Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

RS ile 12 litre benzin yakmak icin yolun çoğunu soguk motorla almak gerekir yada trafikde surekli beklemek gerekir. 3 senedir istanbulda rs suruyorum genel ortalamam 6.2. en yogun trafikte dahi 8 in uzerine cikmadim. 110 hp manuel vtec 2 nin tukettigi lpg yi tuketiyorum. RS'in LPG tüketimi; FB7, Fd6 ve Fc5'in lpg tuketimi ile bana göre mukayese dahi edilemeyecek kadar daha dusuk. tam 20 senedir istanbulda ayni guzergahta civic araclari suruyorum. gun gelecek piyasada en tercih edilen arac lpg li rs olacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
RS aracına LPG taktıran ya da taktırmayı düşünen arkadaşlar bence aracı satmak için değil kullanmak için sahiplenmiş kişilerdir. LPG ile ettikleri kar ve kafa rahatlığı aslında onlar için büyük bir artı. Ben olayın ticari kısmına hala alışamadım sanırım bu noktada? Hiç satmayacakmışım gibi sahiplendiğimden sanırım.

Satış konusunda da her malın bir alıcısı olduğunu düşünüyorum ki bence iyi tanıttıktan ve karşıdakini iyi bilgilendirdikten sonra değer konusunda pozitif bir yargı da oluşabilir. Bunu kestirmek güç ancak benim için LPG'li RS tercih sebebi olurdu bu segmentte bir araç bakacak olsam.

RS aracına LPG taktıran ya da taktırmayı düşünen arkadaşlar bence aracı satmak için değil kullanmak için sahiplenmiş kişilerdir. LPG ile ettikleri kar ve kafa rahatlığı aslında onlar için büyük bir artı. Ben olayın ticari kısmına hala alışamadım sanırım bu noktada? Hiç satmayacakmışım gibi sahiplendiğimden sanırım.

Satış konusunda da her malın bir alıcısı olduğunu düşünüyorum ki bence iyi tanıttıktan ve karşıdakini iyi bilgilendirdikten sonra değer konusunda pozitif bir yargı da oluşabilir. Bunu kestirmek güç ancak benim için LPG'li RS tercih sebebi olurdu bu segmentte bir araç bakacak olsam.
Bende sevdiğim bir aracı 15 seneden fazla kullanırım ve rs e resmen aşık oldum. Zaten satmak için almış olsam kendini 30bin km civari amorti edecek sistemi neden taktirayim deli miyim ben? En az 300bin km deviririm bu keyifli makine ile..

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çok uzun mesafe yapılacaksa, tasarruf bedeli 2. el değer kaybını da amorti edecektir.
Bizde hem Rs hem de Sport Plus var, ikisinin de ortalaması -ki yakıt tüketimi çok göz önünde bulundurulmadan kullanılıyor- 8lt civarı ki bu tür araçlar için çok başarılı. Şirket aracı olan g20 1500 km oldu ve ortalaması 11.5lt şimdilik

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bende sevdiğim bir aracı 15 seneden fazla kullanırım ve rs e resmen aşık oldum. Zaten satmak için almış olsam kendini 30bin km civari amorti edecek sistemi neden taktirayim deli miyim ben? En az 300bin km deviririm bu keyifli makine ile..
Bu segmentte açık ara en performanslı ve keyifli araçlar, o yüzden hem sedan hem hb aldık :) Sport Plus biraz daha keyifli tabii :)

Suadri

0
FC5 in 14 litre. FB7 nin 15 litre LPG yaktığı güzergahta RS ile 12 litre benzin yaktım.
Yaklasik 350 km ve 3-5 gün.

Sonra dogal olarak RS sevgim bitti.

Şöyle bir durum... merak edenler için...

Bende FC5 var LPG li. Ve bir arkadaşım da RS sahibi. Is güç hesap bozuldu RS yi satması gerekiyordu. 15 bin farkla ben o RS yi alabiliyorum ve gücüne hayrandim.

Arkadaşla kısa süreliğine araçları değiştik, yakıt vs ben memnun olursam FC5 için satacak idik. Ana olmadi km de ortalama 35. - 40 kurus fazla yakmak işime gelmedi.

Bu konu 2018 in son aylarında idi ve 1.5 T motora LPG montajı cok yeni bir süreçtir ve o zaman + 10 bin falandı.
Benzin olarak aynı yakmışsınız. Aslına bakarsanız atmosferik benzinliyle aynı yakmışsınız. Tabi ki yüksek görünüyor. Öyleyse çok ekonomik olmayacak

Aracınız
Civic aracım yok
Herkese merhabalar sedan araç hiç tarzım değil hatchback ten vazgeçemiyorum
Haliyle 1.5 alcam ve yakıt tüketimi günlük 100 km yakın ortalamam
LPG taktırıp memnun olan var okuyabildiğim kadarıyla güncel olarak araçların durumu nedir her hangi bir sıkıntı çıkarttımı tavsiye edermisiniz
Şimdiden teşekkürler herkese

Geri