Civic FB7 Fb7 motordan gelen ses ne olabilir ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu ses yeni başladı bir iki ay önce gergi kütüğünü geçen senede v kayışını 6pk2090 olarak değiştirmiştim bu ses neden olabilir kuş sesi gibi hafif bir ötme var ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla ben forumda 6pk2090 takıpta sorun yaşayan görmediğim ve tavsiyede edildiği için taktırdım. Yoksa nerden bilecektim uyduğunu. Hesapta 200tl kar mı elde ettim şimdi ??? çünkü geçen sene ben v kayışını 100tl ye aldım serviste 300 tl di. Eğer sorun v kayışında ise daha çok zarara girdim. Bende her zaman orijinal parcadan yanayım ama bazı konularda mantıksız kaçıyor. Tıpkı geçen hafta değiştirdiğim avare rulmanı gibi 70tl ye aldığım ürünün belkide benzer kalitedesine 800tl istiyormuş servis. Bujileri serviste değiştirdim, sibop ayarını serviste yaptırdım, şanzıman yağını serviste yaptırdım. Gelelim asıl konumuza ses hala gelmeye devam ediyor bir iki mesajda klima kompresörü devreden çıkınca ses kesiliyor demiştim ama kesilmiyor sadece şiddeti azalıyor. Avare değişti kayıştansa su dök sesi keser dendi su döküyorum ses kesilmiyor. Kayış ihtimalinide eliyorum. Ha kayışın çözüm olacağını bilsem hemen gidip servisten değiştiricem ama onada emin olamıyorum. Ayrıca v kayışı değişiminin yakıta etki etmesine imkan vermiyorum uzun yola çıkıldığı için düşmüştür tüketim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Valla ben forumda 6pk2090 takıpta sorun yaşayan görmediğim ve tavsiyede edildiği için taktırdım. Yoksa nerden bilecektim uyduğunu. Hesapta 200tl kar mı elde ettim şimdi ??? çünkü geçen sene ben v kayışını 100tl ye aldım serviste 300 tl di. Eğer sorun v kayışında ise daha çok zarara girdim. Bende her zaman orijinal parcadan yanayım ama bazı konularda mantıksız kaçıyor. Tıpkı geçen hafta değiştirdiğim avare rulmanı gibi 70tl ye aldığım ürünün belkide benzer kalitedesine 800tl istiyormuş servis. Bujileri serviste değiştirdim, sibop ayarını serviste yaptırdım, şanzıman yağını serviste yaptırdım. Gelelim asıl konumuza ses hala gelmeye devam ediyor bir iki mesajda klima kompresörü devreden çıkınca ses kesiliyor demiştim ama kesilmiyor sadece şiddeti azalıyor. Avare değişti kayıştansa su dök sesi keser dendi su döküyorum ses kesilmiyor. Kayış ihtimalinide eliyorum. Ha kayışın çözüm olacağını bilsem hemen gidip servisten değiştiricem ama onada emin olamıyorum. Ayrıca v kayışı değişiminin yakıta etki etmesine imkan vermiyorum uzun yola çıkıldığı için düşmüştür tüketim.
Hocam sizin videodaki sesi tesadüfen karşılaştığım eski emekli bir motor ustasına da dinlettim, ilk yorumu v kayış sanki çalıştığı yere göre biraz sert kaldığı için sürtünme sesi yapıyor şeklinde yorumladı, eski arabalarda kayıslar eskidiginde gıc gıc ses yapar ona benziyor, imkani varsa farklı bir kayışla da bir süre denesin, ayrıca eski pejolarda v kayistaki ötme seslerine pudra dokuyorlardi kayistan olduğunu anlamak için o da denenebilir diye belirtti. ?
Böyle bir yorumda var doğru yanlış bilemedim ama farklı bir bakış açısı olarak paylaşmak istedim.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sizin videodaki sesi tesadüfen karşılaştığım eski emekli bir motor ustasına da dinlettim, ilk yorumu v kayış sanki çalıştığı yere göre biraz sert kaldığı için sürtünme sesi yapıyor şeklinde yorumladı, eski arabalarda kayıslar eskidiginde gıc gıc ses yapar ona benziyor, imkani varsa farklı bir kayışla da bir süre denesin, ayrıca eski pejolarda v kayistaki ötme seslerine pudra dokuyorlardi kayistan olduğunu anlamak için o da denenebilir diye belirtti. ?
Böyle bir yorumda var doğru yanlış bilemedim ama farklı bir bakış açısı olarak paylaşmak istedim.
Şimdi servisten yarın icin randevu aldım kampanya kapsamında v kayış değişimi olacak bakalım geçecek mi ses. Geçmesede artık kafamı kurcalamaz.

Aracınız
Civic FB7 2012
konudan bağımsız olacak kusura bakmayın ama bir şeyi merak ettim. fb7'lerde klimaya geçerken videodaki gibi tak, tuk diye sesli geçmesi ve 10-15 saniye sonra yeniden aynı sesin gelmesi normal midir ?

sanki çok sık ve sesli şekilde klima kompresörünü açıp kapatıyor gibi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şimdi servisten yarın icin randevu aldım kampanya kapsamında v kayış değişimi olacak bakalım geçecek mi ses. Geçmesede artık kafamı kurcalamaz.
Hocam bence kayısı degistirtmeden önce ordaki ustaya da sesi dinletin, sizce bu ses kayış kaynaklı mi diye sorun. Onlarında görüşünu alın, belki servisin dikkatini çeken farklı bir nokta olabilir.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bence kayısı degistirtmeden önce ordaki ustaya da sesi dinletin, sizce bu ses kayış kaynaklı mi diye sorun. Onlarında görüşünu alın, belki servisin dikkatini çeken farklı bir nokta olabilir.
Mantıklı ama kesin bir şey diyeceğini sanmıyorum. Dediğiniz gibi önce dinlemelerini söylerim.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
konudan bağımsız olacak kusura bakmayın ama bir şeyi merak ettim. fb7'lerde klimaya geçerken videodaki gibi tak, tuk diye sesli geçmesi ve 10-15 saniye sonra yeniden aynı sesin gelmesi normal midir ?

Benimde dikkatimi çekmişti ve rahatsız olmuştum. Özellikle digital klima istenilen sıcaklığa geldiğinde daha çok devreye girip çıkıyor kompresör.

Klimanin calisma sekli bu. Klima kasnagi surekli boşta doner ve klima devreye alinacaksa ön plaka kasnaga yapışır ve klima calismaya baslar. Ayni sanziman motor iliskisini saglayan baski balata gibi. Klimayi açıp ve bir sure gozlemlerseniz ayrilip yapismayi görürsünüz. Saygılar.

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Şuan terakkideyim v kayışı değişimi için geldim dedim temsilciye hemen fiyat aldın mı diyor ? ) Hayır dedim tamam deyip bana deli fiyatlar soyledi 600 tl üstü maliyet çıkarıyor, dedim sen ne yapıyorsun bir yanlışlık var filan. Daha yeni yetkili serviste değişenler var çok daha ucuz olması gerekiyor hatta geçen sene 270 TL gibi bir fiyatı vardı dedim o geçen seneydi dedi ve hangi serviste değişmişler dedi bilmiyorum bir önemide yok hepiniz aynı parçayı kullanmıyor musunuz bu kadar fark çok mantıksız dedim birşey diyemedi tabi, bak dedim çamkıranı vs aramadan buraya geliyorum hep yapmayın böyle… neyse sonra parça kısmını aradı sözde, evet dedi parca 340 TL miş indirimide var dedi işçilikle vs 400 e gelir dedi tamam şimdi oldu dedim. Ustayı görmek istiyorum dedim geldi dinlettim ben birşey demeden ilk dediği şey kayıştan olma ihtimali çok yüksek ama bu kayış kısa dedi kısa olunca bağlı bütün rulmanları zorlayıp bozma ihtimali çok yüksek hatta kasnaklardaki dişleri bile parlatmış dedi kayış. Meraklı bekleyiş başladı simdi İnş diğer rulmanları bozmamıştır hesapta 150-200 TL kar yapmak için kesinlikle orijinal harici ölçü taktırmayın arkadaşlar…

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Dün itibari ile V kayışı 120.000 km de 7 yıl sonra değişti, önceki kayışı incelediğimde halen yeni gibiydi yakın zamanda paylaşırım fotoğrafını. İndirimden 370 Tl ye değişti ve değişim sonrası 800 km'lik uzun yola çıktım fakat ilginçtir V kayışı değişimi sonrası yakıt %10 düştü
Merhaba kolaydaysa faturayı atma şansınız var mı ? teşekkürler.

Geri