Civic FC5 Fabrikasyon LPG de yaşadığım ciddi sorunlar

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
selamlar,
Arkadaşlar yaşadığım sıkıntıları sırasıyla paylaşıyorum.

1- Araçın 1. yılında enjektör bloğunda gaz kaçağı oldu. Parça istanbul'a değişime gitti, bir hafta aracı benzinde kullandım.
Araçın trafiğe çıkışı: 2017 nisan
Bugün yapılan işlemler:
2- Motor suyu eksiltiyordu, kontrole gittim regülatörün bağlantılarında kaçak tespit edildi. 700tl parça değişti. + 100tl çeşitli borular
3- Parça değiştikten sonra köpük kontrolünde depodan filtreye gelen lpg borusunda kaçak tespit edildi. Tüm boru baştan sona değişti. 150tl
Zaten araçın bir süredir lpg tüketimi artmıştı.

Fabrikasyon LPG sistemindeki parçalar, sanayide takılan BRC parçalarından farklı çıktı hep.
İmalat teknolojilerini, kalite süreçlerini az çok bilirim, teknik eleman olduğum için.
BRC'nin regülatöründeki bağlantılar beni hayrete düşürdü açıkcası. Oldukca gevşek, yerine sıkı geçmemiş durumdaydı.
Honda dan önce yıllarca, piyasadaki en iyi bilinen bir markayı kullandım. Yaklaşık 13 yılda 250.000 km kadar kullandım, hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana.
Birçok parçası lpg ye uyumlu diye aracı lpg li aldım, şimdi pişmanım. 2-3 yılda bir benzer sorunları yaşacağımı düşünüyorum.
Keşke kendim lpg taktırsaydım.

Şiddetle tavsiye ederim.
-aracınızın lpg tüketimi artarsa mutlaka kontrole gidin.
-Zaman zaman kaputu acıp ortamı koklayın.
-motor suyu eksiliyorsa lpg tesisatını kontrol ettirin.

Ekli dosyalar

• eski.jpg
    eski.jpg
    262.2 KB · Görüntüleme: 222
  • eski-yeni.jpg
    eski-yeni.jpg
    213.5 KB · Görüntüleme: 224

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun dostum umarım tekrar etmez. Ben de fabrikasyonla gelen sistemi kullanmaktayım fb7 de. 4 senedir herhangi bir sıkıntım olmadı 105bin km de. Acaba kaliteyi mi düşürdüler diye düşündüm.

Ne gibi farkları gözlemlediniz araçtan çıkanla, sanayide takılanlar arasında? Acaba bende ne zaman meydana gelir bu arızalar merak etmekteyim. Herkesin başına bir şey geliyor ben daha lpg ayarı bile yaptırmadım ?

Aracınız
Civic FC5 2016
Bende 2016 civic var regülatörden motor ısındıktan sonra ilk kalkışlarda traktör gibi ses geliyor. Regülatörü amortisör kulesine bağlamışlar içeri ses rezonans yapıyor gerçekten araç benzinli ama dizelden daha beter ses çıkıyor resmen araçtan soğudum kimseye de tavsiye etmiyorum. 2 A mühendislik e sorunu anlatıyorum sallıyorlar.. sanırım yakında ben kendim kauçuk takoz alır regülatörü yerinde söküp yapacağım galiba

Aracınız
Civic FC5 2016
Honda bu !! kabul etmiyor. Bir şey yok diyip gönderiyor.. Sesi dinlediler ama işlerine gelmiyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Regülatör bağlantılarında kaçak varsa neden regülatör değişimine gittiler sadece bağlantılar düzeltilebilirdi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@muratk geçmiş olsun. Ayrıca bilgilendirme için teşekkür ederiz. Buradan şu çıkıyor. Fabrikadan lpgli deyip geçmemek gerekiyor. Kontrol edilmeli. Aslında bunların garantiden veya lpg montajını kim yaptı ise o karşılaması gerekirdi. Basbayağı montaj hatası. Genelde kaliteli marka deyip geçiyoruz. Montaj ise bu hususta daha öncelikli olmalı!

Aracınız
Nisan 2017 alınan bir aracın 2 yıl lpg sistemi garantisi çoktan bitmiş. Garantiye girmemesi lazım.

Yaşadığınız sorun çok garip gerçekten.

Piyasada satılanla fabrikasyon olanın farklı olması gayet normal bir durum. Aracın özellik ve kapasitesine göre üretim yaptırıyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun kafanıza takmayın değmez. araba işi birazda şans işi malesef bende fb7de çok uğraştım kendimide çok yıprattım en sonunda sattım.Şimdi fc5 benzinli kullanıyorum.

Geri