğu bilgiye göre bilgisayarda araç hiç bir arıza göstermiyor. Durum bu şekilde çözüm önerisi olan var ise yazarsa sevinirim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Araştırmalarım neticesinden birde maf sensörü kafama takilmisti sizin demenizde hatırlatma oldu o konuya gelicem.
Şunu tekrar belirtmek istiyorum.
Kış ayında egr temizliği ve boğaz kelebek temizliği adap .. sonucu 6-7 ay sorunsuz bindim.
Şimdi maf a gelelim nerede bu sensör tam olarak ben ulasabilirsem onada el atayım.
Ve yakıt pompası da olamaz depom sürekli yarıda katkıda attım zamanında test ettim. Pompa şundan olamaz her tek marşta çalışıyor sıcak soğuk gece gündüz farketmiyor.
Ayrıca yakıt olarak fazla yakitimda yok herkezinki nasılsa benimkiside öyle şehir içi şehir dışı km bazında.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam kış aylarında problem olmadı yaz aylarında problem başladı demenden yola çıkarak...Acaba diyorum Benzin deposu hava almıyor olabilir mi....Sıcak havada oluşan Benzin buharı depo içi pompanı zorluyor olabilir mi....Yani Benzin depo havalandırma sistemin düzgün çalışmıyor olabilir mi...Tabi sadece tahmin....Bu konuya da bi bakın....

Benzin deposuna Benzin alırken anormal bi hava alma sesi geliyor mu takip et, yada egzoz muayenesinde sorun yaşadın mı ?? Bu konu yu da araştırmanı tavsiye ederim...Sorunu çözmek dileğiyle..Saygılar Screenshot_20230521-214607_Chrome.jpgScreenshot_20230521-214637_Chrome.jpg

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaz geliyor, sorun yine ortaya çıkacaktır :)
Son durumunu merak edenler için yazayım benim aracın garantisi bitti arızanın peşini bıraktım. Sorun Temmuz ayı gibi başlıyor Eylül gibi bitiyor. Anladığım kadarıyla bu sorun bazı araçlar da var, servis sorunu çözemiyor Honda Türkiye de muhatap bulunamadığı için arızalı araçlar arızalı bir şekilde yoluna devam ediyor.
Honda Global de çok iyi bir marka olabilir ama Türkiye yönetimi çok kötü.
@mturker @NoFeaR Arızanın yaz aylarında başlamasından dolayı, Depo içi pompa ve Benzin deposu havalandırma sisteminizi araştırmanızı tavsiye ederim...Saygılar

Son düzenleme:

mturker

Özel Üye
@mturker @NoFeaR Yaz aylarında başlamasından dolayı, Depo içi pompa ve Benzin deposu havalandırma sisteminizi araştırmanızı tavsiye ederim...Saygılar

Hocam benzinle bir kaç dk calistiktan sonra lpgye geçiyor zaten araç, benzin depo içinin anlattığınız la ne gibi bı bağlantısı olabilir ki ?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam benzinle bir kaç dk calistiktan sonra lpgye geçiyor zaten araç, benzin depo içinin anlattığınız la ne gibi bı bağlantısı olabilir ki ?

Araç LPG de olsa bile…. Depo içi benzin pompası çalışmaya devam eder. Benzin motora kadar gider ve araç LPG de olduğu için yanmayan kullanılmayan benzin yakıt deposuna geri döner…bu bir kısır döngüdür….Yani depo içi pompa ve havalandırma sistemi de sorunsuz olması gerekir….Benzin deposunun içinde yeteri kadar hava olmaz ise aşırı vakumdan depo içi pompa görevini yapamaz hale gelir…En azından benzinde iken aracın teklemesine Stop etmesine neden olur…

Tam tersi durum da olabilir Buharlaşan benzin gazının da dışarı atılması gerekir…..Yaz aylarında sıcakta benzinde daha yoğun bir buharlaşma oluyor bilirsiniz acaba bu buharı atmama gibi bir sorun mu var ?. @NoFeaR arkadaşımızda ve sizde de yazın başlaması kaynaklı böyle bi tahmin geldi aklıma….

Belki daha önce böyle bir sorun ile karşılaşmış bi ustaya denk gelirsiniz diye…aklıma geleni yardımcı olmak adına yazdım…..sorununuz umarım yakın zamanda çözülür başına gelen herkese yardımcı olur...Saygılar

Son düzenleme:

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba benim stop etme ve silkeleme sorunu egr valf olduğu %90 kanıtlandı .
Farklı bı fc5 kasanın egr siyle değişim yaptım hiç bir sorun çıkartmadı. Tekrar kendi egr mi taktım malesef stop etti bol bol silkeledi.
Çıkma orjinal egr siparişi vericem. (Buldum)
Malum orjinal sıfırlar Honda parkda 14 bin küsur fiyat verdiler. O yüzden çıkmaya yöneldim.
Ürün geldiginde 3-5 günlük kullanım sonrası tekrar yazarim .

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba benim stop etme ve silkeleme sorunu egr valf olduğu %90 kanıtlandı .
Farklı bı fc5 kasanın egr siyle değişim yaptım hiç bir sorun çıkartmadı. Tekrar kendi egr mi taktım malesef stop etti bol bol silkeledi.
Malum orjinal sıfırlar Honda parkda 14 bin küsur fiyat verdiler. O yüzden çıkmaya yöneldim.

Sorunu çözdüğünüze sevindim.. @mturker Geri bilgi verdiğin için Teşekkürler..

Japoniş i (Yedek parçacı) aradın mı Egr İçin ?? Ordan da fiyat alabilirsin Hocam..

Ad Soyad
adem edim
Aracınız
Civic FC5 2020

Merhaba inşallah sorun tamamen çözülür. EGR aldığınızda tekrar bilgi verirseniz çok sevinirim. temmuz 6 için tekrar servisten randevu aldım. benim araç hem lpg hemde benzinde silkeleme ve stop ediyor.

mturker

Özel Üye
Merhaba inşallah sorun tamamen çözülür. EGR aldığınızda tekrar bilgi verirseniz çok sevinirim. temmuz 6 için tekrar servisten randevu aldım. benim araç hem lpg hemde benzinde silkeleme ve stop ediyor.
Muhtemelen sizinde problem egr üstad bence servise diyinki cihazla egr nin çalışma verilerine baksınlar öncelikle birde başka egr takip baksinlar.
Ayrıca çevrenizde fc5 sahibi varsa değiştirip test edin .

mturker

Özel Üye
Sorunu çözdüğünüze sevindim.. @mturker Geri bilgi verdiğin için Teşekkürler..

Japoniş i (Yedek parçacı) aradın mı Egr İçin ?? Ordan da fiyat alabilirsin Hocam..

İnşallah gelsin bakalım aldığımız egr %90 olan çözümü %100 kanitlayayim tekrardan yazicam.
Tşkler ilgi ve alakaniz için.

Geri