Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selam arkadaşlar bundan yaklaşık bir ay önce aracıma LPG taktırmışım. Onunla ilgili bir video çektim bagaj kısmı daralmıştı ona değindim bu ilk video umarım olmuştur. Eksik birşey olursa yazın cevaplarım.

Hocam elinize sağlık, çok bilgilendirici bir video olmuş, bagaja yaptırdığıniz parça çok iyi düşünülmüş :)
Uzun dönem tecrübelerinizi de bekliyoruz :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Açıklayıcı bir video, teşekkürler, agziniza sağlık, iyide km yapmışsınız, uzun yolda.
Selam arkadaşlar bundan yaklaşık bir ay önce aracıma LPG taktırmışım. Onunla ilgili bir video çektim bagaj kısmı daralmıştı ona değindim bu ilk video umarım olmuştur. Eksik birşey olursa yazın cevaplarım.

FC5_ELEGANCE

İyi günler Uğur bey video paylaştım görmüşsünüzdür ancak sizin taktırdığımı simit lpg tankını nasıl uyguladılar çok merak ettim sizin için sakıncası yoksa bagaj havuzunu kaldırıp açıktan bir iki resim atarmısımız.
Arkadaslar bende dun vsi2 di prins ile araniza katildim. Bagajin son hali bu ancak sag ve sol tarafta bagaj havuzunun altinda bosluklar var bunlari sert kopuk ile doldurmam lazim. İlk dolum 34 litre aldi. 38 falan almazsa benim icin uzun yolda eziyet olur. Bakalim 2. Dolumu bekleyecegim.

Ekli dosyayı görüntüle 254412

Hocam günaydın, size de hayırlı olsun. bir foto da siz ekler misiniz? Bagajda yer kalmadı demişsiniz de merak ettim nasıl montaj yaptıklarını. Selamlar
Hocam ay otogazda bahri abim sag olsun bagak cok kuculmesin diye yuksekligi az yani 18 cm olan ve genis olan az bulunan depodan buldu gunlerce aradi. Ordan 2 cm kazandim ustelik depo 47 litrelik. Bede altta 3 adet cikinti vardi hatirlarsaniz onlarinda hafiften ustlerini ezdirdim altinda birsey olmadigi icin ordanda biraz kazandik gayet hos oldu. Sizin yukseklikte 52 litrekik depolar vardi halbuki bu araca en takilmayacak depoyu tamislar malesef.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sedanlarda da stepne boşluğu Hatchback araçlar gibi dar mı yoksa tam boy stepne alacak kadar geniş mi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef dar. Bagaj yükseldi. Yanlarına köpük kesip koydum üstüne bagaj havuzu örttüm. Şimdilik gayet iyi oldu görünüm olarak fakat bagajım biraz küçüldü.
Demekki FC5lerde bagaj hacmini maximize etmek için stepne alanı küçültülmüş :unsure: Civic FB7de böyle bir durum yok. Hatta LPG tankının etrafında ufak eşyalarımı sıkıştırabileceğim kadar boşluklar bile mevcut.

Tekrar videonuza baktim elinize saglik guzel bir nilgilendirme yapmissiniz. Kendi bagajima ve motor bolmesine baktim lpg filtrenizi cok disarda birakmislar gibi duruyor kaputu kapatinca degmiyordur insallah. Ayrica bagaja bakinca 47 litrelik takildigi halde benim bagaj 5 cm gibi daha derin duruyor sizinkine gore. Fotolari ekliyorum tekrar.

IMG_20190927_095911.jpgFB_IMG_1569689809588.jpgFB_IMG_1569689786241.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri