Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlk dolumumu yaptim.
100kmde 8.17 litre lpg yakti
Benzini olcemedim ancak prins uretici 100 km de max 0.5 litre diyor.

Yani 24.4 Kr lpg + 3.4 Kr benzin
Total=27.8 Kr
Karma tuketim diyebilirim Yol bilgisayari 6.0 gosteriyordu. Sonraki dolumlarida ekleyecegim.
Uzun yol tüketimlerimiz aynı.

Bende uzun dönem benzin tüketimini ölçme fırsatım oldu onu paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar tam depo benzin ile km yi sıfırlamıştım. 1395 km yol yaptım. Bunun içinde şehir içi ve dışı da var. Depo göstergem yarımın altına düştü. Biraz tereddüt ettim acaba fazlamı benzin yakıyor diye benzin deposunun resetleme si için 40 TL benzin aldım. Depo bir anda ful oldu. Madem öyle tam doldur dedim pompacıya tıka basa 65 TL lik benzin aldı. 65/1395=0,046 yani km de 4,6 kuruş. Tabi bu tüketim de 1 gün benzinde kullanmam (o gün çok kullandım ama kaç km yaptım bilmiyorum) ve depo tamamen bittiğinde benzinle istasyona gitmelerimde var.

Bence şu vaziyette gayet makul bu değerler. Ve fazla fazla hesapladım.

İlk dolumumu yaptim.
100kmde 8.17 litre lpg yakti
Benzini olcemedim ancak prins uretici 100 km de max 0.5 litre diyor.

Yani 24.4 Kr lpg + 3.4 Kr benzin
Total=27.8 Kr
Karma tuketim diyebilirim Yol bilgisayari 6.0 gosteriyordu. Sonraki dolumlarida ekleyecegim.
Uzun yol tüketimlerimiz aynı.

Bende uzun dönem benzin tüketimini ölçme fırsatım oldu onu paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar tam depo benzin ile km yi sıfırlamıştım. 1395 km yol yaptım. Bunun içinde şehir içi ve dışı da var. Depo göstergem yarımın altına düştü. Biraz tereddüt ettim acaba fazlamı benzin yakıyor diye benzin deposunun resetleme si için 40 TL benzin aldım. Depo bir anda ful oldu. Madem öyle tam doldur dedim pompacıya tıka basa 65 TL lik benzin aldı. 65/1395=0,046 yani km de 4,6 kuruş. Tabi bu tüketim de 1 gün benzinde kullanmam (o gün çok kullandım ama kaç km yaptım bilmiyorum) ve depo tamamen bittiğinde benzinle istasyona gitmelerimde var.

Bence şu vaziyette gayet makul bu değerler. Ve fazla fazla hesapladım.
O zaman prinsin belirttigi 100 km de en fazla 0.5 litre deger dogru cikiyor diyebiliriz. Sirali sistemlerde devamli yakmasada ilk birkac yuz metre kisin bazen km surekli benzinde gittigi icin ayni hesaba geliyor sanirim.

O zaman prinsin belirttigi 100 km de en fazla 0.5 litre deger dogru cikiyor diyebiliriz. Sirali sistemlerde devamli yakmasada ilk birkac yuz metre kisin bazen km surekli benzinde gittigi icin ayni hesaba geliyor sanirim.
100 km de 0,5 litre doğrudur. Kışın en soğuk zamanda birdaha ölçeceğim. Ama ben sisteme güvendim. Ne diyorsa o.

Arkadaslar modul icin gerekli parca geldi suan taktik depo olmasi gerektigi yere geldi yani benzin ibre problemimde cozulmus oldu bilginiz olsun.
Benzin en dipteydi her calistirdigimda yakit az diyordu artii boyle. Bu cok iyi olru greksiz strese girmistim bos yere benzin atacaktik depoya..

Ekli dosyalar

• IMG_20191005_160548.jpg
    IMG_20191005_160548.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 72
Bahsettiğiniz modül prinsin mi? Benzin düşme sorununu tamamen kaldırdı mi?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Modul neyin bilmiyorum ama prinsin semasini acip montaji ona gore yaptilar arka koltuk altina. Sanirim prins kitin yanina koyuyormus bunu. Abi dedim calismiyormus bu modul adam guldu calismasa prins koyarmi abi kitin yanina dedi.

Ayrica daha modul takili pek bir yol yapmadim. Ama ibre bos gosteriyordu takilir takilmaz gercek yerini gosterdi bakalim kullandikca neler olacak. Yine buradan bilgi verecegim.
Benimkinin yanında gelen çalışmamıştı. Benzin olan depoyu boş göstermişti. çıkarttık. Prins başka bir modül yollayacak bekliyorum bende. İnşallah çözülmüştür problem.

Geri