Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba,
Onun çok önemli olduğunu düşünmüyorum çünkü benzini baz alarak hesaplıyor.
Lpg Ortalama bir depoda sürüş kullanıma bağlı 280 - 300 km gidiyor
Benzine göre daha az yakıyor ve bu değerler ağırlıklı şehir içi
Hocam nasil onemi yok demekki kullanimlarimiz yada mesafe motor sicakligi bakimindan bayagi farkli ben 27 kr tuketiyorum siz 40 kr ortada buyuk bir fark var sebebini merak ediyorum. Ben benzinde kullansam 6.9 litre tuketecektim buda ortalama surus rs icin normal bir deger siz nasil 10 litrelere ciktiniz 10 km yapmadan yolculuk bitiyorsa cok normal yada daha uzun bir surus yapiyorsaniz ve cok sert suruyorsaniz yine normal ama baska bir sebep varsa irdelenmeli...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar,
Bahsetmiş olduğunuz değerleri yakalamak için
125 km hız altında ani kalkış ve hızlanmalardan
Vazgeçip devrinde kullanmak demek anlamına geliyor. Sakin bir sürüş stili.
Bunu yaptığınız sürece tüm araçlar az yakar
Ve böylece lpg gerek kalmaz.
Bu araç yukarıda bahsedilenlerin dışında hareket etmeli yapılış amacı budur.
Bir konuda hem fikiriz benzine göre daha az yakıyor ama tepkileri daha yavaş.
Aracınızda kış lastik var mı ?
Benzin deponuz dolu mu ?
Lpg deponuz dolu mu ?

Az once ben dolum yaptim 462 km 125 tl yakti 3.39 kr dan lpg aldim
Yol bilgisayari 6.9 gosteriyordu lpg yi yine tam %17 fazlasini yani 8.0 litre yakmis. Artik lpgye gecmeyi dusunen acaba lpg de ne yakarim diye merak edenlere yaktiginiz benzinin %17 fazlasini hesaplayabilirsiniz rahatlikla diyebilirim. Benzini inanin hesap etmeye degmez eski sirali sistemden az yakiyor desem yemin etsem basim agirmaz :)) ama yinede en kotusunu 100 km de 0.5 litre benzini ekleyebilir hesapta hata istemeyenler
Benimde ortalama tüketimim 8 litre gösteriyor lpg tüketimim her defasında yaklaşık 9.3 litre çıkıyor. Yani dediğiniz gibi %17 benim aracımda da aynı şekilde fark oluşuyor. Nazar değmesin çok çok memnunum.

Aracınızın bakımlarını nerede yaptırıyorsunuz? Ben şanzıman yağı harici servise gitmeyi düşünmüyorum. Tanıdık ustam da var. Hondacı.
Rixenberg diye bir filtre buldum alışveriş sitelerinde, Honda 1.5 vtec turbo için hava filtresi çıkarmış, malum dışarıda bulunmuyordu hava filtresi. Nette rixenberg filtreler için çok olumlu yorumlar gördüm. Var mı fikri olan?

Bilgiler icin tesekkurler %17 yu percinlemis olduk diger arkadaslar icin altin gibi bir bilgi. Bu oran sayesinde lpg nin dandik ve iyi oldugu yerleride ayirt edebilecegiz. Bakim konusunda tam olarak karar veremedim ancak bende sanziman yagini serviste degistiririm. Filtreleri kendim degistirebilirim 0.30 yagimi alip servise yag ve yag filtresi icin guzel fiyat verirlerse gidebilirim. Avrupa yakasinda beylikduzu tarafinda guvenebilecegim bir usta bulursam onada gidebilirim

Tapa gaz ile pedal altindaki kick down tusunu kullaniyor suren arkadas. İbreye bakin nasil yukseliyor hiz.
Cvt tam vites geçecek gazi bırakıp bırakmama kararsızlığı var .Hiz artıyor ama araç iğrenç şekilde bağırıyor . Bu araç normalde böyle gitmeli
Videodaki gibi değilse dediğim gibi ya lpg ya da kullanıcı acemiligi

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Lpg den kaynaklı ilk aldığım gün hissettim çünkü yazılım ile vites geçişleri değişmiş fakat beni rahatsız etmiyor. Eğer çok uzun sürüyor ise kendiniz de vitesi değiştirebilirsiniz.

Geri