Civic FC5 Civic FC5 için en iyi otogaz

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de eski aracımda (Ford) devamlı Opet'ten alıyordum, Tercih sebebim ise uzun yolculuklarda yakıttan daha çok özellikle Lavabo-wc olarak Temiz ve bakımlı istasyonlar olması. Ailecek daha rahat ediliyor.
Opet yakıtlarında hiç sorun yaşamadım.
Ama BP yolumun üzerinde Opet gibi, oradan da deneyeceğim. Shell biraz ters kalıyor. Uzun yolculuklarda yine Opet derim.
Benim eski aracımda forddu. 8 sene kullandım . 6 yıl istisnasız aygaz kullandım. Sistem brc idi. Son zamanlarında filtre değişimlerinde fazla yağ,ve enjektörde sıkıntı yapmaya başladı. Bp ye geçtim. Benim focusnozun yolda 408 km yi hiç geçmezdi. Bp den aldığımda 460 km civarı gitti. Hem gidişi çok iyi oldu. Hem menzili arttı. Şimdiki aracımada bp den devam ediyorum . Yukarda bahsettiğim gibi. Sıkıntım yok ama servis shell den önerdi. Bi sürede orayı deneyeceğim. Ama artk opete yalnızca ihtiyaç için duruyorum

raptor

0
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben devamlı benzin&lpg shell'den alırım, sadece Ankara'da denk gelirse birde Güvercinlik'teki JAV'na ait Petrol Ofisinden alırım, lpg deposunu devamlı full lerim, en son Ankara-İstanbul arasında otobanda 125-130 ortalama hızda aracım 8 lt. lpg yaktı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de Opet Aygaz ile Kütahya-Ankara arasında 8,2 lt. yaktım.
Bu en iyi, katkılı katkısız vb. LPG konularında halen netlik yok, Biz kullanıcılar kendi deneyimlerimizle çözmeye çalışıyoruz.

Aracınız
Honda CRV
bende kapaklı bp den alıyorum..sanki km daha çok gidiyor gibi...benim asıl merak ettiğim bizim araçlarda benzin desteği varmı lpg de...ayarları nasıl görebiliriz acaba.eski aracımda atiker vardır.ayarları kendim yapıyordum

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bende 2018 eco var yeni aldım aracı 3 kere depoyu doldurdum 250-260 km gitti ortalama 31 lt yakıt aldım fakat bugün Opet'te 38.50 lt oldu ben dur dedim pompa takıryamayaya 105 tl de başladı durmadı aynı hızda gidiyordu adama durdurttum dedim bu ne abi ses gelmeye başladıktan sonra 20-30 tl alıyor dedi bu araç ortalama kaç lt alıyor ve o litre iLe kaç km gidiyor bu arada eco modum hep açık hep şehir içi kısa kullanıyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
LPG’yi hep Shell’den alırım. LPG bitse bile benzinde devam ederim, LPG li olan araçlar İçin size tavsiyem, kesinlikle Shell. Benzini hemen her istasyondan alıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bende 2018 eco var yeni aldım aracı 3 kere depoyu doldurdum 250-260 km gitti ortalama 31 lt yakıt aldım fakat bugün Opet'te 38.50 lt oldu ben dur dedim pompa takıryamayaya 105 tl de başladı durmadı aynı hızda gidiyordu adama durdurttum dedim bu ne abi ses gelmeye başladıktan sonra 20-30 tl alıyor dedi bu araç ortalama kaç lt alıyor ve o litre iLe kaç km gidiyor bu arada eco modum hep açık hep şehir içi kısa kullanıyorum

Eco modu açmayın isterseniz. Yine de siz bilirsiniz.
Tabanca attıktannsonra genelde gaz dolumunu durdururum ben. Pompacıya hiç bırakmam o işi. O kadar gaz alması tuhaf biraz.
Lpg shell tavsiye ettiler servisten.

akif

0
Aracınız
Shell'den iyisini göremedim. Uzun yolda
shell istasyonu bulamazsam biraz benzinle gidiyorum hiç olmadı bp'den alıyorum. Bp ile shell arasında da çok bir fark göremedim açıkçası ama alışkanlık olmuş shell çünkü yıllardır standartı hiç bozmadı. Go'nun lpg'si çok daha az menzil yapıyor onu denemiştim, opet aygaz arkadaşın aracında arıza lambası yakmıştı ilk defa başına geldiğini söyledi sonra onu bitirip başka istasyondan alınca arıza ışığı sönmüştü o yüzden opet'i kendi arabamda hiç denemedim.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Total ve Lukoil kullanan/deneyen oldu mu acaba arkadaşlar, yorumlarınızı alabilir miyim ?
Benzin ve LPG yorumları mümkünse.

Teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2016
Bende shell tercih ediyorum. Daha önce bir çok gaz denedim. Opette sorun yaşadım. PO gaz da aynı şekilde sorun yaşadım. Yaşadığım sorunda aracın hız sabitleyici açıkken zorlandığı durumlarda gazdan düşmesi idi. Araci yeniden çalıştırdığımda duzeliyordu. Ustanın tavsiyesi üzerine 1.5 senedir shell kullanıyorum. Herhangi bir problemde yaşamadım.

Geri