Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Genelde bu malzemeler strafordan yapılmaz. Darbeyi sönümlemesi için ne çok sert ne de yumuşak plastikten olmalı. İkisinin ortası diyelim ? ?
Hocam tampon demir köpüğünü bugün farklı birkaç parçacıya sordum, fiat ve hyundai araçlarda bu köpükten mevcut ancak hep siparişle temin edilen bir malzemeymiş, kimsenin elinde hazırda yok. Strafor tarzı bir malzeme ama özel bir yumuşaklık özelliği var diye düşünüyorum.
Şu anda linea tampon demir köpükleri görsel olarak elimdeki tampon demirine uyacak gibi görünüyor.
Biraz daha araştıracağım ama muhtemelen bu köpükten sipariş verip, tampon demirine yapıştırdıktan sonra monte ettirmeyi düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Donanımhaberde bu forumu takip edenler olduğunu açılan konulardan biliyordum ama son zamanlarda bu forumda konuştuğumuz konular sıkça donanımhaberde de belirmeye başladı, sanki bizim karşılaştığımız sorunları özellikle donanımhaber'e taşıyanlar var :unsure:

Ekleme: Muhtemelen bu konuları açanlar Civic sahibi olmayan ama nedense bu foruma bakanlar gibi görünüyor :cautious:
Sırf bu şekilde bir markayı karalama veya yüceltme sevdalıları yüzünden donanımhaberden üyeliğimi bile silmiştim, kararımın ne kadar doğru olduğunu tekrardan görüyorum.

Ekli dosyalar

• 1595780092180.png
    1595780092180.png
    17.2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Aracınız
Ben de anlamıyorum hep kötülüyorlar. Beğenmeye bilirsin ama markaya karşı linç kampanyası var gibi tavır alıyorlar. Ben gayet memnunun hem şanzımanından hem motorundan, şehir içi/dışı konforundan. Benim her ihtiyacımı karşılıyor. Gaza basınca uçup kaçmıyor ama öyle bir beklentim de yok. İhtiyaç olduğunda kulakçıklardan her türlü tatmin ediyor.

Kün feyekün..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Donanımhaberde bu forumu takip edenler olduğunu açılan konulardan biliyordum ama son zamanlarda bu forumda konuştuğumuz konular sıkça donanımhaberde de belirmeye başladı, sanki bizim karşılaştığımız sorunları özellikle donanımhaber'e taşıyanlar var :unsure:

Ekleme: Muhtemelen bu konuları açanlar Civic sahibi olmayan ama nedense bu foruma bakanlar gibi görünüyor :cautious:
Sırf bu şekilde bir markayı karalama veya yüceltme sevdalıları yüzünden donanımhaberden üyeliğimi bile silmiştim, kararımın ne kadar doğru olduğunu tekrardan görüyorum.

İnsan gibi güzel bilgiler öğrenmek isteyenlere kapımız açık. Link attığınız konuya baktım. Ne kadar seviyesiz yorumlar var. İyice tartışma programına çevirmişler. Donanım haberin yöneticileri nerede? Konuyu silip tartışanları şutlayacan o kadar!

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
İki forumda da yer alanlardanım. Haklı bir eleştiri konusu, alınmaya gerek yok. Donanım forumu zaten hep böyle sataşma ve prim yapma üzerine kurulu, eski güvenilir bilgi akışını sağlayan çok az üye kaldı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eleştiri hususunda zaten öncelikle eleştiren biziz, bu konuda da çözüm önerisi arayan yine biziz.
Anlayamadığım neden yıllarca o forumda böyle bir konu açılmadı da biz bu forumda tartıştıktan sonra ortaya çıktı?
2005ten 2015e kadar satılan araçlarda bu parça yokken nerdeydiler?
Zaten güncel kasa Civic FC5lerde zaten bu parça mevcut, eski kasalarda olmamasını yıllar sonra mı farketmişler :cautious:

Aracınız
Arkadaşlar ortamda piyasada şöyle bir durum var. Herkes kendi aracını markasını sever ve tavsiye eder.
Demirle ilgili bende olumsuz düşüncedeyim. Ticari accent te bile olan bir parçanın 3 kasadır civicte olmayışının açıklaması yok.
Ben honda öncesi hep alman araç kullandım ve sahip oldum.
2008 dizel focustan, 2010 corsaya, 2011 fiestaya kadar...
Şunu net söyleyim kasa, şase, kaporta, yalıtım olarak kesinlikle daha iyiler. Ama bu iyilik uzun vadede gitmiyor çünkü yarı otomatik şanzumandan çok çektim ve kendimi burda buldum. Hepsi bir arada maalesef yok. Sanayide bakım harici japon pek olmaz buda bir gerçek.
Açık söyleyeyim fb7 kasadaki tork konvertörü octovia ya koysalardı evin önünde o dururdu. Ama hondayıda hem arızasız hem şanzuman hemde sürüş keyfi sebebiyle çok sevdim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar ortamda piyasada şöyle bir durum var. Herkes kendi aracını markasını sever ve tavsiye eder.
Demirle ilgili bende olumsuz düşüncedeyim. Ticari accent te bile olan bir parçanın 3 kasadır civicte olmayışının açıklaması yok.
Ben honda öncesi hep alman araç kullandım ve sahip oldum.
2008 dizel focustan, 2010 corsaya, 2011 fiestaya kadar...
Şunu net söyleyim kasa, şase, kaporta, yalıtım olarak kesinlikle daha iyiler. Ama bu iyilik uzun vadede gitmiyor çünkü yarı otomatik şanzumandan çok çektim ve kendimi burda buldum. Hepsi bir arada maalesef yok. Sanayide bakım harici japon pek olmaz buda bir gerçek.
Açık söyleyeyim fb7 kasadaki tork konvertörü octovia ya koysalardı evin önünde o dururdu. Ama hondayıda hem arızasız hem şanzuman hemde sürüş keyfi sebebiyle çok sevdim.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kesinlikle katılıyorum.Öncesinde bende de megane2 vardı oda tork konvertörü idi ama arabayı ileri itmekden vazgecmedi 1 den 2 ye atarken .sattım. hatta şanzımancıyada götürdüm cihaza bağladık hata yok dedi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Daha montajı yaptıramadım, montaj için 2 kaportacıya sordum, biri bana garip garip bakarak ben onu bilmem diyip kestirip attı, diğeri de 150 lira istedi.
Bende müsait zamanda tampon demirine ek köpük uydurarak kendim monte etmeye karar verdim, müsait bir günde uğraşırım artık :)

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
FB7 arka tampon koruma demiri elzem bir ihtiyaç gibi görünüyor. Biz tedbirimizi alalım, gerisi tevekkül. Allah kimseye kaza bela vermesin. Bugün Şnt'ye fiyat sordum. Ürün+montaj fiyatı bekliyorum.

Geri