Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Bende bu bakımda şanzıman yağı ile beraber değiştirceğim.4-5 geçiş problemini adaptasyon ile yapacaklarını söylediler.Bu arada bu şanzımanlar Honda için yapılmış ve klasik tork konvektörlü şanzıman değilmiş!!Servisten telefon ile görüştüğüm formen çift kavramalı DSG gibi bir yapısı var dedi.Ben şimdilik bunları anladım,servise gidince detaylıca sorarım,haftaya perşembede servisten randevu aldım.Bakalım ne olacak.

Elinde CRV de olan mis gibi 9 ileri şanzıman dururken neden böyle bir maceraya girdiler anlam veremiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar aracımı yeni aldım. Bakıma soktum izmir terakkide. Motor yağ çubuğunda üst deliğin bir parmak üzerinde yağ gözüküyor normal midir acaba? 5.2 lt yağ koyuldu gözüküyor faturada.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Açıkçası bende Crv deki sanziman diye düşündüm.Dedigim gibi perşembe servise gidince belli olacak.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Sanziman yag değişimi ve adaptasyon sonrası nasıl bir değişiklik olacak,merak ediyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Yakıt filtresi uyarısı alan var mı? 45.000 km deyim. Su uyarısı veriyor. Filtrenin suyu alınması gibi bir durum var mı. yoksa filtre mi değişmeli.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yakıt filtresi uyarısı alan var mı? 45.000 km deyim. Su uyarısı veriyor. Filtrenin suyu alınması gibi bir durum var mı. yoksa filtre mi değişmeli.

En son 30 binde servis danışmanından değiştireceğiz diye uyarı almıştım,bırakın kalsın demiştim. Araçtan olmasada bi uyarı aldım. :ROFLMAO:

Aracınız
Civic FC5 2019
Yalnız bu 4 ten 5e geçişteki sarsıntı çok rahatsız edici. 40 bindeyim. Son 1,5 aydır falan başladı ve iyice arttı. Tüm sürüş konforunu kaçırıyor. İşin ilginç olanı mesela bir gün hiç bir sorun yok iken ertesi gün çok kötü oluyor her 4ten 5 e geçerken tekmeliyorlar sanki koltuğumu. Ya da iyi giden bir günde markete girip çıkıyorum aracı çalıştırınca sapıtıyor. Neye göre oluyor sebebi ne, bir iyi bir kötü olmasının anlamı nedir çözemedim. Yıllarca ZF şanzıman kullandım hepsi kaymak gibiydi ama bundaki 4-5 geçişine anlam veremiyorum. Diğer vites geçişlerinde hiç sorun yok. Sadece 4 ten 5 e

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bende de aynı sıkıntı mevcut araci yeni aldim 17000 de 2019 model kaçıncı vites bilmiyorum ama 40 km gecince vites değişirken bir tekleme var diger vites geçişlerinde sorun yok

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Aracınız hayirli olsun,vites adaptasyonu yaptırın sorununuz düzelir

Geri