Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
son kasa focus ta tam 8 ileri tork konvertörlü şanzıman var.
Hocam Focusta iyidir, sağlam kemikli ve yalıtımı daha iyi fakat powershift.

Piyasadaki dsg, edc, powershift, mmt... hepsi aynı gibi. Bildiğim kadarıyla getrac firmasının ve markalar lisans alarak kendilerine adapte ettiler.

Şuan bizde satışı olmayan 2019 jetta torklu tam otomatiğe geçmiş. Nette bilgileri mevcut.

Otomatik şartı varsa öncelikle ya tam otomatik ya cvt olmalı bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bilimsel olarak anlattim ya okumadin ya anlamadin simdi senin anlayacagin dilden anlatayim;

Vtec2 ye ben lpg taktigimda bayiler bu arabaya lpg mi takilir diyip bayiye sokmuyorlardi bakim icin. Ancak artik kendileri takip garanti veriyorlar. Onlar bayinin garanti vermesiyle lpg araca uyumlu olmuyor ? Simdi uyumsuz diyorsun yarin rs e lpg takip satmaya baslayinca aa uyumluymus mu diyeceksin?

Anlatmana gerek yok LPG cekışı düşürür 2+2=4 yaptığı gibi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

182 hp miz var cebimizde varsin 170 e dussun bize yeter. Sizde km de 70 kurus benzinle mutlu olun ne diyim daha
Aynen katılıyorum. Ben sizin kadar detaylı ölçüm yapamadım ama şehir içi dışı karışık 29-32 kuruş arasında yakıyorum. Biraz önce lpg aldım km yi yakıta böldüğümde 30 kuruş tüketim yaptığımı gördüm. Çok memnunum. Sizin depo biraz büyük herhalde benim aracım la bir depoyla en fazla 400 km gördüm. Benimki 46 litre ama en fazla 33 litre alıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
182 hp miz var cebimizde varsin 170 e dussun bize yeter. Sizde km de 70 kurus benzinle mutlu olun ne diyim daha
Bak orası ayrı konu .....senin aracta turbo var yapacak tabi... Atmosferik den böle bişi beklememiz sacma olur zaten benim demek istediğim LPG ile aynı performansı hıc bir zaman alamasssınız ..

Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg'li araçların en büyük düşmanı yüksek sıcaklıktaki egzoz gazıdır. Turbo gibi hassas bir parçayı da egzoz gazı tahrik eder. Bu bile benim için turbo araca lpg takılmamasını gerektiren başlı başına bir etken. Bunun yanında hava akış metre, westgate, intercooler vs gibi parçalar da mevcut. Her parça ayrı bir risk. Bujinin,aks körüğünün bile orjinalini bulamıyoruz, bulsak bile çok pahalı. Turbo ve diğer komponentlerin fiyatını düşünemiyorum. Madem amacımız tasarruf, bunun için kendini kanıtlamış bir motor ve lpg kiti en iyi seçim olacaktır. Yaklaşık 8000 tl karma veya 12-13000tl sıvı sistem ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Arkadaşımız yukarıda eco ve eco olmayan araçların motorlarının aynı olduğunu söylemiş. Maalesef yanlış. Eco motorlarda lpg için iyileştirilmiş parçalar var ki honda zaten bu araçlara 150.000 km garanti verdi. Bunu insanlar pek bilmiyor. Katalizörden elektrik tesisatına kadar farklılıklar var.Bununla ilgili basın bültenleri, haberler ve fotoğraflar vardı araştırısanız bulursunuz sanırım.

Birde şöyle bir yorumum olacak;
Son zamanlarda markalar düşük emisyon için direkt enjeksiyon turbo motorlara geçtiler özellikle avrupa pazarı için. Ülkemizde de gün geçtikçe sayıları artıyor. Bundan pay almak isteyen, para kazanmak isteyen lpg firmaları bu motorların lpg'ye uyumlu olduğunu söyleyen videolar çekiyorlar veya forumlara yazıyorlar vs. Siz herhangi bir lpg firmasına gittiğinizde aracınız ne olursa olsun aracınız bir lpg kiti önereceklerdir dediğim gibi sonuçta insanlar bundan para kazanıyorlar.

Umarım rs sahipleri en az 100000 km sorunsuz binerler ve Honda'nın bu işte ne kadar iyi olduğunu bir kez daha görürüz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Lpg'li araçların en büyük düşmanı yüksek sıcaklıktaki egzoz gazıdır. Turbo gibi hassas bir parçayı da egzoz gazı tahrik eder. Bu bile benim için turbo araca lpg takılmamasını gerektiren başlı başına bir etken. Bunun yanında hava akış metre, westgate, intercooler vs gibi parçalar da mevcut. Her parça ayrı bir risk. Bujinin,aks körüğünün bile orjinalini bulamıyoruz, bulsak bile çok pahalı. Turbo ve diğer komponentlerin fiyatını düşünemiyorum. Madem amacımız tasarruf, bunun için kendini kanıtlamış bir motor ve lpg kiti en iyi seçim olacaktır. Yaklaşık 8000 tl karma veya 12-13000tl sıvı sistem ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Arkadaşımız yukarıda eco ve eco olmayan araçların motorlarının aynı olduğunu söylemiş. Maalesef yanlış. Eco motorlarda lpg için iyileştirilmiş parçalar var ki honda zaten bu araçlara 150.000 km garanti verdi. Bunu insanlar pek bilmiyor. Katalizörden elektrik tesisatına kadar farklılıklar var.Bununla ilgili basın bültenleri, haberler ve fotoğraflar vardı araştırısanız bulursunuz sanırım.

Birde şöyle bir yorumum olacak;
Son zamanlarda markalar düşük emisyon için direkt enjeksiyon turbo motorlara geçtiler özellikle avrupa pazarı için. Ülkemizde de gün geçtikçe sayıları artıyor. Bundan pay almak isteyen, para kazanmak isteyen lpg firmaları bu motorların lpg'ye uyumlu olduğunu söyleyen videolar çekiyorlar veya forumlara yazıyorlar vs. Siz herhangi bir lpg firmasına gittiğinizde aracınız ne olursa olsun aracınız bir lpg kiti önereceklerdir dediğim gibi sonuçta insanlar bundan para kazanıyorlar.

Umarım rs sahipleri en az 100000 km sorunsuz binerler ve Honda'nın bu işte ne kadar iyi olduğunu bir kez daha görürüz.
aynen bu LPG firmaları hibrite bile LPG taktı yakında dizele bile takarlarsa şaşırmam sorunsuz diye de milleti aklını karıştirirlar...

akif

0
Aracınız
Uğur Hocam sen olumsuz yorumlara bakma. 125 hp atmosferik motor lpg ile uyumlu ama performans yok spor kullanayım deseniz elektrik süpürgesine bağlıyor sanıyor sunuz araba aya çıkacak ama hız 120 km olmuş. RS 1.5 182 hp ile gaza dokunduğunuzda verdiği haz apayrı. Mesela Rs'ı sürdükten sonra benim atmosferik fb7 gram zevk vermedi aklım kalbim RS'da kaldı. O yüzden lpg takacaksan atmosferik al lafının bir manası yok 'bence' 182 hp gibi bir makine varken 125 hp'ye şahsen katlanamam lpg'nin vereceği riski göze alır gücün ve lpg ekonomisinin keyfini sürerim varsın 182 hp değilde 175 hp olsun. Lpg ile uzun vadede sıkıntı olur mu olmaz mı görücez ama prins kaliteli kitler koydu bu zamana kadar. Açıkçası potansiyel bir RS müşterisi olarak tecrübelerinizi takipteyim hocam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Adamlar her kitleye arac yapmıs ekonomi fc5 Eco ,gencler için RS hız tutkunları için ise typer bunu zorlamanın bi anlamı yok biz ona bakarsanız az yaksın diye Ferrari ye bile LPG takan bi milletiz onun ıcın bi daha bu konu Hk yorum yapmayacağım ne desem boş bu arada yukarıda arkadaş iki sene garanti veriyo dior bu iki sene garanti yı sağlam oldugundan yada guvendıgınden deıl Yasal zorunluluktan verıyor... Bunu belirteyim...

Adamlar her kitleye arac yapmıs ekonomi fc5 Eco ,gencler için RS hız tutkunları için ise typer bunu zorlamanın bi anlamı yok biz ona bakarsanız az yaksın diye Ferrari ye bile LPG takan bi milletiz onun ıcın bi daha bu konu Hk yorum yapmayacağım ne desem boş bu arada yukarıda arkadaş iki sene garanti veriyo dior bu iki sene garanti yı sağlam oldugundan yada guvendıgınden deıl Yasal zorunluluktan verıyor... Bunu belirteyim...

Ben de sizin kafanızdaki bu berlin duvarlarına bir anlam veremedim .Teknolojinin nici n bu kadar karsisindasiniz?
Söz konusu teknoloji ise olmaz diye birşey yoktur . Bu atmosferik motor ne zamana kadar devam edecek ?
Defteri çoktan kapatılmış bir motor tipi bu.Lpg sektörü kapısına kilit vursun o halde !
Varolmaya devam edeceklerse turbo araçlara lpg uyumunu yapmak zorundalar .Şu an birçok turbo benzinli araca "vay efendim olmaz"dediginiz lpg sistemi uygulanıyor.Yukarida verilen garanti yasal garantidir vs demissiniz buyrun sizi forda alalim.Gidin sorun ecoboost lpgli araç veriyorlar size .2 yıl ford garantisi altında
Birşeyler paylaşıyorsanız altıni doldurarak konuşun . Yok genci şunu alacakmış yaslisi bunu vs
Sizin icin kotu bi haberim var 2021 de Honda fabrika çıkışi garantili lpgli 1.5 turbo üniteleri satışa çıkaracak . Üzgünüm

Geri