Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sanırım ürünün ömrü ortalama 5 yıl/100 bin gibi geldi bana. Bakım kataloğunda kayışlar 5 yıl veya 120k gibi olması lazım.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam kayış 8 yıl 120bin km diyor, kullanıcı sorunlarına bakarsak kayışla gergiyi birlikte değiştirmek en mantıklısı, gergi sorunu mutlaka zaman içinde ortaya çıkıyor nasıl olsa (y)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracım 70 bin km de verdi gergi sorununu, 72 bin oldu anca tespit ettik forum sayesinde ve kayış ile beraber değiştirdik
Usta çıkan kayışın iyi durumda olduğunu söyledi ancak almışken onu da değiştirdim.
Bu arada motul 0-20 yağ, yağ filtresi-hava filtresi-polen filtresini de mann fılter marka olarak değiştirdim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
Aracım 70 bin km de verdi gergi sorununu, 72 bin oldu anca tespit ettik forum sayesinde ve kayış ile beraber değiştirdik
Usta çıkan kayışın iyi durumda olduğunu söyledi ancak almışken onu da değiştirdim.
Bu arada motul 0-20 yağ, yağ filtresi-hava filtresi-polen filtresini de mann fılter marka olarak değiştirdim

Anladığım kadarıyla servise yaptırmadınız dışarda Malzeme ve işçilik ne kadara mal oldu ?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ina marka gergi 490 TL
Kayış 115 TL
Bende yağ değişimi vs de vardı işçilik fiyatı yanıltır hocam sizi

Bir de ustam arkadaşımdı ondan işçilik yanıltır
Gergiyi dışarıdan alıp yetkili serviste değiştirseniz işçiliğe 100 tl alırlar bilginiz olsun

mertk

0
Aracınız
Tamam hocam teşekkür ederim. Bulunduğum ilde o işi yapabilecek usta yok. Yazı beklicem yaza kadarda 6-7 bin km yol yaparım inşallah sorun büyümez.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ben Artvin de görev sebebi ile yaşıyorum değişim için Erzurum a gidecektim ama motor ustası arkadaşım var onlar halletti
İyi bir motor ustası varsa halleder

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir de ustam arkadaşımdı ondan işçilik yanıltır
Gergiyi dışarıdan alıp yetkili serviste değiştirseniz işçiliğe 100 tl alırlar bilginiz olsun

Gergi değişimi serviste 150 tl+kdv idi 6 ay önce :) Şu anda kaçtır bilmiyorum.
Ortalama piyasadakiler kayış+gergi değişimine 100 tl istiyorlar.

Geri