Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Ve bende sanzimandan cok korkmustum bu arabalarin sanzimanini bozamazsiniz demisti servis.ilk isiklardan falan kalkarken hiriltili kalkiyordu daha cok baslangic demisti servis farketmeme bile sasirmislardi sizinki ilerlemis halidir muhtemelen.

Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Soğuktan kaynaklanabilir. Bende bu kadar olmasa da çalıştırdığım zaman hafif bir hırıltı oluyor sonra geçiyor. Bende de fb7 var. Sesin kaynağı sanki fanın pervaneleri değercesine bir ses. Devir yükseldikçe pervane hızlanıyor ve değmeyerek sesi kesiyor gibi. İyi ustaya dinletmek ve baktırmak gerek.

LG-H870 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

V kayisinin oldugu yerde vitesi p den r ye n ye d ye getirdiginde oynayan parlak metal bir parca var o parcanin dibi yag icinde kalmisti bnde.ve o parcadan kaynaklaniyordu ses gergi bilyasi diye geciyordu ismi garantiden yaptilar.ve 2 dk da teshis ettiler sesi.ses ayni isiklarda kalkerken yuke binmeyle dogru orantili olarak artan hirilti seklindeydi.

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

V kayisinin oldugu yerde vitesi p den r ye n ye d ye getirdiginde oynayan parlak metal bir parca var o parcanin dibi yag icinde kalmisti bnde.ve o parcadan kaynaklaniyordu ses gergi bilyasi diye geciyordu ismi garantiden yaptilar.ve 2 dk da teshis ettiler sesi.ses ayni isiklarda kalkerken yuke binmeyle dogru orantili olarak artan hirilti seklindeydi.

Sizde sorun 2000 devirin altındayken mi yapıyordu? Veya Yokuşlarda sanziman üst viteste zorlanırken hırıltı şeklinde bir ses miydi?

DURSUNTOYA

Sizde sorun 2000 devirin altındayken mi yapıyordu? Veya Yokuşlarda sanziman üst viteste zorlanırken hırıltı şeklinde bir ses miydi?

DURSUNTOYA
Yuksek devirdeyken ses yok 100 110 la 2 bin devirde sabit giderken yok gaza ilk yuklenmelerde gaza bastigin surece hirilti geliyordu arabanin yule binmesiyle alakali sanirsam r ye takin kalkis yapin yine ayni ses gelecektir.o parcanin yagli halini servis direk gostermisti bana.yag kacirmis demisti degismesi lazim diye garantiden degismisti 2017 de 1000 tl civari bi ucretti yetkili servis fiyati tabi.60 la 3.viteste giderken mesela gaza kararsizca basinca da kisa sureli hirildama oluyordu.yuku atlatana kadar.

Yuksek devirdeyken ses yok 100 110 la 2 bin devirde sabit giderken yok gaza ilk yuklenmelerde gaza bastigin surece hirilti geliyordu arabanin yule binmesiyle alakali sanirsam r ye takin kalkis yapin yine ayni ses gelecektir.o parcanin yagli halini servis direk gostermisti bana.yag kacirmis demisti degismesi lazim diye garantiden degismisti 2017 de 1000 tl civari bi ucretti yetkili servis fiyati tabi.60 la 3.viteste giderken mesela gaza kararsizca basinca da kisa sureli hirildama oluyordu.yuku atlatana kadar.

Aynen geri viteste de yapıyor özellikle yokuş bir yerde

DURSUNTOYA

Geri