Cvt şanzıman

Aracınız
Civic FC5 2019
İstisnalar kaideyi bozmaz. O kanalı inceleyin tork konvertörlü tam otomatik şanzımanlarla ilgili arızalar da bulursunuz. Cvt diye aratmışsınız karşınıza bunlar çıkmış. Sonuçta kul yapısı. Bu arızaları sayısını Civic in satış rakamlarına yüzde olarak vurun. O zaman gereksiz bir çaba içinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Madem cvt bu kadar problemli neden yüzbinlerce araç sahibi göçük problemi, cam kenarlarında boya atması gibi gündeme getirmiyor? Ya da dsg sorunları gibi veya Citroën nin tavan boyası gibi...
Aynı aracın 2019 modelini kullanıyorum. Ben sadece teknik bir açıklaması var mı onu merak ediyorum.araç 40 binde 2 yaşında ve daha sanzıman yağı değişmemiş. Hani dışarıda değişse diyeceğim farklı yağ konmuştur. Yoksa kendi aracımı neden durduk yere eleştireyim. Cvt ile ilgili ileride arıza yaşamamak için tabiki cvt şanzımanla ilgileniyorum.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Aynı aracın 2019 modelini kullanıyorum. Ben sadece teknik bir açıklaması var mı onu merak ediyorum.araç 40 binde 2 yaşında ve daha sanzıman yağı değişmemiş. Hani dışarıda değişse diyeceğim farklı yağ konmuştur. Yoksa kendi aracımı neden durduk yere eleştireyim. Cvt ile ilgili ileride arıza yaşamamak için tabiki cvt şanzımanla ilgileniyorum.

forumda CVT ana konu başlığında 55 sayfa kullanıcı yorumu ve bilgisi var. o konuyu baştan sona incelemenizi öneririm.

sizin aracınıza gelirsek 2019 modelse aracınız 3 yaşında demektir ve yağ değişimi 1 yıl geçmiş. en kısa zamanda cvt şanzıman yağınızı değiştirin bence.

Aracınız
Civic FC5 2019
forumda CVT ana konu başlığında 55 sayfa kullanıcı yorumu ve bilgisi var. o konuyu baştan sona incelemenizi öneririm.

sizin aracınıza gelirsek 2019 modelse aracınız 3 yaşında demektir ve yağ değişimi 1 yıl geçmiş. en kısa zamanda cvt şanzıman yağınızı değiştirin bence.
Ben değiştirdim araç 29 binde iken. Sadece ileride sanzıman sıkıntısı yaşamamak için araştırmalar yapıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Video da ustanın bahsettiği bir yuvanın malzeme dayanıksızlığı nedeniyle aşınmış olduğu söyleniyor. Hani böyle birsey varsa aracı daha dikkatlı kullanalım. Yoksa aracın hızlanması zaten sıkıntılı bazen yükleniyoruz hızlansın diye. Bir zarar gelmesin. Teknik olarak bir bilginiz varşa paylaşalım yoksa tartışmaya gerek yok

Aracınız
Civic FC5 2020

Cvt yağını 2 yılda bir orijinal yağı kullanarak değiştirmek gerekiyor. Düzgün kullanılırsa ve bakımı yapılırsa kolay kolay arıza yapacağını düşünmüyorum.

Geri