Civic FC5 Civic Fc5 Marş almama

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba benim aracım 2018 model eco elegance sorunum ise son 1 aydır aralıklarla ya çok geç marş alıyor yada alırmış gibi yapıp almıyor böyle bir sıkıntı yaşayan ve ya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arac kmsi 4 bin kusurde surekli olmuyor aslinda bugune kadar 3 yada 4 kez basima geldi onsememistim ama bugun tekrar yapinca suphelenmeye basladim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg vanasını kapatıp sabah öyle marş yapmayı denediniz mi ?

Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir. - Hüseyin Nihal Atsız

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun sabah cok net calisti bi daha ne zamn yapacak takip edecem. En son eylul ayinda memlekerte izne gitmistim ordan hatirliyorum gitmeden once 1 kez yapmisti o gunden beri yapmiyordu dun tekrar yapti. Adana tekbasi aradim bi ariza var diyemeyiz diyor yakit kaynakli olma ihtimali yuksek Bir ariza olsa surekli yapar 4 bin km ve 5 ay da 4 kez yapmasi ariza riskini azaltiyor diyor kullanmaya devam edin yolunuz dustuugunde ugrayin makineye baglayip ariza varmi gorelim ve lpg yi fabrika ayarlarina dondurelim dedi tekrar yaparsa durumu ve sonucu burdan paylasacagim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun sabah cok net calisti bi daha ne zamn yapacak takip edecem. En son eylul ayinda memlekerte izne gitmistim ordan hatirliyorum gitmeden once 1 kez yapmisti o gunden beri yapmiyordu dun tekrar yapti. Adana tekbasi aradim bi ariza var diyemeyiz diyor yakit kaynakli olma ihtimali yuksek Bir ariza olsa surekli yapar 4 bin km ve 5 ay da 4 kez yapmasi ariza riskini azaltiyor diyor kullanmaya devam edin yolunuz dustuugunde ugrayin makineye baglayip ariza varmi gorelim ve lpg yi fabrika ayarlarina dondurelim dedi tekrar yaparsa durumu ve sonucu burdan paylasacagim.

Hocam merhabalar...son durum nedir arıza geçti mi acab.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar Arkadaşlar,

Arkadaşımın aracında (2019 Civic Eco Executive) videolarda göreceğiniz üzere motor sıcakken stop edilip tekrar çalıştırmaya çalışırken meydana gelmiş.

Yorumu çözüm önerisi olan var mıdır, araç 24000km & servis bakımlıdır.

İlk durum:

Bayram tatili öncesi depo fullendikten (gaz) sonra benzilikte marş almadı (hava sıcaklığı 20 °C). Marş alamama 13:50 - 14:40 arasında marş almamış (aralıklarla 10 - 12 defa) marş denendikten sonra araç çalışmıştır.

İkinci durum:

Bayram tatilinde feribot sırasında marş almama sorunu nedeniyle arkadaşımın çok canını sıkmıştır. Bunda da yarım saaat civarı beklendikten sonra araç çalışmıştır.

Saygılar.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam motor sıcakken stop yapıp tekrar marş yaptığınızda çalışmıyorsa ve yarim saat civari bekleyip tekrar marş yaptığınızda çalışıyorsa çok çok yüksek ihtimal benzin pompası arızası veriyordur.
2019 eco elagance aracımda başıma geldi. Özellikle uzun yolda yapiyor. Benzin pompası aşırı isindigi icin pompa kendini korumaya aliyor. Garantiden değiştirdiler benzin pompasını benim aracin.

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrıca boyle bir durum başına gelirse marşı cok zorlamasın akü bitirir yarim saat 1 saat civarı beklesin çalışacaktır. Pompanın soğumasını beklemesi lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar Arkadaşlar,

Arkadaşımın aracında (2019 Civic Eco Executive) videolarda göreceğiniz üzere motor sıcakken stop edilip tekrar çalıştırmaya çalışırken meydana gelmiş.

Yorumu çözüm önerisi olan var mıdır, araç 24000km & servis bakımlıdır.

İlk durum:

Bayram tatili öncesi depo fullendikten (gaz) sonra benzilikte marş almadı (hava sıcaklığı 20 °C). Marş alamama 13:50 - 14:40 arasında marş almamış (aralıklarla 10 - 12 defa) marş denendikten sonra araç çalışmıştır.

İkinci durum:

Bayram tatilinde feribot sırasında marş almama sorunu nedeniyle arkadaşımın çok canını sıkmıştır. Bunda da yarım saaat civarı beklendikten sonra araç çalışmıştır.

Saygılar.
Geçmiş olsun hocam soğuk motor tek marş alıyor ise lpg sisteminden değildir. Uzun yol yapıp molalarda aracın zor çalışması benzin pompası fazla ısınmasından kaynaklı olabilir. Forumda bu konuda mevzu oldu ücretsiz değiştirmede yapıldı. Eklediğim konuya bir göz atın.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam motor sıcakken stop yapıp tekrar marş yaptığınızda çalışmıyorsa ve yarim saat civari bekleyip tekrar marş yaptığınızda çalışıyorsa çok çok yüksek ihtimal benzin pompası arızası veriyordur.
2019 eco elagance aracımda başıma geldi. Özellikle uzun yolda yapiyor. Benzin pompası aşırı isindigi icin pompa kendini korumaya aliyor. Garantiden değiştirdiler benzin pompasını benim aracin.

Teşekkür ederiz, depoyı tam dolu gezmek pompanın ısınmamasında etkili olur mu?

Geri