Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg candır onsuz olmaz
Onun piskolojik yönü ve keyfi yeter

Farklı bir konu
Bu yazılımı bilen var mı

Selamlar
Hocam çok riskli bir hack olayı. Bazı arkadaşların cihazı kilitlendi bazılarında tamamen geri dönüş olmadı.

Merhaba bir şehir dışı verisi daha paylaşayım. Anladığım kadarı ile yol bilgisayarına göre 5 ve daha altında tuketim gerçekleştiğinde 1.17 çarpan hesabı bozuluyor her halükarda 1 litre fazla lpg harcıyor. Hesaplama yöntemimiz x1.17 değilde +1 oluyor. Bunun sebebi belkide düşük devirde araç benzin ihtiyacı duymuyor ve bun yerine LPG harcıyor olabilir. Ortalama hız 90-100 civaIMG_20200912_151959.jpgri:

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba bir şehir dışı verisi daha paylaşayım. Anladığım kadarı ile yol bilgisayarına göre 5 ve daha altında tuketim gerçekleştiğinde 1.17 çarpan hesabı bozuluyor her halükarda 1 litre fazla lpg harcıyor. Hesaplama yöntemimiz x1.17 değilde +1 oluyor. Bunun sebebi belkide düşük devirde araç benzin ihtiyacı duymuyor ve bun yerine LPG harcıyor olabilir. Ortalama hız 90-100 civaEkli dosyayı görüntüle 261526ri:

Hocam 34 litre LPG ile rs aracınızda 600 km yol mu yaptınız?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam 34 litre LPG ile rs aracınızda 600 km yol mu yaptınız?

evet oyle gorunuyor sonraki dolum da 573 km 35 litre ile. Ve buna istanbulda tam yarim saat otobanda yol calismasinda kalmamda dahil. Bu tuketim degerlerinin bu denli dusuk olmasinin rs de cok cok az da olsa ayni anda benzin tuketimi olmasinin payi var diye dusunuyorum. Ayrica en buyuk etmen ise sürüş stili. Rs deki cvt siz gaz pedaliniza sabit bastiktan yaklasik 2 saniye sonra oran degistirmeden lock konumuna geciyor yani duz vitesde araci 6 ya atip ilerlediginizi dusunun. hızınızı artirmak istediginizde bunu cok hafif hafif pedala basma oraninizi artirdiginizda cvt orani degistirmeden cok kucuk bir devir artisi ile yapabiliyor bu sayede sanzimandan oturu hicbir verim kaybiniz olmuyor. tabi bu dediklerim dik rampa ve egim olmadiginda geçerli.

Aracınız
Civic FC5 2019
Litresini 3.39 tl ye nerden aldınız lpg yi.. Bizim burada shell cok pahalı bu gidişle vazgececem shell den almaktan..
Merhaba bir şehir dışı verisi daha paylaşayım. Anladığım kadarı ile yol bilgisayarına göre 5 ve daha altında tuketim gerçekleştiğinde 1.17 çarpan hesabı bozuluyor her halükarda 1 litre fazla lpg harcıyor. Hesaplama yöntemimiz x1.17 değilde +1 oluyor. Bunun sebebi belkide düşük devirde araç benzin ihtiyacı duymuyor ve bun yerine LPG harcıyor olabilir. Ortalama hız 90-100 civaEkli dosyayı görüntüle 261526ri:

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Litresini 3.39 tl ye nerden aldınız lpg yi.. Bizim burada shell cok pahalı bu gidişle vazgececem shell den almaktan..

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
3.39 a ant isparta arası adı duyulmamış bir yerden. Daha sonra İstanbulda beykent opet den 3.29 a aygaz aldım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ne aslanı ne otu altındaki arabayı veyron falan mı sanıyorsun? Şuanda aynı sistem masseratiye dahi takılıyor bu araba aslan değil LPG de ot değil. Şuan türkiyedeki benzin kalitesi belkide LPG den bin beter. Geçenlerde arkadaşın sıfır aracı hileli benzinden bozuldu depo resmen kolonya kokuyordu haftalarca uğraştı hakkını alana kadar. LPG nin sistem düzgün olursa fakire geçmezse çok daha zararsız ve temiz bir yakıt olduğuna inanıyorum. Eski aracımin aynısını kullanan arkadaşlarım benzinle 300k km ye gelene kadar oksijen sensörü katalitik sorunları vb birçok sorun yaşarken ben hiçbirini yaşamadım. Subap sorunuda yaşamadım. 500 k LPG ile yapmış binlerce Şahin var o eski sistemlere rağmen. LPG kötü değil en temiz yakıt tir oktani yüksektir kötü olan ayarı bozuk sistemle gezmektir bizdeki sistemde de o ihtimal yok.
Bence bu kadar fazla lpg yi savunma.Lpg nin oktanının yüksek olduğunu sende biliyorsun.Yüksek oktanlı lpg benzine göre motorda çok daha fazla yıpranmaya sebep oluyor.Lpg ucuz olduğundan tasarruf var gibi gözüküyor.Benzin fiyatları ile lpg fiyatları birbirine yaklaştığı zaman tasarruf sıfırlanabiliyor.Ben arabamı(lpg li) benzine aldığımda daha az yakıt yakacağını düşünerek çoğu zaman benzinde kullanmıştım. Hükümet kafayı bozarda lpg ye esaslı bir zam yaparsa lpg daha pahalıya gelebilir.Dizel yakıt benzinden daha maliyetli olmasına rağmen benzin her zaman dizelden daha pahalı Türkiye'de.(çok kısa süreli istisna hariç-dizel tarımda yaygın)Aracınız benzinle 10 litre yaktığı yolda,lpg de 14 litre yakabiliyor.Bu arada yaktığınız benzinde cabası.Arabasına LPG taktırmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem, hesabınızı çok iyi yapınız.Benim arabam şimdi 1.5 turbo cvt şanzımanlı.Çok fazla benzin yaktığını düşünmüyorum.Manuel olanlar daha da az yakıyor.Biz toplum olarak panik yaşıyoruz ve yapılan masraflara tahammül edemeyerek kendi arabamızın diğerlerine oranla çok daha fazla yakıt yaktığı hissine kapılıyoruz.Oysaki yakıt fiyatları aşırı vergiden şişirilmiş durumda.Bu nedenle aslında her araba tahammül sınırlarını zorlar şekilde fazla yakıt yakıyor.Şunu da söylemeden edemiyeceğim.Çok yüksek süratlerde her araba yakıtının bir kısmını yakamadan eksozundan dışarı atıyor ve yakıt miktarı katlanıyor.

Bence bu kadar fazla lpg yi savunma.Lpg nin oktanının yüksek olduğunu sende biliyorsun.Yüksek oktanlı lpg benzine göre motorda çok daha fazla yıpranmaya sebep oluyor.Lpg ucuz olduğundan tasarruf var gibi gözüküyor.Benzin fiyatları ile lpg fiyatları birbirine yaklaştığı zaman tasarruf sıfırlanabiliyor.Ben arabamı(lpg li) benzine aldığımda daha az yakıt yakacağını düşünerek çoğu zaman benzinde kullanmıştım. Hükümet kafayı bozarda lpg ye esaslı bir zam yaparsa lpg daha pahalıya gelebilir.Dizel yakıt benzinden daha maliyetli olmasına rağmen benzin her zaman dizelden daha pahalı Türkiye'de.(çok kısa süreli istisna hariç-dizel tarımda yaygın)Aracınız benzinle 10 litre yaktığı yolda,lpg de 14 litre yakabiliyor.Bu arada yaktığınız benzinde cabası.Arabasına LPG taktırmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem, hesabınızı çok iyi yapınız.Benim arabam şimdi 1.5 turbo cvt şanzımanlı.Çok fazla benzin yaktığını düşünmüyorum.Manuel olanlar daha da az yakıyor.Biz toplum olarak panik yaşıyoruz ve yapılan masraflara tahammül edemeyerek kendi arabamızın diğerlerine oranla çok daha fazla yakıt yaktığı hissine kapılıyoruz.Oysaki yakıt fiyatları aşırı vergiden şişirilmiş durumda.Bu nedenle aslında her araba tahammül sınırlarını zorlar şekilde fazla yakıt yakıyor.Şunu da söylemeden edemiyeceğim.Çok yüksek süratlerde her araba yakıtının bir kısmını yakamadan eksozundan dışarı atıyor ve yakıt miktarı katlanıyor.
Sayfalarca yazdık ama siz 2 mesaj okumussunuz sonrada bildiklerinizi okumussunuz. Rs prins ile %17 fazlasını yakıyor yani 10 litre benzin tuketen biri bu sistemle 11.7 litre LPG tuketiyor 14 degil
Ayrıca oktan ile ilgili bütün bildikkeriniz hatalı. Oktan bir yakıtın daha yüksek sıcaklığa dayanması ve buji den önce yanmaması demektir daha fazla sikistirilabilir daha temiz yanma sağlar Benzinde de daha yüksek oktanli olanlar vuruntu yapmaz zaten daha pahalıdır motor için daha iyidir. LPG nin daha yüksek sıcaklıkta yanması hatalı ayarlanmış bir sistemde fakir karşımda yanarsa egzos subaplarini daha hızlı yıpratır. 20 senedir kullandığım yakıt lpg babamın ürettiği bir yakıt değil ki savunayim.

Aracınız
Facebook dan so
Aynen öyle her km de yanlış yapılan hesapların acısını benden vergi olarak çıkarılmasına gönlüm razı gelmediği için cebimden çoluk çocuğumun riski alınıyor gibi hissediyorum. 2 senede 9 bin km yapan araç ile senede 13 bin yaptım.

Kesinlikle katılıyorum. Devlet trafikte yakılan yakıttan bile kar ediyor. Isıklar dahil. Ben yola cıktımı durmucam basıcam. Bu kadar vergi veriyorsam kurallarımı kendim belirlerim ve gecen ay en büyük cezamı emniyet şeridine girmekten yedim onda da taralı alana girdin çıktım sonra şeritten 200 m devam ettim trafiği durdurup sol şeritten beni aldı :)) sonra gene devam... Cebimde param varsa binerim yoksa garajdan çıkarmam bu konuda kesinlikle sinirlerimi bozmuyorum artık fakat tepkisiz kalınmasınada kızıyorum. 2 km mesafeye adam arabayla gidiyor tembelliğinden bu müsrifliktir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri