Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

L
İnsanlar güvenlik emniyetlerini neden iptal edip kendilerinin ve sevdiklerinin canlarını düşünmez anlamış değilim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Lpg en dolu hali 4.5 atmosfer basinci depolarin satisa sunulmasi icin 105 atmosfer test basincini gcmesi gerekiyor. Peki neden %20 bos birakikiyor derseniz. Bir yanginda kaldiginda olurda tahliye valfi calismazsa infilak suresi %100 dolu haline gore biraz daha uzun surer.

Saygilar

Aracınız
Civic FC5 2017
Yakıt konusunda ben de 1.4 tsi 125ps deb RS e geçen biri olarak, evet biraz ürkütebiliyor durum ama ben ortalama hesapla aylık bazda günlük 15 km yaparken (hadi yazın +3000km yapsam) günlüğe 20 kö düşer) hiç gerek görmedim. Daha 1 haftadır RS kullanıyorum, merakla galerinin aldığı 100tl lik benzinin ışığı yakmasını bekliyorum ki doldurup aynı yerde ne yakacak göreyim. Bu arada averaj 9,3 gösteriyor, bence imkansız bu değer. Muhtemel agresif denemelerimde hoplattım onu :) Samsun çok yaktırabilecek bir şehir değil en azından.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben dizel den geçtim lpg li aracımda hiç olmadı bu zamana kadar hep dizel kullandım. Yakıtı anormal çok değil ama ben senede en az 25000 km yol yapıyorum. Benzinli ve güçlü arabanın uzun yoldaki keyfini çok beğendim. Güvenlik konusunda da hiç bir şüphem yok bakımları düzgün yapıldığında gayet güvenli olduğunu düşünüyorum. Zaten güvensiz bir sistem olsaydı yıllardır avrupada kullanılmazdı. Teknolojiside çok gelişti. Maalesef ülkemizde ayıp görülen bir eylem araca lpg takmak ama ben öyle düşünmüyorum. Çok tasarruflu ve çok daha keyifli yakıtı düşünmeden biniyorum aracıma buda mutluluk veriyor.

Aracınız
Ben de bir ara samandıra ptalini dusundum ama cesaret edemedim. Ama iptal yapsaydım da 42lt lik depoma 35lt civarı alacaktım. Su haliyle 30lt gecmiyo aldığı miktar. Bu sekilde bir sıkıntı olurmuydu acaba.

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de bir ara samandıra ptalini dusundum ama cesaret edemedim. Ama iptal yapsaydım da 42lt lik depoma 35lt civarı alacaktım. Su haliyle 30lt gecmiyo aldığı miktar. Bu sekilde bir sıkıntı olurmuydu acaba.

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben 10 senedir 45 litrelik depoya 43 litre aliyorum sikinti yasamadim. Kimseye yapin demem. Kullandigimi soyluyorun diger turlu ozellikle uzun yolda uygun fiyatli istasyonlardan alma ihtimali kalmiyordu boyle olunca menzilim 580 i gecti artik deponun degil kendi istedigim yerden gaz aliyorum.

Benim aracım sedan RS, prins in kendi modülü varmış ama olmadı söktürdüm aynı gün test aşamasında.

Benzin deposu full şuanda hiç düşmedi ama menzil sürekli düşüyor.

Bagaj için yalıtım köpüğü alıp yanlara koyulacak onuda 1000 bakımında yaptıracağım. Müsait olduğumda fotoğraf çekerim.
Cevap icin cok tesekkurler sanirim sizin aracinizda benimki gibi hb. Bende yarin kapora birakacagim olursa 47 litrelik 18cm depo taktiracagim eski aracimda oldugu gibi samandira iptali yapacagim 44 yada 45 litre gaz alacak sehirici 10 litre yaksa 450 km yapar ve yeterli benim icin. Bagaj depo yanlari icin nasil cozum buldunuz foto paylasma sansiniz varmi? Ve benzin gostergesi dusmemesi icin modul takildi mi?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Garanti konusu kafanızı karıştır mıyor mu?
Yada HondaTR ile görüştünüz mü bu konuyu. Motor %100 garanti dışı kalıyor ama şanzıman vs onlar sıkıntıya giriyor mu ?

Ve ya lpg şirketi motora garanti veriyor mu ? Herhangi bir motor arızasında lpg şirketi karşılayacak mı masrafları?

Garanti konusu kafanızı karıştır mıyor mu?
Yada HondaTR ile görüştünüz mü bu konuyu. Motor %100 garanti dışı kalıyor ama şanzıman vs onlar sıkıntıya giriyor mu ?

Ve ya lpg şirketi motora garanti veriyor mu ? Herhangi bir motor arızasında lpg şirketi karşılayacak mı masrafları?
Ben garantisiz bir şekilde 3 yıl dsg şanzımanlı dizel octavia kullanmış biri olarak garanti konusunu pek takmıyorum.

Ekstra ücret karşılığı motor sigortası yapılıyor. Ben yaptırmadım ama düşünüyorum.

Honda'nın 6 yıl garanti olayını ben tamamen müşterilerini söğüşleme taktiği olarak görüyorum. 500₺ ye bitebilecek bakımı 1100₺ gibi rakamlara yapıyorlar zaten olası bir arızanın masrafını müşteriden önceden almış oluyorlar.

Şanzıman bakımlarını yetkili serviste yapmayı düşünüyorum o konuda görüşmedim Hondayla ama sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Arabama iyi bakarım. Bakımlarını aksatmam. Orijinal parça kullanırım. Yinede masraf çıkarsa ona yapacak birşey yok.

Hangimizin garantisi varki bu hayatta.

Merhaba,

Şehir içi yakıt tüketimini ölçme fırsatım oldu. Son doldurduğumda 31 litre almıştım. Tam olarak bitene kadar kullandım. 370 km yol yaptım. Lpg yi 2.99₺ opetten alıyorum. 93/370=0,251 gibi bir tüketim çıktı. Litre olarakta 31/3,7=8,37 yani 100 kmde 8,37 litre lpg yakmışım.

Benzin konusuna gelecek olursak,

Depom full, bunun zararlı olabileceğini duydum. O yüzden benzin deposunu yarıya getirene kadar benzin almama kararı aldım. Ama şunu söyleyeyim depo göstergesi düşmedi menzil sürekli düşüyordu oda 90 kimlere gelince birden 5er 5 er artmaya başladı. Kendiliğinden resetlendi. 502 kmye kadar geldi. Benzini fullediğimde 580 km falan yazardı menzilde ortalama 7.5 larda falan olurdu hadi biz 8 diyelim. Yaklaşık 5-6 litrede benzin yakmıştır diye düşünüyorum. Tabi iki lpg arası benzinle kullandığımda var bunun içinde oda yaklaşık 30 km falandır. Yani benzini hesaplamak zor biraz.

Bu üçüncü ölçümümdü arkadaşlar. Birde şu dikkatimi çekti. Bundan öncekinde 31 litre almıştı depom. Şimdi aynı pompa dan 33 litre aldım. Ve depom 47 litre %80i dolsa yaklaşık 37-38 litre alması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu biraz kafamı karıştırdı açıkçası.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende 48'lik simit var. Max 35 aldı. %80'nin üzerinde 3-4 litre depoda gaz bulunur. Sistem basınçla çalışıyor. Bu yüzden istediğiniz şekilde almayabilir. Sizde sistem yeni olduğu için zamanla artış görebilirsiniz.
Merhaba,

Şehir içi yakıt tüketimini ölçme fırsatım oldu. Son doldurduğumda 31 litre almıştım. Tam olarak bitene kadar kullandım. 370 km yol yaptım. Lpg yi 2.99₺ opetten alıyorum. 93/370=0,251 gibi bir tüketim çıktı. Litre olarakta 31/3,7=8,37 yani 100 kmde 8,37 litre lpg yakmışım.

Benzin konusuna gelecek olursak,

Depom full, bunun zararlı olabileceğini duydum. O yüzden benzin deposunu yarıya getirene kadar benzin almama kararı aldım. Ama şunu söyleyeyim depo göstergesi düşmedi menzil sürekli düşüyordu oda 90 kimlere gelince birden 5er 5 er artmaya başladı. Kendiliğinden resetlendi. 502 kmye kadar geldi. Benzini fullediğimde 580 km falan yazardı menzilde ortalama 7.5 larda falan olurdu hadi biz 8 diyelim. Yaklaşık 5-6 litrede benzin yakmıştır diye düşünüyorum. Tabi iki lpg arası benzinle kullandığımda var bunun içinde oda yaklaşık 30 km falandır. Yani benzini hesaplamak zor biraz.

Bu üçüncü ölçümümdü arkadaşlar. Birde şu dikkatimi çekti. Bundan öncekinde 31 litre almıştı depom. Şimdi aynı pompa dan 33 litre aldım. Ve depom 47 litre %80i dolsa yaklaşık 37-38 litre alması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu biraz kafamı karıştırdı açıkçası.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri